AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Tarih 30 Nisan 2013, 13:59 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Malatya Fethiye - Nisan 2010

27 Nisan 2010

 

 

     Vefat

 

      Acı kayıp.bu gün 27 Nisan 2010 tarihinde geçirdiği trafik kazasında Ali Hüseyin AĞKINLIÇ'ı kaybettik. Merhuma Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

       Ruhu şad olsun.

      

        Not: Ali Hüseyin, lakabı berber Ahmet olan, Ahmet abinin torunu, Abbas'ın oğlu. Yaşı yaklaşık 5-6.

Merhume İnsaf GÜNAY'ın naaşı bu gün Malatya'ya gelecek ve yarin beldemizin Cumhuriyet Mahallesinde bulunan mezarlığında defin edilecektir.

 

 

 

25 Nisan 2010

   

    Nurgül ile Engin GÜLER'in Nişanı- 25 Nisan 2010

 

      Nurgül ile Engin GÜLERİ bu gün nişanlandılar. Çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz. Kız Hacovalı. Düğün ise Temmuz 2010 tarihinde yapılacak.

 

       Bu nişandan çektiğim resimleri şimdilik slayt olarak buraya koyuyorum; Fakat bu ayki bütün slayt resimler yarin sitemizin Nisan Ayı Resimler sayfasında eski albüm şekli ile koyacağım. Dört parça da video çektim. Videoları Facebook'ta paylaştım. İlaveten izlemek için "Güncel Buzz" tıklayınız>>>.

 

 
     
 

     Vefat

 

      24 Nisan 2010 tarihinde hakka yürüyen merhume İnsaf GÜNAY'a Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

       Ruhu şad olsun.

 

 

Abdal Musa Lokması / 25 Nisan 2010

    

      Abdal Musa Lokması 25 Nisan 2010'da yapılmaya başlandı. Bu çalışmalardan çektiğim resimler aşağıdadır. Yemek sürecindeki diğer resimleri de bu albüme ilave edeceğim.

   

 
      Kurban adağı olup verenler

 

Bülent İLHAN

Battal ÖZTÜRK

Fahri GÜLER

    Kurban adağı olup verenler

 

Hüseyin GÜLER (Matem Oğlu)

Gül İLHAN (Mehmet Pektaş Kızı)

Mehmet YALÇIN

 

   

 

   
   

    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  

    Bu gün Fethiye İlk Öğretim Okulunda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysı ile tören düzenlendi, şiirler okundu, yarışmalar yapıldı oyunlar... sunuldu.

     Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysı ile bu etkinliği düzenleyen öğretmen ve öğrencileri kutlar çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

     Bu etkinlikten ikiden fazla video çektim; fakat Yotube'ye koyduğum ikisi net, diğerleri bozuktu. Bundan dolayı bu ikiyi Yotube'ye koydum.

    Yotube'deki diğer videoyu izlemek için tıklayınız: YouTube - aliseydisevim>>>

 

      Resimleri, sitemizin  "Nisan Ayı Resimler" albümüne de koyacağım; fakat şimdilik bu resimlerden yaptığım iki "Slayt Albümü" izlemek için, bu linki tıklayınız>>>>

 

   Not: Resimleri ve videoları benim Facebook profilimde paylaştım. Oradan kendinizde alabilirsiniz. Pazar günü Abdal Musa Lokması yapılacak. Abdal Musa Lokmasının organizesini Muhtar Fahri Güler yapıyor. Kimin ne verdiğini ise dolaysı ile o biliyor. Bu sebepten muhtarın verdiği isimleri yazıyorum.

   Pazar günü Engin GÜLER'n nişanı var; gidebilirsem o nişanında resimlerini çekeceğim.

 

 

21 Nisan 2010

   

 

    Fethiye'den Haberler

 

    Abdal Musa Lokması, muhtemelen Pazar günü yapılacak. Çalışmalar devam ediyor. İki üç gün havalar güneşli idi; bu gün sabah 09:00 civarında yağmur yağdı. Bu yağmurdan çektiğim videoyu yukarıya koydum. Bu yağmur yararlı olmasına rağmen, henüz yeterli değil. Havalar bir açıyor, sonra bulutlanıp ardından yağış başlıyor. Bu ise, mevsim açışından normal.

