AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Mer. Melek AKBABA'nın anısına verilen Lokma TatlısıTarih 04 Temmuz 2022, 21:19 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Mer. Melek AKBABA'nın anısına verilen Lokma Tatlısı

                      RESİM ALBÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Geçen yıl kaybettiğimiz Mer. Melek AKBABA'nın anısına (Kayseri'li) Emin DEMİREL Geleneğimiz gereği 03 Temmuz 2022 tarihi pazar günü saat:13:00'da Fethiye Çay Bahçesinde tatlı lokması verdi.

Lokma, çarşı pazarda bulunanlarına tamamına ikram edildiği gibi, artanı da evlere dağıtıldı.

Mer. Allah'tan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve metanet dilerim.   Dostluk, ahde vefa ve sadakatin fotoğrafı.

B. Spinoza, İnsanın en temel güdüsü hayatta kalma güdüsüdür der. Bu A. Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi(piramidi)nde en alt ve temel ihtiyaç kategorisinde denk gelir. Güvenlik ve temel  fizyolojik ihtiyaçlar sıralaması oldukça iç içedir ve ben güvenlik duygusunun en temel güdü olduğunu düşünenlerdenim.


Yaşamda kalabilmek için en önce güvenlik ve temel fizyolojik ihtiyaçlar bir zorunluluktur. Bu iki temel ihtiyacı karşılama zorunluluğu insanlar arasında dayanışmayı zorunlu kılar. Psikiyatristler / Psikologlar insan kişiliği narsist bir çekirdekle oluşur derler. Önce ben demek, bencilliktir fakat, narsisizm bencillik tanımını da aşan bir kavramdır.


“Narsizm” kavramı aşağıda, birçok versiyonu olan şu efsaneden kaynaklanır.


Narkissos, Yunan mitolojisinde bir kahraman.

“Kendine âşık olanlara aldırmayıp, onları karşılıksız bırakan ve çok güzel bir peri kızı olan Ekho, bir gün avlanan bir avcı görür. Narkissos adındaki bu avcı çok yakışıklıdır. Ekho bu genç avcıya ilk görüşte âşık olur. Ancak Narkissos bu sevgiye karşılık vermeyerek, peri kızının yanından uzaklaşır. Ekho bu durum karşısında günden güne eriyerek, kara sevda ile içine kapanarak ölür. Bütün vücudundan arta kalan kemikleri kayalara, sesi ise bu kayalarda 'eko' dediğimiz yankılara dönüşür.

Olimpos dağında yaşayan tanrılar bu duruma çok kızar ve Narkissos'u cezalandırmaya karar verirler. Günlerden bir gün av izindeki Narkissos susamış ve bitkin bir şekilde bir nehir kenarına gelir. Buradan su içmek için eğildiğinde, sudan yansıyan kendi yüzü ve vücudunun güzelliğini görür. O da daha önce fark edemediği bu güzellik karşısında adeta büyülenir. Yerinden kalkamaz, kendine âşık olmuştur. O ana dek kimseyi sevmediği kadar, sevmiştir kendi görüntüsünü . O şekilde orada ne su içebilir, ne de yemek yiyebilir, aynı Ekho gibi Narkissos da günden güne erimeye başlar ve orada sadece kendini seyrederek ömrünü tüketir. Öldükten sonra da vücudu nergis çiçeklerine dönüşür.” Nergiz çiçeği, Narkisos’tan kaynaklanır.

 

Bencillikte, narsisizmde yararlıdır. Bu dozaj arttığında Narsistik Kişilik Bozukluğu isimli bir psikolojik hastalık oluşur. Bu kendine aşık olmaktır. Başkalarını sevememe, kendini aşırı beğenme, böbürlenme, kendini ayrıcalıklı biri görme, üstünlük duygusu,  empati yapamama, onları kendini sevmeleri için “seviyormuş gibi yaparak” kullanma, değerinin anlaşılamadığına inanma, iltifata, alkışa dolayısıyla övgüye büyük ihtiyaç duyma…  vb.

 

Bu sayıp dökmelerimizin, söyleyeceklerimiz ile ne alası var, gibi bir soru oluşmuştur bizde? En teme güdümüz “yaşamda kalabilmek” ise, bunun için en temel ihtiyaç “güvenlik duygusudur.” Bu duygunun karşılanabilmesi için en önemli gereksinim ise insanın ötekinden emin olması. Ötekinden kendisine zarar gelmeyeceğine güvenmesi gerek. Bu noktada insanlar aralarındaki tahhütlerde(söze ve yaşantılar ile verilen mesajda) tutarlılık ve sadakat gereklidir. Bu ise sadakat ve ahde vefayı zorunlu kılar.

Bu sadakat ve ahde vefa, benimle birlikte ötekilerinde bencil ve narsist ihtiyaçlarını tatmine yöneliktir. Bu sınırlarda kalmak kaydıyla bu güdünün tatmini zorunlu ve sağlıklıdır. Dolayısıyla insanidir.

