AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Tarih 30 Nisan 2013, 14:00 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Malatya Fethiye - Ocak 2010

26 Ocak 2010

   

   Merhume Fadime KIZILDERE'nin kırkı olması dolaysı ailesi buğun saat:12:00'da Cem Evinde bir yemek verdi. Merhumeye tekrar tandan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

   

 

   Merhumun eşi İbrahim CAĞLAR neden sakallı? Gençler için yazıyorum; eskiden geleneğimize göre erkekler bir yakınını kaybettiğinde kırk gün tıraş olmaz ve kadın ve erkekler kırk gün banyoda yapmazdı...

   Temizliğini, yemesini içmesini ihmal eder, kırk günden daha uzun süre gülmez, eğlenceli ortamlara girmezdi. İlk günlerde bir üyesini kaybedenin eli, kolu, yeme içme ihtiyacını karşılaması için kalkmadığından, bunu ihmal ederdi. Bu dönemde ise komsular merhumun evine yemek getirirdi.

    Kırkıncı günde komşulardan bir kaçı bir araya gelir, geride kalan bu yakınlarına teselli verici sözler söyler banyo yapıp tıraş olmalarını sağlar ve hayata onların yeniden bağlanmasına yardımcı olurlardı.

 

 

25 Ocak 2010

   
 
 

 

    Dün, bardaktan boşanırcasına iki gündür yağmur yağıyor, bu yıl kar yüzü göremeyeceğiz her halde diye yazacaktım…

   Yağan yağmur gecenin bir vakti kara dönüştü ve fırtına eşliğinde her yeri beyazlattı ve soğuttu.

 

 

 

24 Ocak 2010

 

 

UĞUR MUMCU’YU 17 YIL ÖNCE YİTİRDİK

 

Uğur Mumcu 24 Ocak 1993 'de katledildi.  Bu gün Uğur Mumcu’nun katledilişinin 17. yıldönümü. Hala katilleri ve bu operasyonu yapanlar karanlıkta.

"Ben Atatürkçüyüm,

Ben cumhuriyetçiyim,

Ben laikim,

Ben anti emperyalistim,

Ben tam bağımsız Türkiye'den yanayım.

Ben özgürlükçüyüm,

Ben insan hakları savunucusuyum,

Ben, yobazların, vurguncuların,

Çıkarcıların düşmanıyım.."

 

    Rahmetli Uğur MUMCU’nun cinayetinin derin devletle bağlantılı olduğunu ileri süren oldukça çok düşünce ve karineler  var. Öyleyse, "Ben Atatürkçüyüm,

Ben cumhuriyetçiyim, Ben laikim,” diyen bir değeri, acaba bu değerler adına operasyon yapanlar mı, katlettiı?

  YAZILAR

 • Makale ve Yazılar
 • Özel harp Dairesi  
 • Yamak Sırlarıyla Gitti - Can DÜNDAR  
 • Asker O Görev Bitti - Fatih ÇEKİRGE  
 • Gözler Güneş ve Kozakcıoğlunda- Can DÜNDAR
 •     Bu hatırıma Aziz NESİN’in Ata'ya hitap eden dizelerini getirdi:  Atam:Öyle bir kargaşa yarattık ki senin adına darbe yapanlar, senin adına yönetimde olanları devirip, senin fikirlerinle açıklıyorlar bunu.... Ve de devrilenler yine senin fikirlerinle savunuyorlar kendilerini...

     

       Ergenekon sanığı olan Org. Şener ERUYGUR’un biyografisine baktım etkileyici bir geçmişi var. Fakat bahsedilen davada, Jandarma Genel Komutanı iken on beş milyon örtülü ödeneğin yedi bucuk milyonunu şahsi hesabına geçirmiş ve bu yedi bucuk milyonu, birer buçuk milyon olarak beş kişinin hesabına aktarmış. Bu beş kişide birer buçuk milyonu nakit olarak bankadan çekmiş. Banka kayıtlarında görülmüş ki, paşanın özel hesabından nice milyon dolarlar transfer olmuş.

