AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Tarih 30 Nisan 2013, 13:52 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Malatya Fethiye - Haziran 2010

29     Haziran 2010

   Merhum Mehmet AÇIKGÖZ'ün Senesi Olması dolaysı ile ailesi bu gün saat: 12.00'de Cem Evinde bir yemek verdi.

     Merhuma Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

 

28 Haziran 2010

 

     Vefat

 

      Bu gün,  28 Haziran 2010 tarihinde Ali ALTIN' hakka yürüdü. Merhuma Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Merhumun naaşı, eşinin beldemizin Cumhuriyet mahallesi mezarlığında bulunan mezarının yanına gömüldü.

     Ruhu şad olsun.

 

     

      Not: Rahmetli Ali amca, Yazıhan'da kaynak atölyesi olan Muharremin babası. Oğulları Muharrem, Hasan ve Hüseyin, Fethiyelilerin eniştesi ve doğum yerleri eski adı Çörmeğe, yeni adı Berekli köyüdür.

 

 

26 Haziran 2010

 

 

 

    Zeynep KORYÜREK, adağı gereği kestiği kurbanı çiğ dağıtırken, hoş geldin'e gelen komşular oldu. Oda bu lokmanın bir kısmını ilaveten pilav olarak yaptı ve bulunan misafirlere ikram etti. Tanrı dileğini kabul etsin.

 

25 Haziran 2010

 

 

    Rabia ile Selahattin geçen akşam yapılan bir düğünler hayatlarını birleştirdiler. Çiftlere ömür boyu bir arada mutluklar dileriz..

 

   Resimleri Slayt olarak izlemek için aşağıdaki linkleri tıklayınız. Haziran ayı resimler sayfamız izlemek için yukarıdaki remi tıklayınız

   

    Düğünden çektiğim videoları MySpace Videolar ile benim Facebook'ta paylaştım.

     Slayt 1. Albüm...

 

     Slayt 2. Albüm...

 

25 Haziran 2010

   

 

  Nergiz ile Kadir çiftinin, bu ay bir bebekleri doğdu. Bebek, Nehir'e analı babalı mutlu bir hayat dileriz. Mahallemizin hanımları görmeye gitmişti. Bu ziyaretten bir kaç resim çektirdim. Bu resimleri izleyebilmek için tıklayınız.

 

  Yanar'ların Ev İnşaatı...

 

  Hasan İLHAN'ın Ev İnşaatı...

 

  Sultan ÇAĞLAR'ın Ev İnşaatı...

 

  Geçen Ay Satılık İlanı Olan ev Satıldı. Evi Almanya'dan gelen Meral ile Mehmet İnce 47.000,00. tl'ye satın aldılar. alana da, satana da hayırlı olsun. Mehmet ile Meral'ın resimleri için tıklayınız.

 

  Gosti amcanın mezarlık resimlerini ilave edeceğim.

   

    Not: İnşaat resimlerinin içinde işçi ve usta arkadaşlarımızın resimleri de var. Onlarda kendilerini internette görmek istiyor. Yani talep var.

 

    Usta abi, kayımbabamın inşaat resmi, diyordu. Usta abiye, yukarıdaki linkin içinde olmayan iki resim yollayacağım. Boşa demezmiş...

 

 

24 Haziran 2010

   

 

 

 

  

     Rabia ile Selahattin'in Kına resimlerini izlemek için yukarıda resmi tıklayınız. Bu ve akşam olacak düğün resimlerini: "Mutlu Günlerimiz" Bloğundan izlemek için tıklayınız...

 

23 Haziran 2010

   

 

       Merhume Hanım Akdoğan'ın üçü
 
      Merhume Hanım Akdoğan'ın üçü olması dolaysı ile ailesi bu gün saat:12.00'de bir yemek verdi. Merhumeye tanrıdn rahmet, kederli yakınlarına sabır ve baş sağlığı dileriz.
 
    Hanım ablaya mektup...
 
    Hanım abla bu gün üçünü yaptılar, kavim kardeşin, hatta onların çocukları dahi gelmişti, seni anmaya. Elinde büyüyen Kemal ile Cemal dahi geldiler…

      Hani tozda toprakta oynarken sümüklerini silip, peşi sıra elinde kaynamış yumurta ile onlara yedirmek için “tavuğun cücüklerini yayması gibi” peşleri sıra gezerdin ya, işte o çocuklar(Cemal ile Kemal)da bu vefa borçlarına karşılık buradaydılar... Bu benim hatırladığım ve unutamadığım bir sahneydi!

