AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Atatürk'ü Saygı ve Özlemle AnıyoruzTarih 10 Kasım 2022, 08:49 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz

          


Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Aramızdan Ayrılışının 84.Yılında Onu Saygı, Özlem ve Minnetle Anıyoruz.

KİME YARAR?..

Bir Mer. Profesörün sözü: Bir olayın failinin bulmanın yolu, bu olay kime yarar, yada yaradı? diye sormaktan geçer demişti.

Darbeci Kenan Evren'in bir sözünü hatırlıyorum:1980'lerden... "Yahu, bir kısım insanlar, minibüse Beton Kemal'in oradan geçer mi diye sorar, inerken de beni Beton Kemal'in orada indirin der halini gelmişti bu ülke," demişti. Semti hatırlamıyorum, burası Ankara'da Atatürk Heykelinin olduğu merkezi bir semtmiş. (12 Darbesine ve bu darbeci paşalara karşı tarafta olanlardanım. Konumuz bu değil.)

Marksistler, Devrimciler, Sosyalist Devrimin Önündeki Engel'in Türkiye Cumhuriyeti olması hesabıyla bu Devletin, sistemin kurucu Liderine karşı ve düşman oldular.

Siyasal İslamcılar(silah zoruyla rejimi değiştirip, şeri devlet kurmak isteyen yapılar), Osmanlıyı, dolaysıyla Hilafeti yıktı, ortadan kaldırdı ve Şeriat Devletinin öndeki en büyük engel Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğu için bu Devletin, sistemin kurucu Liderine karşı ve düşman oldular.

Güney Doğumuzda Etnik ayrılık isteyen yapı, önündeki tek ve güçlü engel Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğu için bu Devletin, sistemin kurucu Liderine karşı ve düşmandılar.

Ve daha başkaları...

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucu Önderidir... Atatürk düşmanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti düşmanlığı ile eş anlamlıdır bugün. Bir sistemi yada ismi sevip sevmemek-eleştirmek- başka, düşmanlık başkadır.

Düşmanlık,  yukarıdaki örnekten ilerlersek, Türkiye Cumhuriyeti Devletini "inanç, ırk, ideolojik" olarak parçalara bölmek ve yok etmek demektir... Mesela: Irak'taki, Suriye'deki... dahası Libya'daki, Mısır'daki gibi... Böylesi bir durumda, Güney Kıbrıs, Suriye, Irak ve Yunanistan'ı kendi hava üstü haline getirmiş bir ABD buralardan; Rusya, boğazları kaybetmek ABD donanmasının Karadeniz'i kendi gölüne çevirmesi anlamına geleceği için bütün gücüyle buralardan girer.

Mesela: Yunanistan Genelkurmay Başkanı (Ekim 2022)Konstantinos Floros, Aydın'ın Kuşadası ilçesine sadece 2 mil uzaklıktaki Sakız Adası'nı ziyaret ediyor ve zafere hazırlanıyoruz diyor.

Şimdi soru şu: Türkiye Cumhuriyet Devletinin, Medeni dünyanın saygın, güçlenen, demokratikleşen...muasır medeniyet seviyenin üzerine çıkan bir ülke haline gelmesi ve Kurucu Önderi olan Atatürk'ün Saygınlığı kimlerin işine yarar?

Tersten sorarsak, Türkiye Cumhuriyet Devletinin Suriye, Libya, Irak gibi bölünüp parçalanması, Atatürk düşmanlığının sonucu olarak onun Betonlaştırılması kimin yada kimlerin işine yarar?

Cevap gözümüzün önünde... Suriye'nin, Libya'nın, Irak'ın parçalanması, bu ülke insanların mı, yoksa binlerce km. uzaklıklardan gelip orayı ele geçiren emperyalistlerin mi? Ukrayna'da ki savaşı kimler başlattı, kimler sürdürüyor ve Ukrayna da kimler kaybediyor kimler kazanıyor, bir bakın.

