AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Tarih 30 Nisan 2013, 13:54 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Malatya Fethiye - Mart 2010

 

22 Mart 2010

     

    Dün gece, sabaha karşı aninden rahatsızlanan Yeter ÇİFTÇİLER, ambulansla acilen Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

    Bu yeter bacının üçüncü, bu türden rahatsızlığı.  Bir önceki rahatsızlığında, kolunda ve yüzünde hasarlı bir iz kalmıştı. Gece dermansız düşüp, konuşmaz ve hareket edemez halde iken fark edilmiş, şu an için kısmi felç gibi görülüyor. Yüksek tansiyon ve şeker vardı Yeter bacıda. Bacısı Sarı abla bu akşam hastanede yanında kalacakmış ve Musa abi bu gün köye gelecekmiş. Haber aldığımda son durumu, bu haberin altına ilave edeceğim.

    Yeter bacıya geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.

                       *                     *                        *

    Kazım KORKMAZ, baba ocağı olan evini yıktırıp yeni yaptıracak. Bu gün ev sökülmeye başlandı. Bu yıkım işinden çektiğim resimler slayt olarak aşağıda; fakat ilaveten de resimler bölümüne koyacağım. Bu ve diğer Slayt Resimleri benim Facebook sayfamda da bulup paylaşabilirsiniz.

      Hayırlı olmasını dileriz.

 
   

 

 

14 Mart 2010

 

 

    Geçen hafta İlçemiz Kaymakamı, belediye başkanları ve muhtarlarla bir toplantı yapmış. Toplantı konusu “Çevre Temizliği,” imiş. Orada alına karara sonucunda her belediyeden bir kişi ve Tarım İlçe Müdürlüğünden bir kişi ve bir Muhtar’ı ön çalışmalar yapması için görevlendirmişler(altı kişi). Bizim belediyeden de bendim. Bu görevli arkadaşlarla birlikte, Durucasu, Yazıhan ve Fethiye ile Boztepe Barajına kadar olan bir alanda çalışmalar yapıldı. Çalışmalar şu şekilde idi. Her belendin sağlık açısından ve görüntü kirliliği arz eden yereler ile yıkılmaya yüz tutmuş yapıların resimleri çekilecek, bu yerler ile yapıların resimleri çekilip, sahiplerinin isimleri yazılacak. Bizde bu kapsamda üç beldeyi gezdik, resimledik ve slayt haline getirdik. Kaymaklıkta Pazartesi yapılan toplantıda bunlar seyredilecek, bu sorunların çözümlenmesi için Belediye başkanlarının yapması gerekenler tespit edilip, çalışmaya başlanılacak. Haziran ayında bu çalışmalar kontrol edilecek ve İl Çevre Müdürlüğü, Valilik,  İl bazında, en “Temiz Çevre”yi tespit edip, ilan edilecek. Her kirlilik arz eden yapı ve çevrenin kime ait olduğu ve sorunun ne olduğunun yazılı olduğu slayt yaptık ama onu koymuyorum…

    

 

   Bu kapsamda çektiğimiz resimleri, sitemizin “ Mart Ayı Resimler” sayfasına ilave ettik. İlaveten, farklı programlara göre yaptığım farlı birer deneme olan slayt resimleri izlemek için yan taraftaki linkleri tıklayınız. Acılan sayfanın sağ sütununda yazan "FULL SCREEN' i tıklarsanız, büyük slayt başlayacaktır.

 

 

 
Bahar Manzaraları

Yazıhan

Duruca su

Fethiye

Boztepe Barajı

Ebru ile Umit

Ober-Ramstad Dern. Kahvaltı

Kooperatif Seçimi

Nostalji Gecesi

8. Mart Dünya Kadınlar Günü

 

     12 Mart 2010 tarihinde Tarım Kredi Kooperatifinde seçim oldu. Seçimi Ali ŞENKAYA’nın gurubu kazandı. Seçimlerde, Abuseyif(İLHAN) amcada vardı. “İyi bir poz ver, hasta falan dediler, Hüseyin nasıl olduğunu görsün,” dedim.  “Ne hastası vıla, turp gibiyim,” dedi.  