     Sac kavurma söylemişlerdi yetiştirdiğin çocuklar… yani kardeşlerin. Cem Evi doluydu insanlarla; fakat gelemeyenlerde vardı seni anmaya…

      Komşularından, İbrahim Işıkbay ile Rebey bibi, Çolağın Cuma ile Zekine bacı da gelemediler. Ahmet ağa, Sıtkıya bacı; Aboğun Yusuf ile Hatice bacı da gelemediler. Dedem Geçinin Mustafa, cicianan İsmihan ile biricik oğulları otuz yaşındaki oğlu dayım Aliseydi'de gelemediler. Cöne bibi, Çeftelinin Süleyman oğulları Kenan, Bektaş abi ile çocukluk arkadaşım otuz yaşındaki Mustafa Akkoyun'da gelemediler... Tecirli Hasan ile Kutey gelemediler. Bolu beğin eşi Fadime bacı, İssak emmi de gelemedi. Kolu Kısa, oğlu Celal abi, Süleyman onbaşı esi Hatice bacı ile oğlu “İmanım”Yusuf (Çalışkanoğlu)abi de gelemediler. Süleyman çavuş ile Tamoğ bibi de; Adile bacı ile Çirkin emmi(sağ ama gene) de gelemediler. Sabır bibi, Battal İle Hamza Çağlarda gelemediler.

      Gemikçinin Musa ile Yeter bacı(sağ ama gene)de gelemdiler; fakat İbrahim Çiftçiler ile eşi Hüsniye ablada gelemediler. Abla, Mercan abla ve Cüre Yusuf(sağ ama gene) de gelemediler. Melek Mercanoğlu, Satı Erol ile Muazez abla da gelemedi. Deli hanımın Esme, kızı “topal” Zehra oğlu “şahım” Velibaba da gelemediler. Alı balının Mamoğ ile Fatma bacı(sağ ama) yinede gelemediler.  Fidanın Hüssük, Cazoğ bibi komşuları Dada Mercan ile Tat Zekine'de gelemediler. Alloşun Battal, Emine bacı; Hüseyin Kaçmaz ile Leyli bacı da gelemediler.

     Vartan, Avades emmi, Sıddı bibi ile Nazaret abi dahi gelemediler… Daha hangi komşularını sayayım bilemiyorum. Saymakla bitecek gibi değil! Hepsi senin gittiğin yerdeler, görmüşsündür onları… Daloğun Hüseyin gelemedi; ama arkadaşın olan bacım(anam) geldi yemeğine; oda ağlayarak: “Hanım da gitti, sıra bana geldi diyor.”

      Hani bir espiri yapmıştın: Birde bize gün görmedi diyorlar, akşama kadar anamla gün önünde oturuyoruz,” diye. Sana “Ağgız”ananda ağlamadı ve cenazene gelemedi, çünkü senin gittiğin yere senden önce gitmişti.

      Dilerim Hanım abla ananla orada da, “akşama kadar gün önünde oturursunuz…” Zaten senin kuşağın çoğu orada. Bura yeni yetmelere kalmakta; biraz daha kalsan kafa dengin kalmaz, yeni yetmelerden sıkılır buradan, kurtulmak isterdin...

      Topraktan geldik, Tanrı ruhundan üfledi can olduk. Toprağımız toprağımıza, canımız canana geri kavuştu. "Dünyada bir bana mı yer kalmadı, az daha dursaydım," diye soracak olursan, "O'nun hikmetine de sual sorulamaz, ona da 'sır" diyelim gitsin...

 

 

     Not:: Kırılırlar diye bazı lakapları yazmadım. Bence yazılmalıydı… Hanım abla benim hısım akrabam değil iyi bir komşumuzdu. Bu gibi yazılar yazmamın özel ilişkiler ile alakası da yoktur. Daha genç ve her biri birbirinden değerli isimlerde var yukarıda; fakat dediğim gibi içimden şimdi yazmak geldi.Burada internet çok yavaş, olduğundan resimleri yüklemekte zaman alıyor, izlemekte. Resimler yavaş açılırsa internet hızınızı dikkate alın. Sorun sitemizde değil.