Aşağıda, emperyalist ülkelerin çizdiği iki harita var. Suriye haritasına bir bakın. ABD ve Rusya'nın hakim olduğu bu ülkede ortak bir anti emperyalist, ulusal bağımsızlıkçı bir yapı var mı; böyle bir harekat, kıpırdanış görüyor musunuz? Ne ABD, ne Rusya vb. diyerek ortaya çıkan bir güç var mı? Bir tek ABD ve Batı'nın ve Rusya'nın askerinin burnunu kanatacak birileri var mı Suriye'de? 

Bu haritaların kendi etnik ve dini devletçiklerinin haritası olduklarını söyleyenler ve onların lider kadroları ve militanları emperyalistlerin kuklası ve vekil savaşçılarımı yoksa o haritaları çizen emperyalistlerin can düşmanları mı?

Hem emperyalistlerin vekil savaşçısı, hem onların kanatları ve koruması altında, hem onların taşeronluğunu yapıp, hem de bağımsızlıkçı ve özgürlükçü olabilmek mümkün mü?  Kırmızı kar yağarsa bu mümkün hale gelebilir.

Şu sorunun cevabını siz verin... Suriye haritasındaki hakim görünen güçler, Suriye topraklarında yaşayan insanların mı, yoksa oradaki hakim emperyalist güçlerin değirmenine mi su taşıyor?
Aşağıda, emperyalistler bir asır önce de, bu topraklar(ımız) üzerinde bir harita çizmişlerdi. Bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar, Bağımsızlık savaşı başlattılar, yedi düvele karşı. Emperyalistleri bu topraklardan attılar ve yeni bir devlet kurdular. Düveli Muazzama karşı verilen bu bağımsızlık savaşının başında, Mustafa Kemal Atatürk vardı.

Bu veriler ışığında, Türkiye Cumhuriyet Devletinin kurucu güçleri ve onların lideri olan Atatürk'ü itibarsızlaştırmak ve bu Devleti bölmek, bu topraklar üzerinde yaşayan (85 milyonun) insanların mı; yoksa Serv haritasında gözüktüğü gibi, emperyalistlerin mi değirmenine su çekmek, taşımak olur?

OLAY BU KADAR AÇIK.
Aliseydi Sevim

 

  · 

Herkese Açık ile paylaşılıyor

Herkese Açık

KİME YARAR?..

Bir Mer. Profesörün sözü: Bir olayın failini bulmanın yolu, bu olay kime yarar, yada yaradı? diye sormaktan geçer demişti.

Darbeci Kenan Evren'in bir sözünü hatırlıyorum:1980'lerden... "Yahu, bir kısım insanlar, minibüse Beton Kemal'in oradan geçer mi diye sorar, inerken de beni Beton Kemal'in orada indirin der halini gelmişti bu ülke," demişti. Semti hatırlamıyorum, burası Ankara'da Atatürk Heykelinin olduğu merkezi bir semtmiş. (12 Darbesine ve bu darbeci paşalara karşı tarafta olanlardanım. Konumuz bu değil.)

 

ALİSEYDİ-SEVİM.COM

Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz - Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi

Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz

 

35Sen, Musa Ağkaya, Ali Sevim ve 32 diğer kişi

11 Yorum

Beğen

Yorum Yap

Paylaş

11 Yorum

En alakalı·        

 

Musa Ağkaya

 

o    Beğen

o    Yanıtla

o    1h

·        

 

Turabi Koryürek

Mahir Kaynak, eski mit mensubu.

"Bir olay olduğunda, olayın failini bulmak istiyorsanız olayın sonucunun kime yaradığına bakın. Bu olay kimin işine yarar? Bunu bilirseniz bu işi kimin yaptığını da bilirsiniz."

 

3

o    Beğen

o    Yanıtla

o    1h

o  

Aktif

 

Aliseydi Sevim

Merhabalar Türabi

İyisindir inşallah. Fakat hiç iyi etmedin(!?) Sırrımı faş ettin!.. Zaten birileri beni muhafazakar, dinci, milliyetçi yapmak için malzeme arıyorlardı. Sende çktın, milliyetçi eğilimli, MİT’te de görev almış rahmetli Prof. Dr. Mahir Kaynak’tan alıntı yaptığım malzemeyi açığa çıkardın.

