AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Tarih 30 Nisan 2013, 13:34 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Malatya Fethiye - Ekiml 2010

22 Ekim 2010

 

         Yaş Günü Kutlaması

    

        Askerde olan oğlum Nurali'nin doğum gününü, Afganistan'ın başkenti Kabil ile Türkiye'nin Antalya ili hattında MNS ile canlı olarak internette kutladık.

        Nurali Afganistan'ın başkenti Kabil'de Nato Birliğinde, Türk Birliği olarak-Doğan Kışlasında Fotoğrafçı ve askeri internet cafe işletmesinde görev yapmakta.

        Nurali'nin anlattığına bakılırsa yemekler açık büfe miktar sınırı yok. Koladan dondurmaya kadar her çeşit yemek, Nuranin deyimi ile yirmi çeşit yemek var ve karavana kapsamında.   Koğuşlar buranın gibi değil, küçük odalar şeklinde. Dört dakikalık otomatik kapanmalı telefon ücretsiz. Her kapanmanın ardından zamanın olduğu kadar tekrar tekrar arayabiliyorlar. Türk askerleri için hayati tehlike bulunmazmış.

        Hiçbir askerin ve hiçbir Afganlının burnunun kanamaması dileğiyle, Nurali'nin şahsında orada bulunan bütün insanların yaş gününü kutlarız.

 

     Not: Resimlerdeki fotoshop değişikliklerini Nurali yapmış.

 

20 Ekim 2010

 

     Merhabalar Yusuf(Altun)

 

        Fotoğraf Makinesi ile her sorunda sana müracaat ediyorum ama…   Fotoğraf makinesi yaklaşık bir aydır hata veriyordu: Camera Error yada Macihne Error şeklinde.

       Önceleri karta format attığımızda makine tekrar çalışırdı. Son olarak Antalya’da yeğenimin düğününde bu hata tekrar etti ve ne yaptımsa düzelmedi - makine çalışmadı. Buna rağmen düğünün yarısını (o)benim makine ile çektim.

       Halam oğlu Doğan ÖZACAR, Antalya’da idi. Onunla bu gün makineyi Almanya’ya gönderdim. Makinenin garanti süresinin bitimine iki ay kaldı. Fakat kağıtları köyde.  Alım satımlarının elektronik kayıtları varsa satıcıda, oradan da Bazı bilgilere ulaşılabilir.

      Bu hususta yardımcı olacağınızı umar sevgilerimi sunarım.

Aliseydi

 

19 Ekim 2010

 

     Duygu ile Ümit Ali ÖZACAR, 18 Ekim 2010 Tarihinde Antalya'da yapılan bir düğünle evlendiler. Çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

  

Duygu ile Ümit'in Düğünü - 18.10.2010 (2) from aliseydisevim on Vimeo.

 

18 Ekim 2010

 

    

    Duygu ile Umit'in Kınası dün yakıldı, bu gün yapılacak bir düğünle evlenecekler. Duygu ile Ümit'e ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

16 Ekim   2010

       Başsağlığı...

 

    Geçen gün(15/10/2010) Almanya'da Hakka yürüyen Hatun IŞIK'a Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

 

     Not: Fethiye'de olmadığımdan yukarıdaki haberi yazmakta geciktik.

    

 

     15 Ekim'de Malatya'da akşam evde otururken dizimize battaniye örterken, 16 Ekim'de Antalya'da denize girenler vardı. Hava parçalı bulutlu ve nemliydi ve ben resimleri uzaktan çektim. Bundan dolayı resimler buğulu.

 

     Sahilde çektiğim resimlerde içerisinde görüleceği üzere bir türbanlı kız ile yine türbanlı yaşlı bir hanım ile kocası bikinili hanımları seyrediyorlardı, hayran hayran...  Bu türbanlı hanımlar kanımızca özleyip, yaşantılaştırmak istedikleri ve içlerinde bir uhte olarak şimdilik kalan dalgalarla dans eden o kadın figürünin kendi çocuklarında gerçekleşmesine pekte engel olmayacaklar...