      Şener ERUYGUR hem emekli bir paşa, hem de “Atatürkçü Düşünce Derneği” Genel Başkanı…  İki saygın sıfat. Toplumda saygınlığı oldukça yüksek olan iki kurumun üyesi, iki makamın sahibi diye, bir insanın hukuk dışı yapılanmalar ve uygulamalarla ilişkisi varsa, hoş mu görülmeli? Yine bu Aziz NESİN’in Ata’m: “Heykellerin o kadar büyük, posterlerin öyle kocaman ki, ardında bir dolu adam kendi pisliğini gizleyebiliyor. Pislik büyüdükçe heykelleri de büyütüyorlar…” sözlerini hatırlatıyor.

      Geçen hafta Taraf Gazetesinin tefrika etiği “Balyoz” darbe planı, ordu yetkililerine göre harp oyunları yada seminerde dost gazeteciler olarak anılan gazetecilerden biride Hürriyet Gazetesinin eski Genel yayın Yönetmeni Ertuğrul ÖZKÖK’e şaka yollu bir arkadaşı “orduya dost musun” diye takılıyor. Oda “evet ben orduya dostum,” diyor.

      Kıvırtmadan söylemek gerekirse bende orduya dostum. Ama ordunu içindeki bu yapılanmalara değil.  Orduyu bunları konuşup açığa çıkaranlar değil, bu yapıyı savunalar yıpratıyor. Bu sarsıntılardan sonra, ileriki yıllarda bu gibi olaylarla adı anılmayan daha güçlü daha saygın ve asli görevi dış düşman olan bir orduya kavuşacağız

   

   
  Uğurlar Olsun-Selda

  aliseydi | MySpace Video

   

   

  23 Ocak 2010

   

   

              Almanya'dan Haberler

      05 Ocak 2010 tarihinde vefatının birinci yıldönümü olması dolaysı ile Almanya Ober-Ramstat'ta köylülerimize verilen bir yemekle anılan merhum Yusuf ÇALIŞKANOĞLUN'a;

    09 Ocak 2010 tarihinde vefatının birinci yıldönümü olması dolaysı ile Almanya Ober-Ramstat'ta köylülerimize verilen bir yemekle anılan merhum Abidin AKDOĞAN'a; tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

     

    10 Ocak 2010 tarihinde Almanya Ober-Ramstat Fethiyeliler Derneğinin yaptığı Aşüre lokmasının hak katında kabulünü diler ve bu etkinliği düzenleyen dernek idaresine teşekkür ederiz.

    17 Ocak 2010 yılında Almanya'da Ali SOFU'nun oğluna, ailesi geçireceği mutlu bir ömür dileriz.

   

    Not: Yukarıdaki resmi tıkladığınızda, yukarıdaki haberlerle ilgili dört albümün bulunduğu sayfaya ulaşabilirsiniz. Haberler sayfamıza kapak resmi olarak yukarıdaki resmi bilerek seçtim. Orada yapılan bütün etkinliklerde aynı hanımlar ön planda; böyle olunca bize bu "altın kızlara" gereken özeni göstermek kalıyor. Bunlara da ilaveten teşekkür ederim.

      Ali SOFU'nun sünnet olan oğlunun adını www.fethiye-malatya.org sitesinde bulamadım. Haberde eksik oldu.Ali oğlunun ismini yazar ve başka resimlerde varsa bana gönderirse, ilgili albümü tekrar düzenlerim.

      www.fethiye-malatya.org sitesinde, resim programı kullanılmadığından, resimleri izlemek çok zaman alıyor ve zor oluyor. Bu sebepten dolayı bu resimleri kopyaladım ve bu resimleri www.fethiye-malatya.org sitesinden aldığımı, her albümün sonuna ekledim. Dernek idaresi bu resimleri kopyalamamı doğru bulmaz bunu bana bildirirse bu albümlerin bağlantısını silerim.

   

  21 Ocak 2010

     

   

      Melekler hasta, tanrı melekleri korusun...

   

      Melek PEKTAŞ ile Melek BIÇAKCIOĞLU hasta olmaları sebebiyle bir kaç gündür hastanede yatmakta.Hastalarımız geçmiş olsun der acil şifalar dileriz.

     Geçen genç bir arkadaşım, eşinin kendisine "şöyle, şöyle bir jest" yaptığını anlatmıştı bana. Ne sevindim! Keşke herkes, her yaşta böyle olabilse... Yaşlı olan hastalarımız hatırıma geldiğinde, bu iki durum kafamda bir takım çağrışımlar oluşturdu.