Bir çok yararlandığım kaynak isimleri vermekten imtina ediyorum. Ne söylendiğine değil, kimin söylediğine bakıyorlar. “İnançlı insanlar bu tipler.” Düşünmüyorlar. Fabrika Ayarlarının dışına çıkamıyorlar. Sen de okuduğuna görünmez cam fanusunun dışına çıkmışsın. Seyitte. Belki birkaç isimde.

İPONE Marka telefonlar iyidir; şu şu, bu bu özelliklerinden dolayı diye söze başlayana,” bak ABD emperyalizminin ürününü met ediyor,” demek gibi bu. MERCEDES’in önemli ve dünyanın önde gelen otomobil üreticisi olduğunu ve bunu, şu şu parcalarının, motorunun, aksamının kalitesinden alıyor,” demeye başlayana” bu, bak “Alman emperyalizminin malını övüyor, bu Alman emperyalizmi taraftarı,” demek gibi geliyor bana. Bu tür bakış seviyelerini görünce “hicap duyuyorum.” Kırkı yıl önceki yapısının izerine “yeni” bir taş koyamamışları, tekamül edememiş, donmuş kalmışları görünce.

1970’Lerde kot pantolon ve ciklet Amerikan icadı diye bunları giyenleri ve çiyneyenleri kınardı. Ürünün, yaratımın, orjinalliğin ve ufuk açıcılığına bakılır. Hiç kökenine bakılır mı hiç? Samimiyeti ayrı bir konu.

Mesajın için teşekkür ederim. Sevgilerimle.

 

§  Beğen

§  Yanıtla

§  6g

o  

 

Turabi Koryürek

Aliseydi abi, tşk. ederim iyi diyelim iyi olsun. Muhafazakarlık muhafaza etmekten gelir, geçmişteki değerleri korumak. Milliyetçilik milli değerleri korumak. Lenin, Kurtuluş Savaşında Atatürk avcuma düştü diye aklında planlar yapmış. Yunanlar Afyon, Kütahya, Eskişehir'den hızla Ankara'ya ilerliyor ordu dağılmış, bir avuç kuvvacılar vur kaçlarla hızlarını kesmeye çalışırken Atatürk orduyu düzenli hale getirmek için Lenin'den yardım istiyor. Rus Büyükelçi Atatürk'ün yanına gelip, "Lenin yardım karşılığında doğudan Ermeniler bir devlet kursunlar diye toprak istiyor" deyince onu hendeklerin başına götürüp kan dökülmüş toprağı gösterip. Biz bu toprakları (1071) yüzyıllardan beri kanımızla koruyoruz diyerek kabul etmemiş. Ama sende bilirsin ki Lenin yardımı yinede göndermiş. Milliyetçilik Cumhuriyetcilikten sonra 2. ilkemizdir. Yeniliklere açık olmak ve yeninilik üretmekte 6. ilkemiz İnkılapçılıktır.

Bunlar arasında (milliyetçi sosyalistlik, tutuculuk, takkiyecilik, Münafıklık, radikalizm, fanatizm...) gibi ince çizgiler vardır. Sana yafta yapıştırmak isteyenler bu ayrıntıları kavrayamayanlardır. Bölükbaşı ile Menderesi, Mahir Kaynak ile Mehmet Ağarı, Yaşar Nuri Öztürk ile Nihat Hatipoğlunu arasındaki farkı anlayamayanlardır, ben o tür insanlara "İmanı kırık" diyorum.

Selamlar🥀 (Sende bizim köyün değersin)

§  Beğen

§  Yanıtla

§  5g

§  Düzenlendi

o    Aktif

Formun Üstü

Merhabalar Türabi

Ben ne Turancıyım, ne de bu manada Milliyetçiyim- değilim yani. Bu ülke üzerinden yaşayan bütün insanlar, ırk, din, dil vb. ayrımı yapmaksızın eşittir. Bu ülkedeki insanlarda bütün dünyadaki insanlarla ile eşittir.

