AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Bugün Ahmet Benim, Dünkü Ahmet DeğilTarih 13 Nisan 2024, 21:21 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Bugün Ahmet Benim, Dünkü Ahmet Değil

Bugün Ahmet Benim, Dünkü Ahmet Değil


Adımız miskindir bizim,

Düşmanımız kindir bizim.

Biz kimseye kin tutmayız,

Kamu âlem birdir bize.Üç başkanın geliş ve gidişini gördüm; şimdi sırada dördüncüsünü de göreceğim. Beş altı dönem muhtarlık kazananı ve kaybedeni de iyice hatırlıyorum. Kazanmanın ve kaybetmenin insan ruhu üzerinde ki sarsıcı etkisine az çok, bu deneyimlerim sonucu vakıfım.


Kazanmanın zafer naralarını, mükellef sofralarda, anason rahiyasına, mangal kokusunun yarenlik ettiği, şişe ve bardak tokuşturmaları, kaşık çatal ve tabak seslerinin  oluşturduğu armoni eşliğinde yükselen kahkahaları, “ben ben” diye böbürlenen nahoş kafalı kasıntıları da gördüm; kaybetmenin hüsranını, gönül kırıklığı ve matemine bulaşan gözyaşlarını da gördüm…


İnsanlık halleri bunlar. Demokrasi insanlar içindir, (bireysel)kayıp ve kazançlar ile insanlık, gelişimi üzerine bir taş daha koyar. Uzun vadede bu bir gelişmedir ve kazanan(kaybeden de)  sonuçta insandır.


Kayıplarda kırılmak, kazançlarda sevinmek insani, doğal bir tepkidir. fakat insanoğlu unutuyor yada uzun vadeli düşünemiyor. “Bu günün seçim kaybedeni, dünün seçim kazananı idi ve bugünün kazananı da yarının illaki seçim kaybedeni olacak.” Seçimle gelenin akıbeti bu! Bu boyutta hayata bakabildiğimiz oranda, muhatabımızın, kazananında kaybedeninde insan olduğunu görüp, tevazunun, alçak gönüllüğünün kapısını arayabileceğiz. Bu ise empati yeteneğimizle orantılı olarak dışa yansıyabilir.


Bugün Ahmet benim,

ama dünkü Ahmet değil. Der Mevlana.


Madem isimlerden başladık devam edelim. Mustafa Arapça seçilmiş ve seçkin, liderlik vasıflarına sahip, temizlenmiş /arınmış anlamına gelir. Aynı zamanda erkek ismidir. Mahmut isminin anlamı ok gibi doğru olan kimse, övgüye değer ya da övülmeye layık demektir. Muhammed isminin anlamı; 'Pek çok kere, tekrar tekrar övülmüş, methedilmiş.' demektir. Öte yandan güzel huylu, hoşgörülü de demektedir. Muhammed ismi Arapça kökenlidir. 


Ahmet, erdemli olduğu için övülmeyi hak eden, Tanrı'nın takdirini, insanların sevgisini kazanmış kişi demektir.  Mustafa, Arapçada "seçilmiş," “seçkin” demektir. Muhammed ile Mahmut, ikisi de yalnızca “övülmüş olmayı” ifade ettikleri halde Ahmet’te hem “övülme”, hem de “övme” anlamı vardır.


İnsan olarak hem “övülmeyi” hak etmek ve bu irtifayı muhafaza etmek, hem de hak edeni “övmek,” “seçkin” erdemlere sahip olmakla mümkündür. İşte bu sebeplerden dolayı Mevlana, bu gün Muhammet, Mustafa yada Mahmut benim dememiş, bu üç ismi “bir de cem eden” ismi kullanmış ve “Bugün Ahmet benim,” demiştir… Mevlana yalnızca “Bugün Ahmet benim, dememiş,” devamında “Dünkü Ahmet değil,”demiştir. Başka bir beytinde, “Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım,”demiştir. 


Adam kimdir sorusuna, tenzih ile yanıt vermek gerekirse, Adam, kadın değildir, Adam, çocuk değildir, Adam, barbar değildir, Adam deli değildir, Adam köle değildir… vb. diye devam eder. İnsanlık tarihinde izlenen merhalalerdir bunlar. Bunlar adam sayılmazlardı. Osmanlının son nüfus sayımında, yalnızca erkekler sayılıyor. Devamında, şu kadar kadın ve kız çocuğu, su kadar büyükbaş, bu kadar küçük baştan bahsediliyor. Bu da yetmez, bir kesim adam da adam sayılmıyordu. Kölelik var, 20.yy.’a kadar dünyada. Efendi ve köleler şeklinde bir sınıflandırma mevcuttu. Yani o çağın “Ahmedi,” dünyayı öyle görüyordu.  


Bugün kadın hakları, çocuk hakları genel olarak insan hakları… hatta hayvan haklarından bahseden bir diskur ve yasalaşmış uygulamalar var… “Bugün Ahmet benim, dünkü Ahmet değil” dediğimizde, yani “bugünkü Ahmet” insan ve hayvan haklarından bahseden ve onu savunan “Ahmet”tir. Yani, çağı ile senkronize olmuş ve olmakta olan bir “Ahmet olmalı, dünkü Ahmet değil.” 