     Gençken, güzelken sevdiğimizin parmaklarına diken batmasına tahammül edemeyiz, sanki "parmağı kanayan odur; fakat acıyı hisseden bizizdir." Onunla güler, onunla ağlarız...

     Fakat bir gün yaşlanırız, geçliğimizi de, güzelliğimizi de kaybederiz ve uzuvlarımız hayat fonksiyonlarını da yerine getiremez olur. Bazen buna beynimizde oluşan kasırgaların muhakeme yeteneğimizi harap etmesi de eşlik eder ve akıl ile ruh sağlığımızı da zayıflar...

     Mukadderat... diye ifade ettiğimiz insan için acı ve çaresizlik bu olmalı.

     İşte o zaman, kanayan parmağımızın acısını yüreğinde hisseden bütün sevenlerimiz, " zahirden, batına" gidişimize seyirci kalır. Tanrı'dan bizim için "iki iyiliğin birini vermesini" diler...  Bu dünyadan göçüşümüzü, başka bir anlamda yok oluşumuzu, sonsuza dek kopuşumuzu serin kanlılıkla karşılarlar.

     Artık bu an acı olan, "ölüm" değil,  bizi canı gibi sevdiğine inandıklarımızın buna seyirci kalışı yada kalmak zorunda kalışları ve bizi uğurlamaya hazırlanmalarıdır. Asıl bu çaresizliktir insan oğlunun katlanamadığı... Bu bizim, hepimizin, insanoğlunun hikayesidir!

     Öte dünya inancı yada göçtükten sonra iyilikle hatırlanabilirlik inancı, ideali... bu çaresizliğe karşı belki bir tutanak, dayanma gücü verir bize. Tercihimiz ise bizden sonraya kalacak olan iyi hatıralar, izler bırakmak olmalı...

   

  20 Ocak 2010

   

     

       Melikoff Anne ile Helalleştik - Esat Korkmaz

   

     Canan’ım, Hakk’a yürüyen can senin âşığındır; canı, bedenini terk edeli kırk gün oldu; bedeni toprağa döndü, canı sende, aklı ortada.
  -Bismişah!… Allah Allah!… Canan’ım, Hakk’a yürüyen can senin âşığındır; canı, bedenini terk edeli kırk gün oldu; bedeni toprağa döndü, canı sende, aklı ortada.

      Değerli yazar Esat KORKMAZ'ın geçen yıl kaybettiğimiz Irène Mélikoff'un kırkı dolaysı ile  "dardan indir ve helallik gübank"ını, bizimde hakka göcen canların ardından okunmasının anlamlı olacağını düşündüğümden, aşağıya aldım.

   
     "Yaşam gelip geçicidir. Pirimiz Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin; ‘Benim üç iyi dostum vardır: Ben ölünce birisi evde kalır, birisi yolda kalır, birisi benimle birlikte gelir. Evde kalan malımdır, Yol’da kalan ailem ve yakınlarımdır, benimle birlikte gelen ise iyiliklerimdir’ sözlerini unutmayın." Tamamını görmek için, tıklayınız.     

       Irène Mélikoff (d.2 Ocak 1917, Petrograd, Rusya - ö. 9 Ocak 2009, Strasbourg, Fransa) Rus ve Azeri asıllı Fransız Türkolog.

  Bolşevik İhtilali'nden sonra Avrupa'ya göçmüş varlıklı bir ailenin kızıdır. 1957'de Paris Sorbonne Universitesi'de Şark Dilleri alanında doktorasını yaptı. Strasbourg Universitesi Türk Dilleri Enstitüsü'nün uzun süre yöneticiliğini yaptı. Türkoloji'nin en önemli periyodik yayınlarından Turcica'nın kurucularındandır.

  Uzmanlık alanı ile ilgili çeşitli konularda kitaplar ve araştırmalar yayınladı ve pek çok ödül aldı. Bakü Devlet Üniversitesi tarafından kendisine fahri doktorluk ünvanı verildi.

   

  19 Ocak 2010

        

       Güvercinleri de vururlar...