Ben TC’den, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisindeki bütün insanların ortak yararını anlıyorum. İtiraz ettiğim, yapıp ettikleri ve söyledikleri ile bu ortak yarar aleyhine ve başka devletlerin lehine alınan pozisyondur. Demokratik mücadele kapsamında, her türlü mücadele verilebilir ve sistem geliştirilebilir. Buna itiraz edilecek değil, desteklenebilecek bir başlıktır.

§   

§   

§   

§   

§   

Formun Altı

İptal

o  

 

Turabi Koryürek

Aliseydi abi, işte o "ortak yararlanma" için aklım yettiği kadar, kendi kapasitemce sosyal medyadan su damlası taşıyan karınca gibi bende uğraşıyorum. Ben senin doğru çizgide olduğundan eminim. Ülkece Huzurlu, Sağlıklı, Aydınlık yarınlarımız olur İnşallah. İyi geceler🥀

§  Beğen

§  Yanıtla

§  5g

Aktif

Formun Üstü

 

Yanıt yaz...

o    Formun Altı

 

Fatma Fatma

 

 

o    Beğen

o    Yanıtla

o    1h

·        

 

Zeynal Elif Ilhan

 

o    Beğen

o    Yanıtla

o    1h

·        

 

Seyit Caglar

Sevgili Alseydi kaleme aldigin makelenin iceriyini cok güzel özetlemissin.Hakkikatan ben anlamis deyilim.Körü,körüne düssman olmak bu olsa gerek.Bir kesimi anladik,ben solcuyum diyenlere anlam veremiyorum,Atatürkle ve bayrakla sorunlari var.Bir zihniy… 

Devamını Gör

 

o    Beğen

o    Yanıtla

o    1h

o  

Aktif

 

Aliseydi Sevim

Merhabalar Seyit

Sol’a dair dair söyledikerlin içiin birkaç satır da ben söyleyeyim... Cevabını bulmakta zorlandığım soruların bir kaçı da şunlar. Ülkemizde ve dünyanın her hangi bir yerinde “Sosyalist Devrim” yapılanımı var mı? Sosyalist(ilerde Komünist) sistemin yeniden tesis edilmesi ne kadar bu değişen zamanda mümkün? Marx’ın ölüm tarihi ile Atatürk’ün doğum tarihleri 1881. Marx ve Engels’in yaşadığı dönemde toplumsal yapı nasıldı? Şimdi toplumsal ve sınıfsal yapı ne hale dönüştü?

Bir Müslüman için Kuran-ı Kerim ne demekse; bir sosyalist içinse Marx ve Engels’in(1848) yazdığı: Komünist Manifesto’dur... Şu slogan vari ifadeler orada ve tüm Marksist literatürdedir. “Proloterlerin zincirlerinde başka kaybedecekleri; Emeklerinden başka satacakları hiçbir şeyleri yoktur.” Avrupa’da “zincirlerinden başka kaybedecekleri hiçbir şeyin olmadığı” emekçilerin yüzdesi ben deyim %10-15, sen de hadi %20. Bu yaklaşık %20 ise de, bu yüzde bulundukların ülkenin GSMH ‘nden ortalama aylık bin dolar pay alır-kimi biraz daha az kim biraz daha çok. Özel mülkiyetin kamulaştırılacağı ve mülklülerin mülksüzleştirecekleri sınıfsız bir toplum Sosyalizm-Komünizm.

Kapitalizm ve Sosyalizm taraftarlarına eşit propaganda ve imkan verseler. Bir yıl sonra bu AB, ABD, Japonya ile hatta G20 ülke halklarının önlerine rejim değişikliği için sandık konsayalar, sandıktan sosyalizm çıkar mı?