      Hüseyin baban resimde görüldüğü gibi, ilaveten sık sık esprilerde yapıyordu. O da aday olmak istemiş; ama “yaşlısın, ne yapacaksın, “demişler, çekilmiş.  “Girseydim kazanırdım,” diyor.

      Kayısılar çiçek açtı, havalar sıcak. Bu gün Köreha’ya doğru gidip geldim, terledim. Yani, kalın giymeden dahi terlenecek bir hava var. Bu görüntüye göre, sobalar iki haftaya kadar çıkar.

 


İbrahim ÇAĞLAR- 08.03.2010
Yükleyen aliseydisevim. - Yeni sanat videolarını keşfet.
 

     Geçen İbrahim ÇAĞLAR işi dolaysı ile belediyeye geldiğinde havasında idi, iki dakikalık türkü söyledi. Bende bunu iki parça olarak çekip sitemize koydum. Geçen hafta yapılan Ümit ile Ebru’nun düğün resimlerine baktığımda Doğanay’lar çalıp söylemiş olduğunu gördüm. Doğanaylarında sitemizde klipleri yok. Gördüğüm kadarıyla bu düğünün videosunu Erdoğan İLHAN çekmiş. Erdoğan yarım saatlik görüntü gönderirse, Doğanaylar’ında klipi olur sitemizde.

 

09 Mart 2010

 

   

 

       Ebru ile Umit İLHAN, Almanya Ober-Ramstadt'ta 06 Mart 2010 tarihinde yapılan bir  düğünle evlendiler.

 

       Çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Mausu yukarıdaki resmin üzerine getirin, görülen oku tıklayın, büyük boy slayt başlayacaktır. Aynı oku tıkladığınızda sayfaya tekrar döneceksiniz

     2010 Mart Ayı Resimler sayfasında seyretmek için tıklayınız:>>>>

        Körehanın tepesinden dün çektiğim navruz resimleri, yeni çiftlere nasip oldu.

   Çiftler Navruz güzelliğinde bir hayat dileriz.

      Aydoğan İLHAN'a, bu resimleri gönderdiği teşekkür ederim.  Resimleri, akşam slayt olarak bu sayfaya ekleyeceğim. İlaveteni aynı resimleri, sitemizin Mart ayı Resimler sayfasına ilave edeceğim.

 

 

07 Mart 2010

 

 

       

     Birkaç haber

 

     Deniz Baykal; Mersin Kadın Kollarının yaptığı, çarşaf yırtma eylemeni desteklemedi, hatta karşı çıktı. Bu doğru bir şeydi. Başka bir inancın mensupları açışından sembol olmuş, elbisenin, yanlış, çirkin vs… bulunması başka şeydir, bu gibi eylem başka bir şey… En yumuşak bir ifade ile hoş ve nazik bir davranış değildir bu.

      Baykal’ın gündem maddelerinden biride AK Partinin yargı reform girişimidir. Baykal’ın bu konudaki argümanları, objektif, evrensel değerleri içermiyor, bana göre.   Geçen  ay yazdığımız yazıda belirttiğimiz gibi, Türk yargı kararları, AİHM’de en çok mahkum edilen ve en kusurlu kararlar sıralamasında birinci sırayı işgal etmekte. Bu statüyü savunmak, yeniyi gelişmeyi ve çağdaş olanı reddetmek anlamına gelir.

     Bir yazar, tarihi bu dönüşümü sarkacın yukardan bırakıldığında ki salınışına benzetir. Henüz denge sağlanmamıştır; bu sarkacın orta, denge noktayı hızla geçip, sağa sola gidiş gelişi gibi bir durumdur, şu an yaşanan. Ama ille de dengeye kavuşacak bir gün. Fakat bu denge başka bir denge olacak.