 

 

  Rabia ile Selaatin 25 Haziran 2010 tarihinde evleniyorlar. Rabia, merhum Hüseyin ile Hava ablanın kızı. Detay için resmi tıklatınız. Bu haber için "Mutlu günlerimiz Bloğuna" sayfa ekleyeceğim.

 

  

      İki tavukla bir cücük...

 

      Allah korsa, yukardaki resimde görülen bir tavuk ile iki cücük benimki... Daha doğrusu benim değil Allahın! Allah elin çoğunu versin, bizimde azımızı. Geçen, Yazarımız Yusuf Aslan'ın "Garip Mirto" ismiyle ünlendirdiği ""Mirto" kısaltmasının karşılığı olan Murtaza ASLAN'ın oğludur Hasan ASLAN. Yukarı Tencinin batısında kurmakta olduğu etlik tavuk çiftliğine gittim. Bir aya kadar faaliyete geçecek.
      O mevkiiye üç yıl kadar önce bir benzer kümes yapılmıştı10,000. civ civ kapasiteli. Bunun kar etmesi üzerine bu kümesi sahibi 20,000 küçükbaş kapasiteye kadar büyüttü. Bu işin karlı olduğunu yaşayarak görenlerden, özellikle  bu çiftlikte yaşayan o yörenin insanı olan Yusuf, kardeşleri ile, bir başkası daha bu sene 30,000'er kapasiteli kümesler kurdular.  Rahmetli Murtaza abini oğlu Hasan ise 20,000 civ civ kapasiteli bir kümes yapmaya başladı. Diğerleri ilk üretimini yaptılar, Hasanınki ise bir aya kadar üretime başlayacak.
     Bu çiftlik 1500 M2 kapalı alanı, bir büro ve yem odasından ibaret. Elektrik hattı ve panosunu hasan yaptırmış. Başlangıçta suyu tankerle çekecek... Biraz rahatlarsam artezyen kuyusu açtıracağım, diyor.
     Bir Fethiyelinin buralarda yaptığı ilk işletme. Karlı olacağı kesin, dileriz ters esen büyük rüzgarlar çıkmaz. Bu işletmeler nasıl çalışıyor. Bir tavuk firması ile anlaşıyorsun. O, firma yemini, civ civini, veterinerlik hizmetini ve her türlü danışmanlık hizmetini veriyor ve 45 günde yetişen piliçleri kapıda araçları ile alıp kesim haneye götürüyorlar ve tane başı 800 tl, üreticiye ödeme yapıyorlar. Elektrik, su, işçilik üreticiye ait.
      Hasan dürüst ve çalışkan bir insan. Kolu alçılı resimlerini görmüşsünüzdür geçen haftalarda. Bu yapının inşaatında çalışırken düşüp kolunu kırmıştı. Her Fethiyeliye, her insana bol, temiz ve hayırlı kazançlar dileriz...
     
    Not: Yukarıda resimleri tıklarsanız, Hasan'ın kümesinden çektiğim resimleri görebilirsiniz.

  Resimleri slayt olarak koydum.  Haziran ayı resimler sayfasına fakat, eski tarda ilave edip değiştireceğim, resimleri.

 

 

21 Haziran 2010

 

     Vefat

 

      Bu gün,  21 Haziran 2010 tarihi sabahı Hanım AKDOĞAN' hakka yürüdü. Merhuma Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

       Ruhu şad olsun.

     

        Not: Hasta olduğumdan resimleri oğlum Hüseyin çekti. Resimlerin sitemize konmasındaki gecikmede aynı sebepledir.

 

 

19 Haziran 2010

    Merhumue Cennet İlhan'ın Kırkı

 

     Merhume Cennet İlhan'ın Kırkı dolaysı ile ailesi bu gün Cem Evinde bir yemek verdi.

     Merhmumeye tanrıdan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

 

 
     Belediyemize, Beldemizde ev yaptırmak için müracaatta bulunan Aliseydi KARAKAŞ(E.Alb.), parkta komsuları ile sohbet ederken şu dizeleri okudu:
Gül damlar
Gül suyu güle damlar
Oturmuş sohbet eder
Gül gibi (Fethiyeli) adamlar
   Bende çektiğim resimleri bu şiir eşliğinde yan tarafa koydum.