       Hrant DinkSuikastı, Agos gazetesinin Ermeni asıllı genel yayın yönetmeni Hrant Dink'in, 19 Ocak 2007tarihinde, Ogün Samast adlı silahlı saldırgan tarafından öldürülmesi olayıdır. Önceden pek çok tehdit almış olan Dink, Agos'un Halaskargazi Caddesindeki binasının önünde başının arkasına ateş edilerek öldürüldü. Olay, Türkiye'de derin devlet ve milliyetçilik olgularını gündeme taşıdı. Dink'in cenazesinde on binlerce kişi tarafından cinayete tepki olarak atılan "Hepimiz Hrant'ız, hepimiz Ermeniyiz" sloganı uzun süre tartışıldı.

   

        “Evet kendimi bir güvercinin ruh tedirginliği içinde görebilirim, ama biliyorum ki bu ülkede insanlar güvercinlere dokunmaz-GÜVERCİNLERİ VURMAZ...

      
  Güvercinler kentin ta içlerinde, insan kalabalıklarında dahi yaşamlarını sürdürürler.”
  Diyor Hırant Dink. Ağca’nın şaşalı karşılanışı ve vasat insanın kapısından dahi giremeyeceği  beş yıldızlı Şehereton otellerinde ağırlanışı da gösteriyor ki, “bu ülkede güvercinleri de vururlar ve paşa paşa da karşılanırlar”

       19 Ocak 2007’de işlenen Dink cinayetinin üçüncü yıl dönümü ve hala azmettirenler bulunamadı. Belki bir gün, Ogün Samast’ta Ağca gibi gösterilerle karşılanacak ve Hilton’larda ağırlanacak bu ülkede.

       Mehmet ALTAN: “Burası Türkiye, Türkeş’ten Güneş’e herkes her şeyi biliyor ama hiçbir şey resmen açıklanmıyor.” Diyor. Demek ki bildiğimiz devletin gücünün yetmedi güçler var bu ilkede ve bu cinayetlerin aydınlatılmasını engelliyor.

   

   ***

       Şok iddia! Abdi İpekçi’yi Ağca vurmadı  

  18 Ocak 2010 Pazartesi, 17:40 GÜNCEL

  24’te Günün Manşeti programının bugünkü konuğu Star Gazetesi başyazarı Mehmet Altan oldu. Altan, geniş yankı uyandıracak bir iddia ortaya attı. 

     Beyza Hakan’ın sunumu ile ekrana gelen Günün Manşeti programının bugünkü konuğu Star Gazetesi Başyazarı Mehmet Altan, Ergun Babahan ile birlikte gündemi ve gazete manşetlerine yansıyan konuları değerlendirdi. 

  Mehmet Altan ilk kez 24’te Günün Manşeti programında açıkladığını söylediği bir iddia ortaya attı. İddianın kaynağı olarak suikasta uğrayan gazeteci Uğur Mumcu’yu gösterdi. İddiaya göre; Tahliye edilen “Papa Suikastı” ve “Abdi İpekçi Suikastı” faili Mehmet Ali Ağca’nın aslında “Abdi İpekçi Suikastı”nın faili değil. Mehmet Altan, Ağca’nın “İpekçi Suikastı”nın yaşandığı gün aslında suikastın işleneceğini bildiği ve suikastı izlemek için orada bulunduğunu söyledi. Altan, bu iddiayı kendisine Uğur Mumcu’nun söylediğini ve cinayeti işleyen kişiyi de söylediğini, fakat o ismi zikretmeyeceğini söyledi.
   

   

  Makaleler

  Ağca için Alpaslan Türkeş ne demişti? - Mehmet ALTAN

  AĞLA SARI GELİN AĞLA / Dink için yazılmış bir yazı

  Hrant DİNK'i Yakan Yazılar
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  17 Ocak 2010

   

     

       İklim oldukça değişmekte. Halar sıcak. Bu gün Aşağı Tenci'ye doğru yürüyüş yaparken havada ivez(yeni dilde cemre) vardı.

        Bu gün güneş yoktu; fakat nerdeyse ceketsiz gezilir bir hava vardı.

   
   

  aliseydi | MySpace Video
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  12 Ocak 2010

   

   

      

        Fethiye İlköğretim Okulunda, ilk olarak öğretmenlerin organize ettiği ve öğrenci velilerinin katkısı ile bir Aşüre lokması yapıldı.

