AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Mer.Zeynal AKDOĞAN'ın Defin süreci ve Taziye YemeğiTarih 06 Eylül 2022, 22:02 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Mer.Zeynal AKDOĞAN'ın Defin süreci ve Taziye Yemeği

DEFİN SÜRECİ RESİM ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZYEMEK ALBÜMÜNÜ GÖRMEKE İÇİN TIKLAYINIZ02 Eylül 2022 tarihi cuma günü hakkın rahmetine kavuşan Mer.Zeynal AKDOĞAN'ın naaşı, bugün ( 06 Eylül 2022 tarihi salı) Malatya Erhaç Havaalından alınıp Fethiye’ye getirilerek bir cenaze töreni eşliğinde salacası sevenlerinin omuzlarında taşınarak ağıtlar, gözyaşları ve hayır dualarla birlikte ebedi istirahatgahına uğurlandı.

Geleneğimiz gereği defin sürecine katılanlara ailesi 06 Eylül 2022 tarihi salı günü saat:12:00'da Fethiye Cemevinde bir yemek verdi.

O gündü, haber aldığımız ilk gün... Gülender öğlen sonu aradı, ağlamaklı ses tonuyla "Zeynal için böyle söylüyorlar," dedi. Gülenderde bende Zeynal'ın hasta olduğundan haberimiz yoktu. Şok olduk. Dondum. İşte, bilgisayırın başındayım. Haberi hemen yazabilirim. Fakat elim, kolum kalkmıyor. Böylesi bir durumu dördüncü defa yaşıyorum. Allah bir daha yaşatmasın. Rahmetli Aslan, Aliseydi İLHAN, Doğan GÜLER ve ensonda değerli arkadadım Zeynal...

Haberi öğlen sonu almıştım. Haberden sonra fark ettimki midemde bir şeyler oluyor. Başımda dönüyor. Öğlen öncesini düşündüm, hasta filan değildim. Elim, ne haber yazmak için, nede belediyedeki işlerimi yapmak için kalkmıyor. Durgunlaştım. Akşam saat:19-20:00'e kadar önce ben yazmak istemediğimden bekledim. İlk haberi gördükten sonra yazdım.

Bizim elimiz yazmaya varmadı. Fakat Kudret Kalemi öyle çalmış kalemi... Nur içinde yatsın. Mutasavvıfların yaldızlı ve bir okadarda ağırlığı olan bir sözü vardır: "O'nun Narına da Nuruna da razı, kurban olmak." Sözcükler ağızdan ne de kolay dökülüyor. "Nuruna" kurban olmaya hepimiz talipliyiz de "narına" rızalık göstermek her faninin değil.

Müslüm abi bu sondan dolayı iyice çöktü. Şadiye abla'ın erkekler tarafında oturulan yerden duyuluyor, boğuk ve yanık sesi:"Anan öle, anan öle." Bu sesleri duyunca, birileri "teselli etse, sustursa biraz Şadiye ablayı, tükenecek" diye geçiyor içimden. Sonra, varsayki Şadiye ablanın yanında olan benim, teselli vermek ve onu susturmak için ne söyleyebilirim diye, soruyorum kendime? Yetkişi geçmiş, seksen yaşına yaslanmış Şadiye ablaya ve seksenleri aşmış Müslüm abiye, teselli olarak ne söyleyebilirim? Yaşları sekseler civarındaki anaya  babaya, elli yedi yaşında kaybettikleri evlatları için: "Başın sağ olsun, canın sağ olsun" mu diyeceğiz? Ya onlar bize:"benim dağ gibi oğlum gitmiş, bu yaşta canım, başım sağ olsa ne olur, olmasa ne olur," dese onlara ne diyeceğiz?

Sözün bittiği yerlerden biride bu... Sabır dilemekten başka elimizden bir şey gelmiyor.

Zeynal, hısım akrabalarına tutkun ve eli açık bir insandı. Bazı akrabalarına, Müslüm abininde, onunda neler yaptığını biliyorum. O yalnızca akrabalarına değil bazı ihtiyaç halinde olanlara destek oluyordu. Bizzat duyan biri anlattı: "Zeynal sen ölmeyedinde ben öleydim, diye feryat figan eden birini." Bir kaç ay önce şu kadar harçlık göndermiş bu kişiye.