 

      Bende on dakika kadar, 2-3 mt'ye kadar yükselen dalgalarla nasıl dans ettiğini hayran hayran ve onun yerinde olmak arzusu ile seyrettim.  Dalganın yükselip alçalması ve köpüklü olanı olanı ile başedebilmenin bu kadar kolay hamlelerle bunlar üzerinde dans etmenin ne kadar zevklik olduğunu bu hanımda gördüm. Dalga başkalarının tepesinden aşarken bu hanım küçük ve kıvrak hareketlerle  hep dalgaların üzerinden aşıp kulaç ve beden hareketleri ile sörf yapıyordu.

 

      Ben yüzme bilmem... O hanımın dalgalalarla yaptığı dansı bende çok yapmayı arzuladım. Bu da benim içinde bir uhte  olarak kalacak!

 

 

13 Ekim 2010

 

     Bu gün toparlandım. Haber olmaz diye diğer fotoğraf makinesini de almamıştım; fakat iki haber çıktı. Köyünden dönen Sayın Eski Adalet Bakanımız Seyfi OKTAY, Beldemizi ziyaret etti. Belediye binamızı Kültür Evimizi gezdi. Cem Evindeki Hacı Bektaşi Veli, Hz. Ali ve Atatürk'ün yan yana asılan resimlerini görünce: "İşte bu görülmeye değer, her şeyin özeti,"dedi.

     Sonra Belediye Başkan Vekili Zeki ASLAN ve orada bulunanlar ile vedalaşarak beldemizden ayrıldı.

     İnsanımızın gözünde ve gönlünde özel bir yeri olan böylesi müstesna bir insanın Alevi dedesi ve eski bir bakan olarak beldemizi ziyaret etmesi bizleri onure etmiştir.

 

       Bu gün, İl Tarım Orman Müdürü ile beldemize gelip, eski ağaçlandırma sahasını görmek için gelen Aliseydi KARAKAŞ, bizi de çağırmıştı oraya giderken.  Bende Belediye Başkan Vekili Zeki ASLAN ile bu geziye katıldım. Müdür bey belediyeye, yazın bir ilaçlama aracı ile bir çöp kamyonu vermekten bahsetti. Dileriz bu gerçekleşir.

       Bu sene iki ay çalışacak yeni işçi alımı çalışmaları var. İşçiler İş Kur aracılığı ile alınacak ve Karabel mevkiinde yeni bir ağaçlandırma alanında çalışacaklar.

 

    Not: Her iki haber ile ilgili resimleri akşam görebilirsiniz.

 

13 Ekim 2010

 

      18 Ekim 2010 tarihinde Antalya'da yeğenim Ümit Ali Özacar ile Nişanlısı Duygu'nun yapılacak olan evlilik düğünü vesilesi ile 14-28 Ekim tarihleri arasında Antalya'da olacağım. Bu sebepten dolayı, Fethiye'den haberler tehirlemeli olabilir. Birazda Antalya'dan haber ve resimler ekleyebilirim, bu süre zarfında.

      Bacım, yani anamı dana vurduktan sonra Antalya'ya göndermiştim. Şimdi ayağını basıyormuş, pencereden bakmaktan sıkılmış. Geçen bir rüya görmüş bacım, rahmetli babam rüyasına girmiş ve ona, onun deyişi ile söylüyorum: "Hüseyin, daha burada mısın, Aliseydi'nin yanına git" dedi, diyor. Mecbur, babam demişse bizde gidip getireceğiz.

     Geçen bir yaşlımızı, halk arasında 'Yaşlılar Yurdu'da denen yere, kurum görevlileri araçları ile götürdüler. Kendisini götürmeye gelenlerle bu yaşlımız hoş beş ediyor ve "gidelim yavrum şimdi acıkmıştırsınız, şehirde size bir yemek yedireyim, çay filan söyleyeyim,"diyor... Bu ağzından çıkanları yapacak bir insandır bu yaşlımız! Bulunduğu pozisyon ile bu gururlu tavrı arasındaki tezatlık, insanın içini burkuyor. Fakat realite bu.