       

   

      Okul müdürü Nuretin SAVUR’un konuşmasına bakılırsa ki, bu görüştüğüm bütün öğretmenlerinin de ortak arzusu, bu aşüre etkinliğini gelenekselleştirmek istiyor(lar).  Müdür ile öğrenciler günün anlam ve önemine dair konuşmalar yaptı. Öğretmen ve öğrencilerin “aşürenin anlam ve önemine dair konuşmalarının bir kısmı” aşürenin tarihsel, bir kısmı ise alevi İnancının ve tabir uygunsa alevi felsefesinin lafzı ve ruhu ile uyumlu ve onun günümüzde yorumlanışı ile paralel gözükmekteydi. 

      Müdür ile yine öğretmenlerin ortak anlayışı ile uyumlu olması muhtemel olan bir öğrencinin konuşmalarını, ben bir Fethiyeli ve alevi olarak Fethiye de mikrofon arkasında bir Fethiyeliden de dinlemeyi çok isterdim…

      Aşüre etkinliğini ardından İlçemiz Kaymakamı sayın Abdullah Abid ÖZTOPRAK, öğrencilere temizlik malzemesi dağıttı.

       Fethiye İlköğretim Okulunda yapılan Aşüre lokmasına katkı sağlayan öğretmen öğrenci ve velilere teşekkür eder, lokmalarının kabulünü tanrıdan dileriz.

     Not: Bu etkinlikte okunan bir öğrencinin konuşmasını, bana mail olarak ulaştığında sayfamıza koyacağım. Resimleri büyük boyutta koydum. 19 ve 21 inç monitörlerde bu resimler daha rahat gözükür.

   

   

  O9 Ocak 2010

   

   

  Fethiye'de Cem Ayini, Muharrem Lokması ve Aşüre

   

       09 Ocak 2010 tarihinde Fethiye'de yapılan Cem Ayini, lokma aşureye il, ilçe ve belde ve bulunduğumuz bölge insanından çok sayıda insan katıldı.

   

        Lokmaya İlden CHP millet vekili F.Mevlüt ASLANOĞLU, bazı devlet yetkilileri ile sivil toplum örgüt yöneticileri ve  İlçemizden Kaymakam, Hakim, savcılar, ilçemiz resmi dairelerinin müdür ve yetkilileri ile diğer sivil toplum örgütü yöneticilerinden olduğu kadar çevremizdeki köy muhtarları ve bu yörenin insanlarından da katılanlar oldu.

      Program gereği sırasıyla Cem ayini yapıldı, Cem ayininin dedesi Celal dede, zakiri ise Murtaza AKSÜT'tü.  Yaklaşık 1965 yılından beri beldemizde yapılmayan Cem Ayinin ikincisi olan Görgü Cem'inin birincisi 2009 yılında değerli bir sanatçı da olan Derli Divani dedenin, hem dede, hem de zakirlik yapması ile gerçekleşmişti .

      Cem ayinin bitmesinin ardından, Cem Evinde sırasıyla konuşmalar yapıldı ve mukabilinde canlara Cem Evinde Lokma ve Aşüre sunuldu.

      Lokma ve aşüre ile cem ayininin yapılmasına kurban vb. maddi yardım verenlere ve emekleri ile bu etkinliğe katkı sağlayan bütün canların emeklerinin  hak katında kabulünü dileriz.

   

         Cem Ayininden çektiğimiz Videoyu islemek için tıklayınız.

   

   

  O4 Ocak 2010

        

     28 Aralık 2009 tarihinde yapılacağı duyurulan Cem ayini ile Muharrem ayı Lokması 09 Ocak 2010 tarihi Cumartesi günü Beldemizdeki Cem Evinde  yapılacaktır.

       Kurum olarak belediyenin organize ettiği bu etkinliğe vatandaşlarda kurban verip katılmakta. 

      Cem ayini Cumartesi günü saat 10:00'da lokma ile aşüre ise öğlen saat:12:00'da yapılacak. Cumartesi günü sabah erken saatlerden başlayarak Malatya'dan Fethiye'ye otobüs ve münibüs seferi düzenlenecektir. 

     Bu gün havalar soğudu, bir kaç dakika da olsa bu mevsimde dolu atıştırdı.