 

   Çeşitli Resimleri seyretmek için tıklayınız:>>>

 

17 Haziran 2010

   
   

     Dün, 17 Haziran 2010 tarihinde, geçen yıl kaybettiğimiz Merhum Behsat ASLAN'ın senesi olması dolaysı ile ailesi Cem Evinde bir yemek verdi. Merhume tanrıdan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

 

    Ani rahatsızlığım dolaysı ile önce Yazıhan'a sonrada Malatya'ya gitmek zorunda kaldığımdan, yemek esnasında oğlum Hüseyin'e haber etmişler o, çekmiş resimleri. Resimleri izlemek için yukarıdaki resmi tıklayınız.

 

 

15 Haziran 2010 

 

 

     Beldemizde Dikiş Nakış Kursu, kursun bitmesi dolaysı ile bir sergi düzenledi ve öğrencilerine sertifika verdi.   Düzenlenen Sergiye, İlçemiz Kaymakamı Sayın Abdullah Abid ÖZTOPRAK ile İlçe Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı ile daire amirleri katıldı.

 

     Slaty resmi izlemek için tıklayınız.>>> Akşam ise son üç haberin resimlerini sitemizin "Haziran Ayı Resimler" sayfasına ilave ettim.

 

14 Haziran 2010

 

 

       Hülya ile Zihni Öksüz, Haziran Ayında Viyana'da nişanlandılar. Çiftlere ömür boyu mutluluklar diler ve düğün resimleri de sitemizde görmek isteriz.

       Not: Gelin hanımın adını yanlışlıkla Aysun yazmışız, doğrusu Hülya imiş. Yarin Slayttaki isimleri de değiştireceğim. Bahsedilen remi sildim. Bundan dolayı özür dilerim.

       Slaytı izlem için tıklayınız.>>>

 

 

    Özlem ile Fatih, 13 Haziran 2010 tarihinde Malatya'da sözlendiler. Çiftler  ömür boyu mutluklar dileriz.

   Özlem, belediyemizde çalışan Resmiye Karasoy'un kızı. Damat ise Eski Malatya'lı. Resimleri ben çekmedim. Fakat, kapalı mekanda ille de flaşlı çekim yapın dedim; ama unutmuşlar. Bundan dolayı birçok resim bulanık olmuş. Slaytı izlem için tıklayınız.>>>

10 Haziran 2010

 

   Bu gün geçen yıl kaybettiğimiz rahmetli Battal Çağlar'ın mezarını ailesi yaptırdı ve senesi devriyesi yemeğinin yapılmasına karşılık, rahmetlinin hayrına 9 kişiye 9 cuval gıda maddesi ve bu 30 kiloluk 9 paketlere ilaveten deterjan ile sıvı yağ yardımı verdiler.

    Bunun haricinde ise belediye Hizmet Binasına 500euro nakit yardım yaptılar. Tanrı hayırlarını kabul etsin.

    Rahmetlinin mezarından çektiğim görüntüler yan taraftadır. İlaveten benim facebook sayfamda da bu albümü paylaştım.

   Açılan Slaytın sağ üst kısmına da "Full Screen"i tıklarsanız tam ekran görüntü izleyebilirsiniz

    Slaytı izlem için tıklayınız.>>>   Ayrıca Haziran ayı resimler sayfamıza da ilave edeceğim.

 

 

08 Haziran 2010

 

 

       Bu akşam saat 19:30 ile 20:00 saatleri arasında çektiğim resimler için tıklayınız.

 

       Çeşitli haberler

 

     Son günlerde internet bağlantı hızımız download 273 kbps, upload 55 kbps’ye kadar düştü. Elektrikler de sık sık kesiliyor. Dünkü patırtı kütürtülü havada, Şahin Tepesin(köyün girişindeki tepe)i Yıldırım etkilemiş. Hava abla ile Aliseydi Ağkılıçlar’ın TV, Bilgisayar ve telefonları bozulmuş.

 

      25 Temmuz 2010 tarihinde Belediye Hizmet Binası ile Kızıldeli Turbesi’nin Çevre Düzenlemesinin açılışı yapılacak. Bu gün başkan bir şenlik düzenleyeceğini ve Almanya’dan Fethiyeli birkaç grubun geleceğini söyledi. Geçen hafta beldemizi ziyaret eden CHP Milletvekili Sayın Mevlüt ASLANOĞLU ile CHP İl Başkanı Veli AĞBABA, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇTAROĞLU’nu bu açılışlara getirmeye çalışacaklarını söylemişlerdi.