     Ben bu yaşlımızın çocuklarını tanırım. Bunlar sorumsuz insanlar değil. Bu büyüklerini yanlarına götürüp bakmayı denediler, ama(anlatılanlara bakılırsa) bu yaşlımızın yarattığı sorunlardan dolayı bu konuda başarılı olunamadı. Şimdi bu yaşlımızın da, çocuklarının da bir tarafı yaralı, hep sızlayacak.

     Öyleyse nasıl açıklayacağız bu durumu? Değişen dünya, savrulup giden geleneksel değerlerimiz, mantığın duyguların önüne geçmesi... yada kısaca kader, demek bizi rahatlatır mı? Rahatlatmaz. Bizi bekleyen gelecek bu. Fakat çözüm ne, şimdilik büyük bir soru işareti olarak karşımızda durmakta...

    

 

12 Ekim 2010

 

      Başsağlığı...

 

    Bu gece sabaha karşı(12/10/2010) Elif AÇIKGÖZ, Hakka yürüdü. Merhumeye Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

     

                                 

 

 

 

 

 

Not:Rahmetli, Nihat AÇIKGÖZ'ün annesidir. Bu akşam dahi hastalık belirtisi yoktu. Sağlıklı gözüküyordu. Tlf: 753 21 01

 

 

10 Ekim 2010

        

 

         Mumumuz hep yanacak, kafaları ve gönülleri aydınlatacak ebedi iksir olarak;      

 

        Mehmet Ali Erbil’in yaptığı gaf, yeniden Alevi camiasında Alevlik hakkında düşünce egzersizlikleri yapmaya yol açtı. Böylece bir musibet, yenide gündemin kabarmasına sebep oldu. Bu Şovmen neden bunu yaptı?  Bu tür ve boyutta ün yetmedi de birde farklı bir kesimde de isminin anılması için bilerek mi bunu söyledi yoksa yüzyıllardır Alevler hakkında yapılan çirkin bir propagandanın bilinç altından aniden boş bulunarak fışkırması sonucu mu yada her ikisi demi sebep oldu? Bunun önem derecesi Alevilerin bu gün, Cumhuriyetimizin 87. yılında dahi ikinci sınıf bir yurttaş olup horlanma ve kararlamalara muhatap olan (meşru ve yasal) pozisyonlarının devam etmesi yanında ikinci derecededir.

     Devamı için tıklayınız...

 

09 Ekim 2010

 

 

      Yusuf Sevim, belediyemize bir çamaşır makinesi alıp hediye etti. Yusuf abinin doğrudan yaptığı bu hediyesini alıp demirbaş defterine kaydettik. Yusuf abiye bu örnek davranışı için teşekkür ederiz.

 

      Aşağıdaki iki elektrik direği resmi ne anlama geliyor?  Resimde görülen trafodan, Fethiye'ye Hoş Geldiniz tabelasının asılı olduğu , Yazıhan Fethiye arasından geçen Malatya Hekimhan uzun gerilimli elektrik hattının geçtiği  noktaya kadar direk dikilecek ve beldemize elektrik Hekimhan hattından alınacak. Böylece, beldemizde sık sık rastladığım elektrik kesintileri daha az olacak.

 

     Not: Yukarıdaki video You Tube'ye konmuştur. Yurt dışındaki herkes izleyebilse de,  ülkemizde izlenmesinde güçlük oluşur. izlemek için şöyle yapın demek suç oluşturabilir diye yazmıyorum.

 

 

08 Ekim 2010

 

 

      Havalar soğudu ve yağışlı. Bu sabah çekilmiş yağmur videosu için tıklayınız.   Ali İhsan abi, Hasan'ın evinin resmini çekelim. Görmek istiyor dedi. Malatya da değim mi dedim? Almanya'da olduğunu söyledi ve haberi de Ali ihsan abiden öğrendim. Mesut'un düğünü için ailece gittiler dedi. Mesut'a mutluluklar dilerim.

       

       Hasan İLHAN'ın evinin resmi için tıklayınız.