   

  Kurban, nakit vb. yardım verenlerin listesi.

   

  Fethi HAS               1

  Kenan AKDOĞAN     1

  Müslüm AKDOĞAN   1

  Ali AKDOĞAN           1

  Habib YÜCEL           1

  Hakan YÜCEL          1

  Battal AKDOĞAN      1

  Siyam PEKTAŞ         1

  Hasan PEKTAŞ         1

  Musa ÇİFTÇİLER    100.TL

   

   

  O3 Ocak 2010

       Rahmetli Nazaret ALTUN'un hakka yürüyüşünün yıldönümü olması sebebiyle ailesi bugün, saat : 12:00'da Cem Evinde bir yemek verdi.

      Merhuma tanrıdan rahmet kederli yakınlarına sabır ve dileriz.

    

       2009 yılı Aralık ayında yapılan seçimle oluşturulan Köln ve Çevresi Fethiyeliler Derneği Yeni Yönetim Kurulu’na başarılar diler, eski yönetim kuruluna ise yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Yeni yönetim kurulunun listesi aşağıdaki gibidir.

  Baskan                 :  Aliekber Delikaya

  2.Baskan              :  Serkiz Yanar

  Sayman                :  Özkan Cakir

  Halkla Iliskiler       :  Hüseyin Er

  Kültür ve Sanat     :  Hikmet Özilhan

  Genclik Kolu          :  Seyfi Ilhan

  Kadinlar Kolu         :  Songül Agirdemir

  Radyo sorumlusu   :  Ali Agirdemir

   
   
          Yeni yıl dolaysı ile bir mesajda ben yazmayı düşündüm; fakat neyi nasıl yazacağımız bilemedim. “Bütün insanlığa barış, esenlik, sağlık ve daha zengin, daha özgür ve temel insan hak ve hürriyetlerinin hukuksal güvenceye kavuştuğu…” bir dünya mı yazsam yoksa yoksulluğun, yolsuzluğun, hastalığın; zorbalığın, savaşların, içimizde ve dışımızda bizi sınırlayan önyargıların ve toplum mühendislerinin ördüğü sınırların yıkıldığı… bir dünya dilerim diye mi yazmalıyım. Bir karar veremedim.

        E.Fromm’un bir sözünü hatırlıyorum: “Herkes barış istiyorsa, bu savaşlar, niye.” Demek ki birileri, hatta çoğunluk sözlerinde samimi değil, kabaca söylemek gerekirse: Yalancı.”  Ben çok tanıdım: “ağzından bal akıyor” ama boyuna kadar battığı pisliğin kokusu taa “kaf dağına” ulaşmakta… Yalnızca ben değil sizde bu gibi onlarca örnek verebilirsiniz. En küçük sosyal kurum olan aile içinden, uluslar arası ilişkilere kadar geniş bir yelpazede sayısız örneklerle doludur, bu alan.

      Öyleyse öyle bir mesaj daha makul gözükmekte, kendi sağlığım, zenginliğim, özgürlüğüm, hak ve hukuka dair arzu, düşünce ve edimimle, ailemim mahallemin el’imin ve bütün dünyanın yararı arasında görünmeyen paralel bir ilişki ve etkileşim olduğuna kanaatle, görmek istediğim iyiye, güzele, doğruya, barışa, huzura, özgürlüğe ve her türlü zenginliğe… bizi götüren yola kendi adıma talip olmak ve gönlümüzden geçeni dilimizden dökülen ile yürüdüğümüz yolu birleştirmeye olabildiğine gayret sarf etmeyi dilemek yada bu gayrette olmak gücümüzün yetebileceği ve yapmam(ız) gereken en baştaki iştir. Ben değiştikçe, dünya değişir… Kendi kendimizi değiştirdikçe dünya değişir.

       Kendimizi Özgürleştirmeden, zenginleştirmeden, değiştirmeden dünyayı değiştirmeye çalışmak, otoriterliğin, zorbalığın, köleleştirmenin, sefahatin, elem ve kederin…  Karanlığına götürür bizi.

        Görmek istediğim(iz) değişikliği kendimizde gerçekleştirmeyi kendimize şiar edinme arzusu içinde olacağım(ımız) yeni bir yıl dileği ile bütün insanlığın yeni yılının mutluluklara vesile olmasını dilerim.