     Ulusalcı, milliyetçi, laik çevrenin bağımsız yargıdan kastettiği, bütün siyasi eğilimlerden bağımız olan, evrensel hukuku esas alan bir yargı değil, AKP vb. çevrelerden bağımsız bir yargı; fakat kendine bağımlı olan yargıdır…

      AK Parti’de evrensel değerler adına paketler oluştururken, kendi siyasi eğilimi ve dünya görüşüne uygun olan kısımları, temel ve genel insan hak ve özgürlükleri, evrensel hukuk bütünselliğinin içinden çıkarıp kendisinin işine yarayacak şekilde paketler oluşturuyor. Örnek, “Türban” ile ilgili olan anayasa değişikliği, gibi. Türbanla ilgili olan paket, aleviler, Kürtler, Türkler ve bu ülkeyi AB standardının gerisinde koyan eksiklikleri giderecek bütün bir paket olarak oluşturulsa idi, yapılan siyasi değil, “demokratik,”açılım olarak görülebilirdi.

      HSYK’nun Erzurum’daki Özel yetkili savcıları, o savcılarında Erzincan savcısını görevden alışı gündemi bir aydır meşgul etti ve buda Ak Partinin yargı reformunu ön plana alması ve buna hız vermesine sebep oldu. Ak Partinin yargı reform çalışmalarını, Ak Parti karşıtı cephe, “bağımsız yargı”ya müdahale ve yandaş bir yargı oluşturmak olarak değerlendiriyor.

     Hikâyesi kamuoyuna mal oldu, Şemdinli iddianamesini yazan savcının hikayesi(Van Savcısı Ferhat SARIKAYA)… Bu iddianameyi mahkeme dikkate aldı ve kitapçıyı bombalayan iki askeri mahkeme 39 yıl dört aya mahkum etti. Yargıtay, bu dosya ile ilgili olarak sivil mahkemenin yetkisizliğine karar verdi, dosyayı tekrar görüşülmesi için Askeri Mahkemeye gönderdi. Askeri mahkemede bu askerleri ilk celsede serbest bıraktı…

     Aynı zamanda, HSYK bu iddianameyi yazan savcıyı görevden aldı, hatta meslekten men etti. Yani avukatlık bile yapma yetkisini elinden aldı. Kırk bin tl’de şeref davası açan askerlerden dolayı para cezasına çarptırıldı. Yani, hayatı felç oldu. Bu iddianamede, zamanın Kara Kuvvetleri Komutanı ve sonradan Genel Kurmay Başkanı olan Org. Yaşar Büyükanıt’ında ifadesinin alınmasından bahsediliyordu...

      Org. Yaşar Büyükanıt, Ahmet Altan’a bakılırsa emekli olduktan sonra bir canlı yayında “Şemdinli Savcısını ben görevden aldırdım” dedi. Bir paşa, iddianamede ismi geçiyor diye emir veriyor, HSYK’da bir savcıyı görevden alıp, meslekten men ediyor… Bu kurum APK’ye karşı bağımsız, ama diğer kesime karşı değil.

      Erzincan savcısına Ak Partinin üst düzey yöneticileri, falanca cemaatin üzerine gitme diye telkinde bulunuluyor, savcı bu telkini dikkate almadığında, Erzurum’da yetkili olan özel yetkili savcılar tarafından tutuklanıyor. Arkasından diğer tarafın misillemesi yetişiyor.

      Sarkacın salınımı sağa doğru olduğunda, bir tarafın, sola doğru olduğunda diğer tarafın, üzerine adaletsizce gidiliyor. Öyle görülüyor ki, bağımsız yargıdan bahsederken aslından bize karşı değil, diğer taraf karşısında bağımsız, bize ise bağımlı olan yargıyı kastediyoruz.

      Bende, Ergenekon adı altında yürütülen yargısal faaliyeti, “büyük bir demokrasi hamlesi” olarak görenlerdenim. Tabii, kimi zaman ölçü kaçırılıyor, kurunun bahanesine yaşta yanıyor. Normaldir bu demiyorum; ama oluyor bu. Bu süreci toptan yanlış bulup karşı çıkanlar, bu tarihten beri dikkate değer bir faili meçhul cinayet işlenmedi. Buna dikkat etsinler. İşlenmedi çünkü “bu zamana kadar tetikçiler yakalanıyordu, şimdi tetiği çektirenler” yakalıyor… Bu önemli bir değişim ve cinayetlerin sonlanması için önemli bir girişimdir.