Bana makine, video vb. konularda bir ihtiyacın olursa söyle demekteydi, 3-4 yıldır. Geçen yıl bende söyledim. "Sen makineyi belirle, ben yardım toplarım. Bu işi olmuş bil," dedi. Makinenin fiyatı ile toplanan para arasında kaç para eksik kalırsa onu ben karşılayacağım dedi. Dediğini yaptı ve makineyi aldım.

Ben, eski makinenin objektifini yeni makinede kullanmak için bir ek aparat lazım dedim. Bana araştır bul, bana söyle dedi. Ben en ucuz fiyatlısını buldum. Parçanın özelliklerini göndereyim; fakat elli altmış euroyu geçmeyeninden alalım dedim, bir telefon görüşmesinde.  Telefonu kapttım, beş on adım gittim. Tekrar telefon çaldı, baktım arayan Zeynal, "Aliseydi abi, niye üzerine basa basa en ucuz olsun diyorsun ki, fiyatını kafana takma, sen aradığın parçayı bul al fiyatını pana söyle. İyi bir şey olsun, rakam önemli değil, dedi."

Parçayı buldum. 300 euro. Fakat ben Zeynal'ın iyi niyetini suitimal etmiş görünmemek için Dernek Başkanımız, değerli kirvem Erdoğan BIÇAKCIOĞLU'na söyledim. Yönetimdeki arkadaşlar hemen devreye girdiler ve bu parçayı Dernek adına aldılar.

Zeynaldan zenginleri var Almanya'da. Fakat Zeynal  gibi konuşanların sayısı oldukça az.  Zeynal gibi kamu yararı sözkonusu olunca eli rahatça cebine giden tanıdığım arkadaşlarım da var. Allah bu kalanların ömürlerini uzun ve hayatlarını hoş etsin. Bu arkadaşlarımıda, yalnızca kendileri için yaşamıyorlar. Bir prof, "yalnızca kendileri için yaşayanların ölümünden dünya kazançlı çıkar,"der. Bir ölüm haberi olduğunda "kaybettik" diye kullanılan kelimeyi bazıları, bir seyi hatırlamadıkları bir yerde yitirmek, filan sanıyor.

Oysaki bu gibi haberlerdeki "Acı Kayıp" kelimesi, bu dünyadan göçen canın, yalnızca ailesi için değil, toplum için de bir kayıp olduğunu ifade eder.

Zeynal arkadaşımın bu dünyadan erken göçü; onun yokluğu da yalnızca ailesi için değil, toplum içinde bir kayıptır.

Nur içinde yatsın değerli arkadaşım.

Değerli Canlar! Yol ve erkânımıza göre bizler; bir can aramızda ayrıldığında “öldü” demeyiz. “Hakk’a yürüdü, aramızdan göçtü” deriz.

Evrende hiçbir şey olduğu yerde, olduğu gibi kalmaz. Her şey değişim halindedir. Her an, her zaman; bir yaşamın sonu bir yaşamın başıdır. Bu da Hakk’ın değişmez yasasıdır. Bizler Hakk’tan geldik, Hakk’a gideriz. Bütün canlar aslına döner. Hakk’ın hükmü de kesintisiz bir biçimde sürer.

Yol erenlerinin buyurduğu gibi bugün Zeynal canımız, “Göz açıp yummuş gibi” aramızdan ayrılıp Hakk’a yürüdü. Bugün canımızın ruhunu, anılarını, gönlünü hatırımıza ve Hak katına, Bedenini ise ebedi yurduna, toprak ananın kucağına uğurlamak için toplandık.Yaşayıp aramızdan ayrılan Zeynal canın bedenini Pak eyledik, yolculuk elbisesin giydirdik. Hak’ka uğurlamaya hazırladık. Bizden yana özün yüzün PAK olsun Zeynal can.  

Cemi cümle varlık, hak hakikat aşkına. Canlar, görünen görünmeyen, bilinen bilinmeyen, göklerde, yerlerde ve tüm kâinatta varlığını her nesneye nakış-eyleyen, kendini canı canana, insana baş-eyleyen Hakk’ın himmetiyle toprağa sırladığımız Zeynal AKDOĞAN canımızın ve bugüne kadar kâmil insanlık yolunda hakka yürüyen canların aşkına! Zeynal canımız devri daim ola, aslına ere, ışıklar içinde Yata!