 

      Rahmetli Gosti amca ile Zehra Karagöz’ün mezarlarının resimleri Pirililerin, Kemal Arı ile kardeşlerinin mezar resimleri ise Ahmetcenliler mezarlığı albümüne ilave edilmiştir.

Seyretmek için Tıklayınız.>>>      Hasan İlhan’ın yaptırmakta olduğu resimler ise Facebook’ta paylaşılmasına ilaveten izlemek için tıklayınız.>>>  Resimlerin açılmasında sorun yaşarsanız, aliseydisevim@gmail.com a mail gönderiniz. Slayt Resimler, Google Crome ile  Morzilla Firefoks’ta sorunlu gözükse de, İnternet Explor’da sorunsuz izlenmektedir.

 

     Ev resimleri ile ilgili olan albümü Facebook'ta ilgili kişiler paylaşırsa, ilerde bu evler ile ilgili yeni resimleri de aynı albümden, kendi albümleri gibi izleyebilirler.

 

 

07 Haziran 2010

 

    Tarih “tekerür”mü ediyor? / Ali Ekber Pektaş

 
Sevgili okuyucular,

Tarih yeniden “tekerür”mü ediyor? Sorusu aleviler ve demokrasi güçleri

tarafından sesli bir şekilde sorulmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde, haziran

ayının başlarında, alevi kanaat önderlerinden ve alevi dedesi eski adalet bakanı

Seyfi Oktay, Ergenekon “dalgası” tutuklamaları bağlamında gözaltına alındı

    Yazının devamını okumak için tıklayınız.>>>

 

    Merhume Melek Bıçakcıoğlu'nun üçü dolaysı ile bu gün saat:12:00'da ailesi Cem Evinde bir yemek verdi.

    Merhumeye tanrıdan rahmet kederli yakınlarına sabır ve baş sağlığı dileriz.

     Öğlen sonu gök gürültülü yağış vardı. Bu gibi durumlarda elektrik kesilir burada. Ben deyim on, siz deyin on iki defa elektrik kesildi. Elektrik akşam saat: 19:00'dan sonra düzenli olarak gelemeye başladı. Bu haberinde gecikmesinin sebebi bu idi.

  

07 Haziran 2010

     CHP Genel Başkanının Kurultay konuşmasında dizelerini okuduğu fakat “adını anmak yerine ‘bir şair’ dediği Nazım Hikmet’i, CHP Malatya İl Örgütü andı.  Sayın Kılıçtaroğlu, Alevilerin adını anmadan, Alevilerin, Türbanı anmadan Sünni kesimin, Kürtlerin adını anmadan Kürtlerin, Nazımın adını anmadan solcuların oyunu almak istiyor. Oysa ki, rakibi AK Parti ağzını doldura doldura bunlardan bahsediyor. Bu da CHP’nin yeni çelişkisi. Bu sorunların etrafından dolanan Kılıçtaroğlu, yada CHP politikası değişmesse her ne kadar bu seçimde oyunu artırmış bir parti olsa da, 2015 seçimlerinde Kılıçtaroğlu’nun yerinde yeller esebilir.

    Oysaki başbakan yardımcısı Sayın Bülent Arınç geçen yıllarda, Rusya'da Nazım Hikmet'i mezarı başında anmış ve bir şiirini okumuştu.

      Sayın Seyfi OKTAY için Hekimhan’da bir miting düzenlenecek. AKP’de bu Ergenekon tam hakim değil. CHP rüzgârı eserken bu tutuklama AKP’ye hizmet edecek bir adım değil. Fakat, Ergenekon operasyonunda yargı ve medya ayağına doğru yapılan operasyonun zayıf kaldığını söyleyenler var.  Bu yargı kanadına mensup olduğu iddia edilen kesimin yaşları yetmiş civarı. Emekli olmuş yada emeklikleri yaklaşmış bunların. Bu gibi sınırlı operasyonlar görevdekilere gözdağı niteliğinde gözükmekte. “Bakın 76 yaşındaki bir eski Adalet Bakanını dahi göz altına aldık, adımlarınıza dikkat edin şeklinde.”

 

     Beldemizdeki tarım Kredi Kooperatifine ait atıl halde olan Petrol istasyonuna talipli çıktı(Kiralama yoluyla). Bu talipli hem akaryakıt hem de Oto gaz satacak.