***

 

    Bir yargı ve dört özel yetkili yargı mensubunun talep ve kararı ilginç geldiği için haber olarak ekliyorum.

     "Tarih 15 Şubat 2009... Murat Baran (21), Mersin’de PKK’ya destek yürüyüşüne katıldığı gerekçesiyle bir ara sokakta gözaltına alındı. Cebinden çıkan yarım limon “polisin atacağı gaza karşı önlem” olarak yorumlandı ve iddianameye girdi.

DOSYADAKİ TEK DELİL

‘Suç materyali’ yarım limon, fotoğrafı çekilerek dosyaya konuldu. Dava 1 yıl sürdü ve mahkeme dosyadaki tek delil ‘yarım limon’u göz önünde bulundurarak 9 yıl 9 ay hapis cezası verdi." Haberin devamı için tıklayınız:>>>

***

    " İlhan Cihaner'i tutuklattıran savcılar, tesisleri bedava kullanmak istemiş.

     HSYK kararıyla özel yetkileri alınan Erzurum savcılarından Rasim Karakullukçu’nun günlüğü 20 lira olan Palandöken tesislerine özel yetkili savcı ve hâkimlerin ücretsiz girmeleri için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne resmi yazıyla başvuru yaptığı ortaya çıktı." Haberin devamı için tıklayınız.>>>

 

 

 

 

06 Mart 2010

 

       Bu gün CHP Malatya İl Teşkilatının Kongresi vardı. Kongreye CHP Genel Başkanı Deniz BAYKAL’da gelmişti.  CHP İl Genel Başkanlığına Celal BERKTAŞ ile Veli AĞBABA adaydı. 

   Cumhuriyet Halk Partisi il kongresinde oylamanın tamamlanmasından sonra oy sayım işlemine başlanırken, adaylardan Veli Ağbaba 43 oy farkla kazandı.

    Yukarıdaki resmi tıklayınız, ardından da "FULL SECREEN'i tıklayınız.

 


     Saat 18.15'den itibaren oy sayımına geçildi. 302 delegeden 295'inin oy kullandığı oylamada 169 oy alan eski il başkanı işadamı Veli Ağbaba başkanlığındaki liste seçimi kazanırken, eski il başkanı Celal Berktaş başkanlığındaki listeye 126 oy çıktı.

     Seçim sonucunda Celal Berktaş, rakibi Veli Ağbaya'yı kutladı. 09 Dakikalık video çektim onu da ekleyeceğim.

 

  

   

 

 

 

   
 

01 Mart 2010

 

    

     26 Şubat 20 10 tarihinde, Ali SEVİM’ askere uğurlandı. Ali benim oğlum. Onunla, Samsun “Esen tepe Kışlası”na kadar gittim. Bu süreçten çektiğim görüntüler, benim Samsun’a gidip geldiğimden gecikti.

    Yazacaklarım, özel gibi gözükse de, genele dair fikirler verdiğinden yazıyorum. Bu gibi durumlarla karşılaşan her anne ve baba endişelenir ve üzülür. Ayrığın acısı ve çocuğun karşılaşacağı şartlar düşünülür…
    Gidişe karşı koymanın imkânı yok; bari  iyi bir yere düşse ve helal süt emmiş insanlarla karşılaşsa. Hatta bir adamını bulsak ta, bu görevi daha kolay geçirse diye düşünülür. Bizde bu gibi şeyler düşündük ve hissettik.  

   Sonunda bir hısım komutan bulduk ve bu umut biraz üzüntümüzü hafifletti. Komutan sağ olsun iyi bir insan çıktı; Samsuna gelince beni arayın dedi. Bizde gece 3,5’da Samsun’a vardık.  Komutanı arayacağımız en erken saatin sabah dokuz olacağına hükmettik.