      01 Ocak 2009 günü güneşli ve ılıktı. Üşümeden gezip dolaşabilirdiniz bu havada. Burada hava durumunda geçmişle mukayese edildiğinde, dikkate değer değişmeler gözleniyor. Gündüz havada bir parça bulut yok, her yer güllük gülistanlık; aynı akşam ve gece gök gürültülü yağmur yağabiliyor. Dün gece gök gürültülü yağmur yağdı... Aralık ayında yarımgün cingola ve dombala oynandı. Çingola ve kumar yasaktı. Buna rağmen küçük te olsa paralın döndüğü kumar oldu. Bu yasağın devamında Kaymakamın kararlılığının rolünün büyük olduğunu sanıyorum. İyede oldu. Kumar oynayanlar resim çektirmek istemediklerinden kahvede resim çekemedik. Yukarıdaki sözümüze gönderme babında: “Kumarcı görünmek istemeyen kumarcılar vardı yada kumar yanlış diyen kumarcılar vardı,” vardı…

     Her iki tepeden, gece saat 12:00’da atılan havai fişekler atılarak yeni yıl karşılandı. Havai fişeklerin bir kısmı belediyenin bir kısmı ise Mehmet ile Meral İNCE’nin di. Tepeye ben gitmedim, bizim çocuklar gitti. Onların çeltiği birkaç dakikalık videoları ve resimleri, geçen hafta çektiğim çeşitli resimlerin içine koyuyorum. Resimlerde tanımayacağınız kişilerin resimleri orman dikiminde çalışan Yazıhan’lı orman işçilerinin resimleridir.

       

   

   
   
   
   
  31 Aralık 2009, Gece Saat 12-Havai Fişek Gösterisi

  aliseydi | MySpace Video
   
   

  O3 Ocak 2010

  .

    |  Bu haber 11084 defa okunmuştur.

  Ebruli  KATEGORİSİNDEN HABERLER

  Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası…

  Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Esinlendiğimiz, yararlandığımız uzmanlar. ...

  Malatya Fethiye - Ağustos 2010

  Malatya Fethiye - Ağustos 2010 Malatya Fethiye - Ağustos 2010

  Malatya Fethiye - Temmuz 2010

  Malatya Fethiye - Temmuz 2010 Malatya Fethiye - Temmuz 2010

  Malatya Fethiye - Şubat 2010

  Malatya Fethiye - Şubat 2010 Malatya Fethiye - Şubat 2010

  Malatya Fethiye - Nisan 2010

  Malatya Fethiye - Nisan 2010 Malatya Fethiye - Nisan 2010

  Malatya Fethiye - Mayıs 2010

  Malatya Fethiye - Mayıs 2010 Malatya Fethiye - Mayıs 2010

  Malatya Fethiye - Mart 2010

  Malatya Fethiye - Mart 2010 Malatya Fethiye - Mart 2010

  Malatya Fethiye - Haziran 2010

  Malatya Fethiye - Haziran 2010 Malatya Fethiye - Haziran 2010

  Malatya Fethiye - Kasım 2010

  Malatya Fethiye - Kasım 2010 Malatya Fethiye - Kasım 2010

  Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

  2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

  2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

  2008 – Toplam: 1000 EURO

  Bitti

  2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

    2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

    2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

    2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

    2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

    2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

    2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

    2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

    2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

    2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

    2012 -Murat İLHAN

             (Zeynal oğlu):50Euro

    2012 - Fatma İLHAN

             (Hasan Kızı):10 Euro

    2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

    2012 - Elif GÜN :10 Euro

    2012 - Piri İlhan

            (Minnet oğlu):30 Euro

    2012 - Hüseyin YILMAZ

           (Güldalı oğlu):30 Euro

    2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

    2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

    2012 - Hüseyin İLHAN

             (İbrahin oğlu):20 Euro

    2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

    2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

    2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

    2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

    2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

    2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

    2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

    2012 - Mustafa(Vaylo)