Benim naçizane görüşüme göre, aynı eşit propaganda ve imkan ile bir yıl sonra halkın önüne sandık konsa Türkiye'de, sandıktan sosyalizmde, şeriatta, ırk temelli ayrılık ta çıkmaz.

O halde Seyit, bahsettiğin gibi sürekli düşüncelerimizi güncellemeliyiz.

Biz toplumculuğu, ortakcılığı Marksizm'le öğrendik. Yani 19.yy. Nazım Hikmetin şiirleri ile Şeyh Bedrettin’in dönemine kadar indirdik. 14.-15.yy. Aristo’nun En İdeal Anayasa nasıl olmalı çalışmasına bir bakın... Ortakçı toplumda kadınlar ortak olmalı mı? Çocuklar ortak olmalı mı? Mülkiyet ortak olmalı mı. Yoksa bir kesim mülkiyetler özel kalırken, bu mülkiyeti işlemek ve kullanım hakkı mı ortak olmalı?... Sparta Anayasasında söyle oldu. Kartaca’da şöyle bir uygulama var, Girit ‘te şöyle, söyle uygulanmış. Bunun şu sakıncalı, şunun şu, bu sakıncaları ve yararları vardır diye, taa 2400 öncesinde tartışılmış.

Marks ve Engels, insanlığın düşünce tarihin önemli kilometre taşlarından biridir. Nasıl ki 2400 yüzyıl öncesinde yaşayan Aristo’dan saygı ile bahsedilecekse, Mark Engels’ten de öyle bahsedilecek. Fakat uygulamalar ve günümüz gerçekleri ile görülmektedir ki, Marksist toplum (bu günkü veriler ışığında uygulanabilirliği olmayan) bir ideal olarak kalmaya devam edecektir.

Şimdi insanlık yeni bir hikaye arıyor. Fakat o hikaye henüz yazılmadı.

Mesajın için teşekkür ederim. Sevgilerimle.

§  Beğen

§  Yanıtla

§  6g

§  Düzenlendi

·        

 

Melek Sevim

 

 

o    Beğen

o    Yanıtla

o    1h

   |  Bu haber 11168 defa okunmuştur.

Bayramlar  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sn. Hüseyin Can GÜNER'in Bayram Ziyareti - Yazıhan Belediyesi

Sn. Hüseyin Can GÜNER'in Bayram Ziyareti - Yazıhan Belediyesi Sn. Hüseyin Can GÜNER, Bayram Ziyareti - Yazıhan Belediyesi

Şeker Bayramı -10 Nisan 2023-Fethiye MALATYA

Şeker Bayramı -10 Nisan 2023-Fethiye MALATYA Şeker Bayramı -10 Nisan 2023-Fethiye MALATYA

Atamızı 85. Ölüm Yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.

Atamızı 85. Ölüm Yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz. Atamızı 85. Ölüm Yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun - Malatya Fethiye

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun   - Malatya Fethiye Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun - Malatya Fethiye

Kurban Bayramı - Malatya Fethiye - 28 Haziran 2023

Kurban Bayramı - Malatya Fethiye - 28 Haziran 2023 Kurban Bayramı - Malatya Fethiye - 28 Haziran 2023

1 Mayıs 2023 Emek ve Dayanışma Bayramı

1 Mayıs 2023 Emek ve Dayanışma Bayramı 1 Mayıs 2023 Emek ve Dayanışma Bayramı

23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun. 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

DUYURU:Ramazan Bayramında Malatya / Fethiye Cem Evinde verilecek Bayram Yemekleri

DUYURU:Ramazan Bayramında Malatya / Fethiye Cem Evinde verilecek Bayram Yemekleri Ramazan Bayramında Malatya / Fethiye Cem Evinde verilecek Bayram Yemekleri

Cumhuriyetimizin 99. Yılı Kutlu Olsun - Malatya Fethiye

Cumhuriyetimizin 99. Yılı Kutlu Olsun - Malatya Fethiye Cumhuriyetimizin 99. Yılı Kutlu Olsun - Malatya Fethiye

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7600

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7642

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7094

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17490

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.