Mekânı Hakk katında kaim, sevenlerinin gönlünde daim ola! Hakk erenleri geride kalan ev halkına, yakınlarına, sevenlerine ve gönül dostlarına, yaren yoldaşlarına, sağlık, selamet, metanet ihsan eyleye!

Hak, cemi cümlenize, can ciğer (evlat) acısı göstermeye!  Dil bizden Nefes Pir’den ola.

Cemi cümle varlık, hak hakikat aşkına. Ey Zeynal can! 

Hava, ateş, su ve topraktan var ola geldin. Can idin sonra beden oldun. Yüce varlığın aşkı rızasıyla, Hakk kapısından doğdun. Dil oldun, ten oldun, söz oldun. Sese dönüşerek canlı-cansız her şeye sızdın.

Nefes aldın, Aşk ateşinde yandın, yedin içtin, Menzile ermek için koştun, kondun göçtün. Sonunda hakka yürüyüp Sır oldun. Devrin daim, ışıklar içinde ola. Hakk erenler yolunu aydınlata. Erenler, pirler didarın ola! Her hizmetin görüldü. Bizden sana, yolun açık ola. Bu meydan(burada bulunan canlar) senden razı oldu.

Hakk da senden razı ola.

Hoşça kal  Zeynal can! Uğurlar ola!. Uğurlar ola..

ALDANMA HEY ÂDEMOĞLU 

Aldanma hey Âdemoğlu 

Bugün yalan, dün de yalan 

Yarın diye sorma soru 

Gece yalan, gün de yalan 

Ömür, saklambaç oyunu 

Gören var mı ced, soyunu 

Toprak açınca koynunu 

Çürür gider ten de yalan 

Ölç, biç, hesapla çapını 

Boşa yükseltme yapını 

Ecel çalınca kapını 

Sağ, sol kalmaz, yön de yalan 

Kanma münkirin sözüne 

Tapın sevdanın özüne 

Toprak dolunca gözüne 

Bir de yalan, bin de yalan 

Ömür şarap bir biçimde 

Gün tükenir, her içimde 

Her şey insanın içinde 

Şeytan yalan, cin de yalan

Kök saldık bir fani hana 

Yaprak dökeriz yan yana 

Tapacaksan tap insana


  |  Bu haber 24484 defa okunmuştur.

Başsağlığı  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Başsağlığı: Serpil KOÇ'u Kaybettik

Başsağlığı: Serpil KOÇ'u Kaybettik Başsağlığı: Serpil KOÇ'u Kaybettik

Duyuru:Mer. Hasan PEKTAŞ'ın Senesi - Malatya Fethiye

Duyuru:Mer. Hasan PEKTAŞ'ın Senesi - Malatya Fethiye Duyuru:Mer. Hasan PEKTAŞ'ın Senesi - Malatya Fethiye

Mer. Rukiye ÖZACAR'ın Kırkı - Antalya

Mer. Rukiye ÖZACAR'ın Kırkı - Antalya Mer. Rukiye ÖZACAR'ın Kırkı - Antalya

İbrahim DOĞAN (ÖKSÜZ) 'ü Kaybettik

İbrahim DOĞAN (ÖKSÜZ) 'ü Kaybettik İbrahim DOĞAN (ÖKSÜZ) 'ü Kaybettik

Mer. Tamiş GÜNEY'in Defin Süreci - Malatya Fethiye

Mer. Tamiş GÜNEY'in Defin Süreci - Malatya Fethiye Mer. Tamiş GÜNEY'in Defin Süreci - Malatya Fethiye

Mer. Hüseyin İLHAN'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye

Mer. Hüseyin İLHAN'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye Mer. Hüseyin İLHAN'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye

Başsağlığı: Tamiş GÜNEY'i Kaybettik..

Başsağlığı: Tamiş GÜNEY'i Kaybettik.. Başsağlığı: Tamiş GÜNEY'i Kaybettik..

Başsağlığı: Hüseyin İLHAN'ı Kaybettik

Başsağlığı: Hüseyin İLHAN'ı Kaybettik Başsağlığı: Hüseyin İLHAN'ı Kaybettik

Başsağlığı: Gazi ÜLGER'i Kaybettik

Başsağlığı: Gazi ÜLGER'i Kaybettik Başsağlığı: Gazi ÜLGER'i Kaybettik

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2022

2005 &  2022
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7156

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7256

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:6584

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:16952

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.