   Pazar günü Ayniğin tepesine gittim. Orman etrafına çekilmiş çitlerden ve oradan bir kaç Fethiye manzarası çektim.

   Bu salat resimleri görmek için tıklayınız.>>>

 

 
   
     
     

11 Nisan 2010

       

    Almanya / Ober-Ramstadt Fethiyeliler Derneğinin Düzenlediği 7. Kültür Gecesi

 

     Almanya / Ober-Ramstad Fethiyeliler Derneğinin Düzenlediği 7. Kültür Gecesi etkinliğine katılan konukları ve bu organizasyonu düzenleyen dernek idaresini, sahne alan ve kuliste emek  harcayan bütün canlara, oluşturdukları böylesi bir sıcak ortam için teşekkür eder, katılımın arttığı, çeşitlendiği nice geçeler günler dileriz.

    Benim Facebook profilimden de bu slaytı paylaşabilirsiniz.

 

    Büyük Slayt için tıklayınız>>>>

 

 
   

 

 

08 Nisan 2010

   
 
   

   

   Sünnet Lokması

    Hüseyin PEKTAŞ'ın sünnet olan oğluna, ailesi ile geçireceği mutlu bir hayat dileriz. Yukarıya koyduğum bu sünnet resimlenin slaydını, sitemizin Ocak Ayı Resimler sayfasına da koyacağım.

   

   Merhum Hasan ASLAN

    Ali telefonunda aldığımız rahmetli Hasan abinin yapılan mezar resimlerini, aşağıdaki slayt albümün içine ekledim.

   

   Abdal Musa Dergahından

    Aşağıya ise Ümit Ali ÖZACAR'ın  Antalya Elmalıda buluna Abdal Musa'nın Dergahı ve civarından çektiği resimleri ile beldemizden çektiğim çeşitli resimleri de koydum.

 

       Bizden haberler

    Bütün resimlerin slaydını, "Facebook"ta da paylaştım. Benim profilinden bu resimleri paylaşırsanız, ilerde kendi albümlerinize daha kolayca ulaşabilirsiniz.

 

   Bizden haberler

    Ana sayfamızın sol sütununa eklediğimiz "Buzz Güncel" linkinden yenilenen resim, blog ve videolarımız izleyebilirsiniz.

 
     

07 Nisan 2010

 

     

    Vefat

    Bu sabah, bir acı kayıp haberi daha aldık... Kemal ÇAKIR Malatya'da Hakka yürümüştür. Merhuma Tanrıdan rahmet kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

     

     Not: Aldığımız habere göre merhumun naaşsı, yarin saat: 09:00'da Malatya Şehir Mezarlığında defin edilecek.

    

 

 

07 Nisan 2010

 

   

06 Nisan 2010

 

 

 

     İyi ki doğdun Abbas.

      Abbas KORYÜREKîn 50. doğum gününü kutlar, resimlerde gördüğümüz örnek aile birliği ve mutluluk tablosunun artarak devamını dileriz.

      İyi ki doğdun Abbas...

 
   

      Not: Abbas, dün Sivas'tan bir vatandaş aradı. İrfan KORYÜREK adına Sivas Karşıyaka'da bir arsa varmış. Bu arsa ile kendisinin arsası bitişikmiş. Bu adam bu ismin kim olduğunu sordu. Ben soy adının sizlerin soy adı olduğunu biliyorum, ama bu isimde sizlerden kimseyi tanımadığımdan, adamın cep telefonunu aldım.

      Böyle bir isim olup olmadığını siz bilirsiniz. Aşağıdaki ve yukarıdaki resimleri yarin sitemizin " Nisan Ayı Resimleri" sayfasına da koyacağım.

 

 

 
 
   

     Merhum Hasan ASLAN'ın senesi.

     Geçen yıl kaybettiğimiz merhum Hasan ASLAN'ın mezarının yapılmış ve seneyi devriyesi olması dolaysı ile bu gün saat:12:00'da ailesi Cem Evinde bir yemek verdi.

     Merhuma Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

 

 

 

05 Nisan 2010

 
    Sivas'tan Şirket Olağan Toplantısına çağrı yazısı gelenler.