 

    2. Link...>>>

      O saate kadar, Samsun’da gezmeye karar verdik. Nurali ile Yazıhan Lisesinde okuyan iki arkadaşını da aynı kışlaya Cavuş talimgâhına vermişlerdi. Onlarla beraber vakit geçirdik. Resimde görülen iki geçte Yazıhan’lı. Ben sahil ile Atatürk’ün ayak bastığı yeri görmek istiyorum, yanımdaki gençlerin biri her rastladığına: “dayı, hayvanat bahçesine nereden gidilir?” diye soruyor.   Sordukları kişiler hem yerini tarif ediyor, hem de bu saatte açık değildir diyor. Saat:07:00. Yinede gittik. Kapalı idi fakat dışından birkaç resim çektim. Uğur’a: “niye ille de hayvanat bahçesine gitmek istiyorsun,” dedim. O da heyecanlı bir şekilde; “dayı, yırtıcı bir aslanı görmek ve resim çektirmek, istiyorum!”dedi.

    Resim çektiğim saat, sabah 00.7, civarı idi. Hava bulutlu, nemli ve sanki sisli idi. Ufuk görülmüyordu. Atatürk’ün Samsuna ayak bastığı iskeleden, Meydan denilen yere kadar, dönemin yetkililerinin heykelleri vardı. İskelede ise acele olduğun sayamadım ama bir düzine kadar heykelden temsili bir  “Atatürk’ün mahiyetindeki heyetin” heykelleri yapılmış, onun önüne zincirden engel konmuş, resim çektiren ve seyretmek isteyenler uzaktan bakıyor. Bizim yürüdüğümüz sahil boyunca a birçok heykel vardı. Oralardan ve Samsun otogarından da birkaç poz çektim, onlarda albümde.

    Gelirken pencereden baktım ki, Amasya’da ağaçlar çiçek açmış, bura ile oralar arasındaki mevsim farkına işaret etmesi bakımından, otobüsün camından birkaç tanede oradan resim çektim.

***

      Bahsettiğim tanıdık komutanı saat dokuzda aradım, oda “çocuğu kreşe koyup, on dakikaya kadar geliyorum, dedi, ve verdiğimiz adrese geldi. Saat 12:30’da otobüse bineceğimi söyledim, orada bir çay içi biraz sohbet ettikten sonra sahilin, diğer iki geçle beraber aracına bindik, sahilin bizim görmediğimiz yönüne doğru aracı ile bize bir tur attı, zamanımız darlığı dolaysı ile bizi “Esenler Kışlası”na götürdü.

     Nizamiye araçla geçtik: “Asker Ziyaretçileri” için ayrılan yerin önünde nöbetçi asker ve davul zurna vardı. Yirmi otuz metre kala, davulu ile zurnacı çalarak bizi karşıladı ve nöbetçi askerlerin yanına kadar, çalarak bize eşlik ettiler. Her gelen acemi askere böyle yapıyorlarmış. Nöbetçi askerlerin yanında bir masa, masanın üzerinde, bir deste tanıtıcı broşür, bir tepsi dolusu cezerye ve bir limon kolonyası ve başka şeyler vardı. Biz onlara yaklaşınca, nöbetçi güler yüzlü bir yüzbaşı ile hoş geldiniz dedi. Bir astsubay, aynı anda güler yüzle hoş geldiniz deken, tepsideki cezeryeden ikram ediyor, gelenin eline kolonya döküyor.

    Bu kadar güler yüzlülüğü görünce bende cesaretlendim ve nöbetçi yüzbaşıya, “komutanım, annesi üzülüp ağlıyor, nasıl bir yere geldiğinin görülmesi bakımından müsaade ederseniz bu sahnenin fotoğrafını çekeyim,” dedim. Komutanda, “çek” dedi, çektim. Normalde, fotoğraf makinesi ve telefonların kışlaya girmesi yasaktır. İnternete koyacağımdan da komutanın haberi yok.