 

05 Ekim 2010

  

        Ziyaretçi Defterimizdeki tartışmaya dair...

 

    Cumhuriyet tanımı, farklı farklı yapılıyor. Önce altını çizerek belirtmek istiyorum: Bizim Cumhuriyetimiz, bundan bütün sistem kastediliyorsa burada, kısmi hakların ve hukukun olduğu, devlet ile yurttaş arasındaki ilişkide devletin yetkilerinin ve yurttaşın görev ve hizmetlerinin, bireyin temel insan hak ve hürriyetleri karşısında öncelikli olduğu otoriter bir yapılanmadır. Yani çağdaş demokrasilerin gerisinde bir sistemdir.

     Devamı için tıklayınız.

 

04 Ekim 2010

 

   Kaan AKSÜT, 03 Ekim 2010 Tarihinde DDY Düğün Salonunda yapılan bir düğünle sünnet oldular. Kaan'ın annesi ve babası: Yasemin ile Ramazan AKSÜT, kirvesi Nurten ile Muhammet YILMAZ.

      Kaan'a ailesi ile geçireceği mutlu bir ömür, Aksüt ile Yılmaz ailelerine de kirveliklerinin daim ve hayırlara vesile olmasını dileriz.

 

 

 

03 Ekim 2010

 

Başsağlığı

 

      Bu gün öğlen saat 12:00'da merhum Abidin Akdoğan'ın vefatının yıldönümü olması dolaysı ile ailesi Cem Evinde bir yemek verdi.

       Merhuma Tanrıdan rahmet kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

     

       Not: Resimleri islemek için tıklayınız...

 

     

        Haber

 

Geçen hafta beldemizde, bir ziraatçı göreve başladı. Bu ziraatçı Tarım ve Köy işleri Bakanlı personeli ve maaş ve diğer özlük hakları, ilgili bakanlığa ait olmak üzere, belediyemizde bir dairede görevini yapıyor. Göreve başlayan ziraatçı: Mühendis bir hanım…

     Bu arkadaşımızın ismi Demet.  Dün Demet Hanımın ailesi: Eşi, Annesi ve Kız kardeşi, Demet Hanımın iş yerini görmek ve hayırlı olsun demek için belediyemizi ziyaret ettiler. Bende Demet hanımın ailesine, “beldemize kimin, niye, ne zaman geldiğine dair bir haber yapmak için, birkaç poz resimlerini çekmeyi teklif ettim,” onlarda kabul ettiler.

      Odalarına girerken, kendilerini ve ailelerini yeteri kadar tanımadığımdan “emri vaki yapıp, teklifsizce” tokalaşmak için elimi uzatmakta imtina ettim, ola ki böyle bir alışkanlıkları olmayabilir kaygısıyla… Fakat başta Demet hanımın annesi olmak üzere güler yüzle bizi karşıladılar ve benden önce tereddüt etmeden elini uzatıp tokalaştılar.

      İkinci bir nokta ise insan ilişkilerinde çok önemlidir: “gözlerimizin içine bakarak samimi bir şekilde gülümseyerek el uzattılar!” Kanımca bu tür bir beden dili, kendine ve muhatabına güven veren, kendinden emin insanların dilidir… Getirmiş oldukları kısır ile pastalardan bizlere de servis ettiler. Bu nazik davranışları için teşekkür ederiz.

      Böylesi insanlarla muhatap olmuş olmak bizi oldukça memnun ve mutlu etti. Umarız, Demet Hanım bir gün gelir ve Beldemizden ayrılmak istediğinde bunun sebebi: Ailesine daha yakın olmak vb… sebeplerden olur, bizlerden olan bir rahatsızlıktan değil.

       Demet Hanıma çalışmalarında başarılar dileriz.

 

02 Ekim 2010

 

Çeşitli haberler

“Bülent Kebap Dürüm”ün dükkanından, Kazım Korkmaz’ın mangalından ve Ali GÜNAY’ın ev inşaatından çektiğimiz çeşitli resimler ise ektedir.