    Sivas'ta fabrikası olanların isim listesi aşağıya çıkarılmıştır. Yandaki resmi tıkladığınızda bu isimlere gelen davet yazısını görüp indirebilirsiniz.
 

    Hasan ÇAĞLAR, Sakine AKKOYUN, Yusuf ASLAN, Bağdat İLHAN, Kenan İLHAN, Mehmet SOFU, Muharrem ÇAĞLAR,  Hasan YUMUK, Hüseyin YUMUK, Hüseyin ÇAĞLAR, Ahmet Turan ÇAĞLAR, Hıdır Kandemir, İsmail ÇEVİKER, Aliseydi ÇALIŞKANOĞLU, Hüseyin KAÇMAZ, Durmuş Ali KORYÜREK, Vahap UCAR, Celal ÇAĞLAR Hüseyin BICAKCIOĞLU, Hasan ÇEVİKER.
 
        Geçmiş olsun. Ali YALCIN ameliyat oldu. Şimdi evinde. Ali arkadaşımıza geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz. Ali iyi huylu bir kist var onu aldılar diyor. Kist ne kadarmış diyenlerden kimine etrafa bakınırken, lüks tüpünü görmüş ha... şu tüp kadar, kimine çaydanlığı göstermiş, kimine de içimden bir teneke hacat çıkardılar, bir şey kalmadı demiş. Ben büyümemiş, içimdeki, büyümüş diyor.

     Bir defasında "biri" "sen bayılmış olmalısın, içinden bu kadar çıkarıldığını nasıl biliyorsun," demiş? Ali ses volümünü sokaktan geçenleri ürkütecek bir seviyeye kadar yükselterek: "can benim canım, nasıl bilmen, Allah Allah..." demiş.

    

     Ali, baba değil, ana tarafımdan biz hep böyleyiz. İki yürek, üç böbrek var bende diyor. Anam bebek sülalesinin hepsinde çift yürek var diyor.
      Yumurtaya can veren yüce Allah nelere kadir... Kimi böbrek sorunundan diyalize mahkum, kiminin kalbine pil takılıyor, kimilerine de çifter çifter, yedeği ile veriyor!
 
      Ali'ye şaka yapmak isterdim; fakat bu yazdıklarım şaka değil, Alinin söyledikleri. Yinede bu yazdıklarımı duyarsa benim yolumu keser.

 

 

04 Nisan 2010

 

 

 

 
   
 

          CHP'nin Yazıhan Buluşması... Bugün öğlen, CHP  İl Örgütünün düzenlediği, “Büyük Yazıhan Buluşması” başlıklı etkinliği yapıldı.  Coşkulu bir kalabalık vardı. Bu etkinlik İl Örgütünün isteği doğrultusunda ki ikincisi imiş. Sayın Veli AĞBABA, Malatya İl Başkanı olduktan sonra, halkla buluşma ve onlarla yeni bir temas kurma çalışması olarak gözükmekte. Ağbaba’nın konuşmalarından çıkardığım kadarıyla bu çalışma, gelecek seçimlerde CHP’nin, dolaysı ile kendisi vekil adayı olduğunda kendisinin oylarını koruyup, çoğaltıp CHP’nin iktidar yolculuğuna katkı sağlamaktır.

      Bu toplantıda, CHP Malatya İl Başkanı Veli AĞBABA, CHP eski Milletvekili Muharrem KILIÇ, Fethiye Belediye Başkanı, Habib YÜCEL, Emekli Albay Aliseydi KARAKAŞ ile DSP’den CHP’ye geçen Yazıhan DSP ilçe Başkanı Murat konuştu. DSP’den CHP’ye geçenler arasında Vahap ARKADAŞ ile eski ANAP’lı Mehmet AKYILDIZ’da vardı.

     Aliseydi KARKAŞ’ın konuşmasına bazı Fethiyeliler işte Fethiyeliye yaraşır göğüs kabartıcı bir konuşma dediler ve bu konuşmada diğer konuşmacılar gibi büyük alkış aldı. Aliseydi abi, yakasındaki “Atatürk rozeti”ni göstererek,”bu rozeti yaşadığım sürece burada  gururla taşıyacağım,” dedi. Bu buluşmadan çektiğim resimleri, şimdilik sitemizde slayt olarak koydum. Fakat sitemizin “Nisan Ayı Resimler” sayfasına da ayrıca ilave edeceğim.