İbnü’l-vakt, yani zamanın oğlu olmak. Zamanın adamı. Hem dün de, hem bugünde, hem de yarında muteber olanın-ikisi arasında yani arafta olmanın- adamı olmak. Yanardönerlik değil. Hem güncelin, hem kadimin. Kendisi bu vakitte; fakat bir ayağı atide, bir ayağı mazide. Yani kamillik mertebesi. Daha iyiyi, güzeli ve doğruyu arayış… 


Bu çerçeveden baktığımızda, seçimle kazanılan zafer değil, insanlığa hizmette öne geçme, talip olma, görev alma,  bu ideale gönül koyma, başarısıdır… Zafer düşmana karşı verilir. Çanakkale zaferi. Otuz Ağustos Zaferi gibi. Kamil insanın zaferi öfkesine karşı, hasedine, kinine, kibrine, tamahkarlığına, şehvetine, öc alma tutkusuna karşı ve nefsinden kaynaklanan her türlü şeytani arzularının bertaraf edilmesine yönelik verilen savaşın galibiyetidir. Yani “Ahmet olmaktır.” 


Yunusumuz ne der? “Bel gelmedim dava için. Benim işim sevi iledir.” Sevi, sevgi, bana olan sevgi, beni sevene sevgi değil yalnızca, sevgi -tüm- insana olan sevgi bağlamında bana olan sevgi ise anlamlıdır ve önemlidir. Hakikat mertebesi buna işaret eder.


Öyle ise benim hayrım, hasetim, günahım, sevabım… hangi şefkat, merhamet, hürmet, ödül ve ceza, terazisinde tartılacak ise, ötekininkini de “Ahmet” aynı terazide tartar. Yani, sonuçta insana layık gördüğü ile kendine ve ötekine layık gördüğü eştir.


Bizde bir deyiş vardır: “Kulun gönlüne ağır gelen, Hakk’ın gönlüne de ağır gelir; Kulun gönlüne hoş gelen, Hakk’ın gönlüne de hoş gelir,” diye.


Makamları ve mekanları yücelten - yada alçaltan- insandır. Hiç bir makam ve mevki kendi başına bir değer ifade etmez. Kadeh misali yani. İçine konulan zehir de olabilir. Değerli olan içine konulan badedir. Bade: İlâhî aşk, muhabbet ve hakikat. Yani gönülleri temizleyecek tek kevser…


Biz yola bir sâlik olarak çıkarız. “Ahmet olmak için.” Bir üstadın deyişi ile “yoldan çıkarak varan, yola girerek varmayan görülmemiştir.” Nasipte varsa “Ahmet’lik makamına” varırız. Bize düşen yola çıkmak ve yürümek.


Ahmet olmadan bu dünyadan göçene ne yazık.


A.Sevim

    09 Nisan 2024


Not: Bu gibi yazılarımla, kendi kendime bir çıta, asgari bir seviye oluşturmaya çalışıyorum. Öğrenmek; düşünmek ve zikretmek, yani anmak, düşündüğünü tekrar tekrar hatırlamak ile mümkün gözükmektedir. Bende, kendimce bunu yapmaya çalışıyorum.  |  Bu haber 2240 defa okunmuştur.

Güncel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Bir hayrın ve bir hayırsızlığın hikayesi.

Bir hayrın ve bir hayırsızlığın hikayesi. Bir hayrın ve bir hayırsızlığın hikayesi.

Anneler Gününüz Kutlu Olsun - Fethiye Muhtarı İsmail İNCE

Anneler Gününüz Kutlu Olsun - Fethiye Muhtarı İsmail İNCE Anneler Gününüz Kutlu Olsun - Fethiye Muhtarı İsmail İNCE

Anneler Günü Kutlu olsun Bütün Annelerin - Malatya FETHİYE

Anneler Günü Kutlu olsun Bütün Annelerin - Malatya FETHİYE Anneler Günü Kutlu olsun Bütün Annelerin - Malatya FETHİYE

Mer. İbrahim ÇAĞLAR'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye

Mer. İbrahim ÇAĞLAR'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye Mer. İbrahim ÇAĞLAR'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye

Meclis Üyesi Hamit KARAOĞLAN Mazbatasını aldı - MALATYA - Battalgazi

Meclis Üyesi Hamit KARAOĞLAN Mazbatasını aldı - MALATYA - Battalgazi Meclis Üyesi Hamit KARAOĞLAN Mazbatasını aldı - MALATYA - Battalgazi

Yazıhan'ın Yeni Belediye Başkanı Sayın Av. Abdulvahap GÖÇER'in Fethiye Ziyareti

Yazıhan'ın Yeni Belediye Başkanı Sayın Av. Abdulvahap GÖÇER'in Fethiye Ziyareti Yazıhan'ın Yeni Belediye Başkanı Sayın Av. Abdulvahap GÖÇER'in Fethiye Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Çankaya Belediye başkanı seçilen Hüseyin Can Güner, Fethiyeli

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Çankaya Belediye başkanı seçilen Hüseyin Can Güner, Fethiyeli Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Çankaya Belediye başkanı seçilen Hüseyin Can Güner, Fethiyeli

DUYURU: DOĞALGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ

DUYURU: DOĞALGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ DUYURU: DOĞALGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ

Tahıl Hasatı, Harman Zamanı - Malatya Fethiye - 17/06/2023

Tahıl Hasatı, Harman Zamanı - Malatya Fethiye - 17/06/2023 Tahıl Hasatı, Harman Zamanı - Malatya Fethiye - 17/06/2023

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7588

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7630

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7078

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17474

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.