     Sünüs zarfını açtılar ve” şu odaya git kayıt yaptır,” dediler.  Benim merakla baktığımı görünce bana, sende beraber girebilirsin dediler. Yazdırıp, bölüğünün belli olması için kışlanın bahçesinde acemi askerler ile beklerken, sivil giyimli bir adam ve yanında bizi karşılayan yüzbaşı geldi güler yüzle. Bu gelen sivilin yanında yüzbaşı bir üstünün yanındaymış gibi davranıyordu. Bu sivil, herkesle hal hatır ediyor, sorulara cevap veriyordu. Yanımdaki tanıdık komutana bu kim dedim, tabur komutanı dedi. Bu komutan konuşmamızda, sözün yeri gelince bana, “çocukta, sizde bir hafta sonra, boşa endişelenip, üzülmüşüz diyeceksiniz,”dedi.

      Bu gün tanıdık dediğimiz komutan Nurali’yi bulmuş, bizimle konuşturdu, Nurali’nin söyledikleri, Tabur Komutanının konuşmalarını teyit eder yöndeydi. Yemekler, dışardan ihale ile sivilden geliyormuş ve servisini dahi siviller yapıyormuş. Yani, askere gidenin 1patates, soğan soyması” gibi anılar nostalji olmuş. “İki bavul dolusu çamaşır depoya koydum,” dedi. Bol bol vermişler; biz o çamaşırları boşa almışız. Bizim dönemimizde(1982) sökülmüş ve yamalı elbiseler bile giyebiliyorduk. Şimdi böyle bir sorunda yok. Eskiden askerde dayak sıradan ve günlük bir durumdu. Şimdi ender bir istisna durumundaymış. Bunu komutanlar söyledi.

 

***

     Haberi espri ile bitirelim. Cemile bacının torunu Yusuf’ta askerde, bahriyeli. Yeri çok güzelmiş. Cemile bacı; “Hüseyin komutan Yusuf’u çok severmiş ama bir de Osman komutan varmış ki, Osmanlar döke, çocuğa tebelleş olmuş. Göz açtırmıyor…” diyor. “Ben orta olsam, onun atasının….” Diye küfür ediyor. “Aliseydi Albaya, desek acaba yardımcı olur mu bilmiyim, ne yapacağım,” diyor.

 

    Anama bacı derim. Bacım ağlarken çektiğim remininin, çirkin göründüğünü fark edince “gız şu gemikcinin Yeter değil mi?” dedi. “Yok, sensin,” dedik… “Benim ne biçim sufatım vardı. Nurali’nin üzüntüsü beni ne hale getirdi… Üzüntü, üzüntü, beni götürecek,” diyor. “Aliseydi bu resimleri siler, goymaz internete,” diyor. Sakın gördüğünüzü söylemeyin.

    Not: Yukarıdaki haberle ilgili olan resimleri, sitemizin "Resimler" bölümüne koyacağım. Bütün resimler, sitemizin bilinen "Resimler" linkinden görülecek, aynı zamanda, yeni yapmakta olduğum ve ana sayfaya linkini ilave edeceğim, bağımsız bir Resim ve Videolar" sitemize koyacağım. İkinci site, bütün "resim ve videolarımızın bir kopyası olacak. Yukarıdaki slayt resim programı o sitenin.

 
 
 
 
Ali SEVİM - 26.02.2010

aliseydi | MySpace Video

 

2. Video Linki...>>>

 

 

 
 

O1 Mart  2010

.

Categories :


  |  Bu haber 7864 defa okunmuştur.

Ebruli  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası…

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Esinlendiğimiz, yararlandığımız uzmanlar. ...

Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Ağustos 2010 Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010 Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010 Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010 Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010 Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010 Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Haziran 2010

Malatya Fethiye - Haziran 2010 Malatya Fethiye - Haziran 2010

Malatya Fethiye - Kasım 2010

Malatya Fethiye - Kasım 2010 Malatya Fethiye - Kasım 2010

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7556

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7602

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7048

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17440

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.