      Sıra ile dizili olan olarak gördüğünüz, insanlara, CHP’ye katılmaları dolaysı ile sahnede rozet takıldı.

      Sitemizin ana sayfasının sağ sütundaki başlıklara, “Resim Sitemiz” linkini ekledim.  Bu zamana kadar sitemizse koyduğumuz resimlerin, ikinci bir kopyasını, zaman içerisinde o sitede bulabileceksiniz. İlaveten, o siteminin “Videolar” linkinde ise “Youtube”ye ve diğer Video sitelerimize eklediğim Videolara kolayca ulaşabilir ve izleyebilirsiniz. “Yotube” Ülkemizde yasaklı olduğundan, bu videoları,  www.facebook.com/aliseydisevim in Profiline paylaşım verdim. Facebook’ta bu videoları sansürsüz izleyebilirsiniz.

  

 
   
   

01 Nisan 2010

     

    Havalar iyice ısındı... Neredeyse soba yakma ihtiyacı duyulmuyor.  Kaysı çiçekleri döküldü ve yapraklar tomurcuklarından patlamakta. Geçen hafta iki gecelik don etmesi, kaysılara büyük zarar verdi. Kayısı çiçeklerinin büyük ölçüde yandığı söyleniyor.  Ekinler şimdilik iyi gözükmekte; fakat hiç değilse Nisan bitene kadar yeterli ve düzenli yağmur gerekmekte.

   Geçen Hafta haberini verdiğimiz Yeter ÇİFTÇİLER ile Musa ÇİFTÇİLER, bu gün yoğun bakımdan  normal servise çıktılar. Ben Samsun'da iken geçen Cuma günü'de Musa abi, rahatsızlanmış, onu da araştırmaya götürmüşlerdi. İkisi de şimdi hastanede yatıyorlar.rahmetli İbrahim abinin oğlu Musa'da bu vesile gelmişti, ondan telefonla sorduk durumu. Musa, iyiler dedi. Yeter bacı sıvı yiyecekler yiyebiliyormuş; fakat sağ kolunu henüz rahat kullanamıyormuş. Doktorlar iyi olur demişler. Musa abi ile Yeter bacıya geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.

  Malatya Orman İl Müdürlüğünden geçen hafta bir kamyon çit profil  ile bir kamyon dikenli tel geldi. Bu profil çit demirleri ve dikenli tel ile geçen yıl dikilen Aynik mevkiindeki orman alanının etrafı çevrilmekte.

             

   

   Geçen hafta bizin Nurali'nin de askerde oluşunun birinci ayı olması dolaysı ile onunla askere giden bütün 1990’a bir tertiplerin 26 Mart 2010 tarihi yemin töreni idi. Bu vesile ile bende Samsun’a gittim.  Yemin törenini diğer bütün asker aileleri ile birlikte izledik.  Etkileyici ve coşkulu bir törendi. Oradaki her anne ve baba gibi bizde gururla izledi bu töreni. Ben de unutmuştum törenin nasıl yapıldığını, anılarımız tazelendi bu vesile ile.

   

     Geçen yazımızda akraba dediğimiz komutanın adı hususunu bilerek muğlak bırakmıştım. Komutan başçavuş ve adı Murat.  Bu defa ise eşi Özlem hanımının Gülender’in akrabası olduğu anlaşıldı. Murat bey bizim Samsuna ulaşma, garajdan kışlaya, kışladan çarşıya, sonunda Nurali’nin tekrar kışlaya gitme saatlerini, bizler rahatsız etmeyelim düşüncesi ile aramaktan imtina ederken o, büyük bir itina ve sorumlukla bu saatleri takip etti ve her vakit geldiğinde bizi telefonla aradı, aracı ile getirip götürdü.  Bunlara ilaveten evinde, astsubaylar evinde ve Miğrosta ağırlama nezaketini göstererek bizi oldukça memnun ve mahcup etti. Bu vesile ile Murat beye, eşi Özlem hanıma teşekkür, saygı ve selamlarımı sunar, çocukları Uğur ile Umut’un gözlerinden öperiz.