 

*  *  *

 

 

    

 Bu gün Kızıldeli’de dört komşumuz kurban kesti: Dursun Akdoğan, Zeynal Akdoğan (…) ve Mahmut Kızıldere.

       Tanrı dileklerini kabul etsin. Bu vesile ile gittiğimde, Kızıldeli Turbesi’nin avlusu önüne pencere kısmına demirden kapılar yaptırılmıştı. Bunun ne anlama geldiğini sorduğumda aşağıdaki bilgiyi, isimleri yazan büyüklerimizden aldım.

 

   * * *

    SEYYİD ALİ SULTAN (KZILDELİ) TÜRBESİ’NİN KAPI VE PENCERELERİ HAKKINDA BİLGİ:

 

 

       YILDIZ : Atalarımızın Müslüman olmadan önceki inancı olan “GÖK TANRISI” Ay , Güneş, Yıldız gibi unsurlara tapmaya önem vermeleri dönemindeki sembollerdendir.

 

“YUĞ” töreninde de kurban vardır. Kurban kesiminde alınlarına sürülen (parmakla)= kan bu anlamdadır. Yani koruyan yıldızdır.

    

        Ayrıca Bağımsızlığımızın timsali Al bayrağın al yıldızıdır.

 

KILIÇ : Şah-ı Merdan Hz. Ali’nin kılıcıdır . Uç kısmı çatallı, büyük ve ağır olduğu gibi bilinmektedir. Hz. Muhammet Ali için “Allahın Aslanı” demiştir. Bu kılıç zalimlerin zulmüne karşı başarıyla kullanmıştır.

 

ZEYTİNDALI : Barış simgeler. Ayrıca yağı cemlerde ‘Alevi-Bektaşi’’lerin kültür alışverişine ışık olmuştur…..

 

DÖRT KAPI : Alevi-Bektaşi kültürünün kademelerini gösterir.

 

SİYAH RENK : Hz. Hüseyin’in basını mızrağa takarak ŞAM sokaklarında dolaştıran Yezid’in  askerlerine ŞAM’lıların tepkisi olarak kapı be pencereleri kapatmışlar be bir “YAS”  anlamında siyaha boyamışlardı. ŞAM’lılar ;

-         Hz. Muhammed’in torununa buna nasıl yaparsınız. Bu günleri de mi görecektik? Demişler dir.

 

Kızıldeli’nin kapı ve pencerelerinin rengi ve üzerindeki figürlerinin güzel anlamlar vardır. Bektaşi  kültürüne uygun olduğu kanaatindeyim ve düşüncelerimizi paylaşıyorum.

 

Yapımında katkıda bulunanlar

 

Sıtkıta KIZILDERE

Hatice ÖZTÜRK

Sıtkıya TEMİZ

 

Yaptıran:  Kızıl Deli dedesi Hasan  AKŞAHİN

 

Bilgi veren: Aliseydi KARAKAŞ

                        E.ALB.

 

                                                                                                         02.10.2010

01 Ekim 2010

           

 

         Çiftlerin Nikah

  22 Eylül 2010 tarihinde Ümit ile Zeynep GÜRBÜZ, Belediyemiz Nikah Salonunda nikahlandılar.

    Çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

 

 

 

 Not: Eski yerleşim yerleri Tahtalı Köyü ve Malatya

 

      Çiftlerin Nikah

 

30 Eylül 2010 tarihinde Yeşim ile Zafer, Belediyemiz Nikah Salonunda nikahlandılar.

    Çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

 

 

 

Not: Eski yerleşim yerleri Başpınar Köyü ve Malatya

01 Ekim 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  |  Bu haber 8110 defa okunmuştur.

Ebruli  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Seçim; Köy, Şehir ve Medeniyet

Seçim; Köy, Şehir ve Medeniyet Seçim; Köy, Şehir ve Medeniyet 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası…

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Esinlendiğimiz, yararlandığımız uzmanlar. ...

Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Ağustos 2010 Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010 Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010 Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010 Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010 Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010 Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010 Malatya Fethiye - Mart 2010

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7600

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7642

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7094

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17490

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.