               OLGUN:50 Euro

    2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

    2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

    2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

    2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

    2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

    2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

    2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

    2012 - Hasan AKŞAHİN

               DEDE:10 Euro

    2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

    2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

    2012-Hüseyin Rahmi

            ÖZTÜRK:50 Euro

    2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

    2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

    2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

    2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

    2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

    2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

    2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

    2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

    2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

    2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

    2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

    2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

    2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

    2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

    2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

    2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

    2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

    2012 - Hasan (Fikriye)

               ÖZACAR:20 Euro

    2012 - Ahmet KAYGUSUZ

             (Arguvan’lı):10 Euro

    2012 - Avades ALTUN

              ( Der. Bşk.):50 Euro

    2012 - Havaşin MARKET

               (Arguvan’lı):20 Euro

    2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

    2012 - Haydar ER

              (Müslüm oğlu):50 Euro

    2012 - Tamam SOFU :10 Euro

    2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

    2012 - REISE BIRO

       Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

    2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

    2012 - EURO SÜPER MARKET

               DARMSTADT:20 Euro

    2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

    2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

    2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

    2012 - Hüseyin AYDOĞDU

              (Şahin oğlu): 50 Euro

    2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

    2012 - İsmail SEVİM

    (Haydar oğlu): 20 Euro

    2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

    2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

    2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

             (Süleyman oğlu) : 20 Euro

    2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

    2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

    2012 - Bektaş ile Hünkar

               ALTUN: 80 Euro    

    2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

     Bitti

  2015 - Eski bozulan makinenin

             sigortasından alınan:75 EURO

  2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

  2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

  2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

  2015 – Murat İLHAN

  (Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

  2015 – Abbas PEKTAŞ

  (Yusuf oğlu): 50 EURO

  2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

  2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

  2015 –  Hasan ALTUNOK

  (Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

  2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

  2015 – Hasan KARAKOÇ

   (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

  2015 – Piri SOFU : 10 EURO

  2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

  2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

  2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

  2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

  2015 – Veli İNCE : 10 EURO

  2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

  2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

  2015 – Hüseyin YILMAZ

  (Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

  2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

  2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

  2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

  2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

  2015 – Hüseyin AKKAYA

  ( Yeter Oğlu) : 20 EURO

  2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

  2015 – Haydar ER : 50 EURO

  2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

  (Igdırlı):10 EURO

  2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

  2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

  2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

  (Naki oğlu) : 20 EURO

  2015 – TOPLAM : 1075 EURO

  Bitti

  2012 - Sayfası…

  2015 Sayfası…


  Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

  2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

  Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

  Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

  DUYURU TAKVİMİ

  HARİTA: MALATYA FETHİYE

  Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
  Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
  Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
  Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
  Seyit Çağlar Seyit Çağlar
  DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

  LUZÜMLÜ TELEFONLAR  Kınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
  Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

  Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
  Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

  Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
  Sahan Yemek:0 530 227 02 79

  Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
  Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

  Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
  (Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

  Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
  Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
  Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
  Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
  Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
  Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

  Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
  Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
  Mobil: 0 532 794 24 02

  Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
  Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

  MASKİ
  Malatya Su İdaresi
  Arıza: 185
  Genel Müd. :377 74 44
  444 51 44

  Elektrik Arıza
  444 91 86

  Telefon Arıza ve Bilgi
  444 1 444

  İnternet Arıza

  444 1 375  FACEBOOK

  Sık Sorulan Sorular

  Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

  2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

  2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

  Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

  Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

  Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

  Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

  Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

  Site Sloganımız: 2005 - 2024

  2005 &  2024
  www.aliseydi-sevim.com
  aliseydisevim@gmail.com 

  Otobüs Seferleri

                       OTOBÜS SEFERLERİ

           MALATYA                               FETHİYE

                                                            06,10

            07:15                                       08:30

            09:45                                       11:00

           13:30                                        14:45

           16: 00                                       17:00

           18:30                                        19:45

  Tüm videolar

    Prof.Dr. Sinan CANAN
   

  Prof.Dr. Sinan CANAN

  İzlenme:7556

     
    Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
   

  Mutlu Olmak: Özgür B

  İzlenme:7602

     
    Prof. Dr. Acar BALTAŞ
   

  Prof. Dr. Acar BALTA

  İzlenme:7048

     
    DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
   

  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

  İzlenme:17438

     

  Ayın Şiiri


  Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


  Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


  bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


  bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


  insanları ezip geçmeye,


  günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


  bir kısım insanlara kızıp


  tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!  Can Yücel


  Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

  Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
  Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.