 

     Arpa hasadı başladı. Köyümüzün sayılı büyük çiftçilerinden İbrahim Güler ile Naki Öksüz, “bu sene böyle oldu, çiftçinin yüzü yine gülmedi,” dediler.  Çiftçi Naki Öksüz, “bu ne bizim halimiz, Almanya’da çalış burada çalış, bıktık…  Almanya’ya gittiğimizde Almanlar bana “gut gut” denizde iyi bronzlaşmışsın diyecekler, bilmeyecekler cayır cayır yandığımızı,”dedi.

     15 Haziran 2010 tarihi saat:10,30’da Beldemizdeki Biçki Dikiş Kursu kursiyerleri yaptıkları el işi göz nuru ürünlerinin sergileyecekler.

        Bu sergiye bütün Fethiyeliler davetlidir

 

06 Hziran 2010

  Vefat

 

  05 Haziran 2010 tarihinde Hakka yürüyen Melek BIÇAKCIOĞLU'nun naaşı bu gün öğlen sonu beldemizin Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Pirililer Mezarlığında toprağa verildi.            

     Merhuma tanrıdan rahmet kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

   Kepçe toprağı mezara doğru biraz itecekti.  Rahmetlinin kızı ile Aliseydi Karakaş(E. Alb) buna itiraz ettiler.

   Aliseydi abi, "bu sahneler tarihte insanlık suçu işlenen dönemleri hatırlatıyor," dedi.

  

05 Haziran 2010

     Vefat

 

      Bu gün,  05 Haziran 2010 tarihi öğlen sonu Melek BIÇAKCIOĞLU hakka yürüdü. Merhuma Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

       Ruhu şad olsun.

 

       Not: Merhumenin naaşı, muhtemelen 06 Haziran 2010 tarihi Pazar günü defnedilecektir.

 

 

05 Haziran 2010

  

       Başsağlığı

 

     27 Nisan 2010 tarihinde geçirdiği trafik kazasında kaybettiğimiz merhum Ali Hüseyin AĞKINLIÇ'ıın kırkı olması dolaysı ile bugün saat:12:00'da Cem Evinde ailesi bir yemek verdi.

      Merhuma Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

     Ruhu şad olsun.

 

        Başsağlığı

 

     Merhume İnsaf GÜNAY'ın kırkı dolaysı ile yarin(06 Haziran 2010), ailesi Malatya'da bir yemek verecek.

    

      Merhuma Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

        Ruhu şad olsun.

     

04 Haziran 2010

   
   

03 Haziran 2010

 

 

       YANAR'ların evi söküldü. Yeri şimdi düm düz. Yenisi yapılacakmış. Yıkılırken hatıra olsun diye beş on pozunu çektim. Bu resimleri seyretmek için tıklayınız.>>>

      Yukarıdaki resimleri Facebook'taki benim profilimde paylaşıp, Cumartesi son halini çekip albüme ekleyeceğim.

 

 

 Yorum

 

 

 

 

    İsrail, Silah ve Bilgisayar

 

     Şimdi dünyada bulunan bütün çatışmaların kaynağı, kazancın patlayan silah, akan kanla mı yoksa yaşayıp belirli bir refaha ermiş bilişim sektörünün müşterisinden mi kazanılacağı meselesidir. Her ne kadar bilişimciler güçlense de, asırlardır yapılan yatırımlar ile yaratılan bir de silah sanayi var. Bu dönüşüm ise uzun yıllar alacak ve daha çok kan akacak gibi gözükmekte... Bu rakamların büyüklüğüne bir örnek: Dünyada bir yıllık silah ticaretinin cirosu bir trilyon iki yüz milyar dolar civarı… Tehditlerin ortadan kalması, akan kanların durmasını istemek kolaydır; fakat bu denli ciro yapan bir sanayi ve ticareti ise dönüştürmek, yalnızca zor değil, oldukça zordur.

 

      Devamı için tıklayınız.>>>>

 

O1 Haziran  2010


  |  Bu haber 8714 defa okunmuştur.

Ebruli  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Seçim; Köy, Şehir ve Medeniyet

Seçim; Köy, Şehir ve Medeniyet Seçim; Köy, Şehir ve Medeniyet 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası…

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Esinlendiğimiz, yararlandığımız uzmanlar. ...

Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Ağustos 2010 Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010 Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010 Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010 Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010 Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010 Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010 Malatya Fethiye - Mart 2010

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7600

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7642

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7094

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17490

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.