     Murat bey, Migros’tan çıkarken park etmiş dört çarpı dört araçların çokluğunu görüp, onları göstererek, “bu kadar parayı nasıl buluyorlar, ne çok zengin var burada,” dedi, öylesine… “Murat bey, 4x4 otomobilleri neredeyse her fabrika üretiyor, hırlısı hırsız, uğurlusu uğursuzu, yollusu yolsuzu… her parayı bastıran onlara sahip olabiliyor; fakat bir kerelik dahi bu zamana kadar merhaba demediği bir insana hısım akraba diye candan bu ilgiyi gösteren, 18 yıllık görev hayatı boyunca ilinden ayrılmış ama bozulmamış “köy çocuğu” gibi otantik vasıfları bünyesinde yaşatan insanları, hiçbir fabrika üretemiyor, bu vasıfları edinebilecek, satın alacak para henüz icat edilmedi bu dünyada… Lütfen bu zenginliğinizi görün ve Uğur’la Umut’a asıl bunu miras bırakın…

    Teleferikle çıkılan Tümülüs’ün içerisindeki döküntü iskeleti göstererek “bu Kral filan” diye adını söylemiştiniz. Ben o yüce Tümülüs içinde yatan kralın adını, Malatya’ya gelmeden unuttum; fakat yaşadığımız sürece ailece sizi sevgi ile anıp hatırlayacağız…   

     Baki olan yaşarken de sahip olduğumuz maddi makam ve sonunda gömüt(makber, kabir)ümüzün bulunduğu yer(yüce bir Tümülüs, mozole…) değil; hak’ın da mekânı olan gönüllerde yer edebilmektir. Bizim nezdimizde sizin yeriniz, gönlümüzdür…” Bu bana ibret için Reyhaini’nin dizelerini hatırlattı:

 

    Sakın dağlar gibi yüceyim deme

    Zaman gelir etrafın kar, boran olur

    Kış gelir yaz gelmez diye gam yeme

    Gönül her kışın sonunda bir bahar olur

      

     Reyhani’yelik ya bu kalır destan

     Bir günde verirler toprağı üste

     Varlığın kefendir evin kabristan

     Nöbetçin iki daş bir mezar olur

      

   

                       *                     *                        *

   Mart ayında, yine bu vesile ile yazdığım asker yollama ile ilgili haberim için, bir arkadaşımız: “Aliseydi abi, uzun yazmışsın,” dedi. Ben edebiyatçı falan değilim ama, “edebiyat, dil ve anlatım”a dair azda olsa malumatımız var. Öyle bir paragraf kuracaksın ki, bir cümlesini çıkardığında, eklediğinde yada değiştirdiğinde, söylemek istediğin eksik, fazla olacak yada yanlış(başka türlü) anlaşılabilecek. Öyle bir cümle kuracaksın ki, bir kelimesini değiştirirsen, çıkarırsan yada yeni bir kelime eklersen, o cümle ile söylemek istediklerin eksik, fazla, karışık olacak yada yanlış(başka türlü) anlaşılabilecek. Öyle bir kelime kuracaksın ki, kelimenin kök, ek çekim… vb sinden birini değiştirirsen, eklersen söylemek istediklerin eksik, fazla olacak yada yanlış (başka türlü) anlaşılabilecek. Yazılarımıza hiç değilse bu açıdan bakılması daha yerinde gözükmekte

   Resimleri ayrıca sitemizin, Nisan Ayı Resimler albümüne koydum.

 

 

     

O1 Nisan  2010

.

Categories :


  |  Bu haber 8020 defa okunmuştur.

Ebruli  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası…

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Esinlendiğimiz, yararlandığımız uzmanlar. ...

Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Ağustos 2010 Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010 Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010 Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010 Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010 Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010 Malatya Fethiye - Mart 2010

Malatya Fethiye - Haziran 2010

Malatya Fethiye - Haziran 2010 Malatya Fethiye - Haziran 2010

Malatya Fethiye - Kasım 2010

Malatya Fethiye - Kasım 2010 Malatya Fethiye - Kasım 2010

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7438

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7506

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:6922

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17300

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.