 

Bana göre; yalana, dolana, her türlü hile karlığa kanışımızın arkasında böyle bir insani varoluşsal sebep var. İnsanoğlunu “aldatan ve aldan” varlık haline getiren de bu. Buna sanki “ölümüne” muhtacız. “Severmiş” rolü yapacağız ki, karşımızdan “sevgi ve değerlilik” alalalım; muhataplarda buna inanmaya teşneki hemen “sevilip sayıldığı” kanısına kapılırlar; cünkü bu ihtiyaç karşı konulamaz bir zorunluluktan kaynaklanır… Başka bir deyimle yalan söylememizin ve yalana inanmamızda aynı mekanızmadan kaynaklanır. (Aman dikkat! Her güler yüzü sevgi, dostluk, arkadaşlık olarak görmeyelim. Çok üzülebiliriz sonunda. Çünkü buna inanmaya zafiyetiyle yaratılmışız.)

 

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz…”  Bu ayna sözün değil, tribünlere oynanan oyunun, çalımın değil, hayatın hakikat aynasında gözüken yüzüdür. Bunu olaylar yaşanır, oyunlar oynanırken-sahteyi, hakikiyi- farketmek her adamın harcı değil; eğitilmiş zekaların marifeti ile ancak mümkündür bu.

 

Aristo: İnsan sosyal(toplumsal) bir varlıktır der. Toplum halinde güvenli bir şekilde yaşayabilmek için adil bir toplumsal düzen ve bu düzenin kurallarına itaat ve sadık bir uyum gereklidir. Bu güven ve sadakat bütün (anayasa, kanun, yönetmenlik… gelenek, görenek… gibi)üst toplumsal kurallara olduğu gibi, aile, dost, akraba ve arkadaşlar arasındaki ilişkilerin kuralları için bir zorunluluktur. Devlet yetkilileri der ya: “huzur ve güvenin” tesisi.

 

Bahsedilen (huzur ve güven tesisi için)bu kurallar, ilkeler ve hedeflerin tamamı insanlara mahsustur. İneklere, tavuklara, kedilere… değil. Demekki insana mahsustur güvenilir olmak, sözüne sadık olmak, yapıp yapamayacaklarından emin olunmak… Ve bunun ihtiyaçlısı, hatta muhtaçlısı olmak. Tekrar ediyorum: Kuşlara, balıklara, aslanlara… göre değil.

 

Emin abi, Rahmetli Melek AKBABA’nın anısına, hayrına Fethiyelere, taa Kayseriden gidiş dönüş 800 km yol kat ederek geldi ve  Belediye Aile Çay bahçesinde rahmetlinin köylülerine, dost ve akrabalarına lokma sundu. Rahmetlinin devri daim olsun. Emin abinin eline emeğine sağlık; bu insani yürekliliği, dostluğa, ahde vefa gösteren tutarlılığına karşılık naçizane teşekkürlerimi sunarım.

 

Not: Emin abiyi, rahmetlinin cenaze töreni dolayısıyla gelmiş olduğu Fethiye Cem Evi önünde birkaç dakikalık ayakta sohbetinin dışında tanımıyorum. Akbaba’ların aile dostu olarak bilirim. O kadar.Ben gördüğüm sonucu esas alarak yazdım.

Belki de bir şeyler yazmak için bahane arıyordum; buda bahane oldu.


                                    


Bu albümdeki kayısının görüntüsünü neden koydum? 

Kayısının bu sene fiyatı yüksek. Kurusunun kğ.70-80 tl diyorlar. Bende bu sene "reçellik" kayısı veren de çıkmayacak herhalda diye düşünüyordum. Seçim filan olsa, muhtar adayları getiriyordu. Daha seçimlere çok, diye ümitsizlenmiştim.

Böyle düşünürken kapıda bir araba durdu. Hüseyin abi(cüro) ve eşi Gülay... Şu kasayı boşaltın, başka yerlerede götürüyoruz. Çocuklara gönderecek olursanız haber edin, dediler. Hüseyin abi bunu beş on yıldır yapıyor. Bazande Muharrem Güler getiriyor.

Bu kayısıları görünce, hiçbir fiyatın dostluktan pahalı olmadığını yaşayarak gördüm. Kayısının fiyatı kaç olursa olsun, dosluklardan ucuzmuş. Yukarıdaki konu ile bağlantılı olduğu için bu satırları yazdım.

Yoksa bir kasa kayısı için güzelleme yazmadım. Hüseyin abiye teşekkür ederim.


 

 

 

 

 

 

 

 

 
  |  Bu haber 15258 defa okunmuştur.

Başsağlığı  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Mer. Kazım EROL'un Defin Süreci - Malatya Fethiye

Mer. Kazım EROL'un Defin Süreci - Malatya Fethiye Mer. Kazım EROL'un Defin Süreci - Malatya Fethiye

Mer. Yeter ASLAN'ın Senei Devriyesi - Malatya Fethiye

Mer. Yeter ASLAN'ın Senei Devriyesi - Malatya Fethiye Mer. Yeter ASLAN'ın Senei Devriyesi - Malatya Fethiye

Mer. Mehmet AKKOÇ'un Senei Devriyesi ve Bayram Yemeği

Mer. Mehmet AKKOÇ'un Senei Devriyesi ve Bayram Yemeği Mer. Mehmet AKKOÇ'un Senei Devriyesi ve Bayram Yemeği

Başsağlığı: İbrahim ÇAĞLAR'ı Kaybettik

Başsağlığı: İbrahim ÇAĞLAR'ı Kaybettik Başsağlığı: İbrahim ÇAĞLAR'ı Kaybettik

Mer. Mehmet ÖZACAR'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye

Mer. Mehmet ÖZACAR'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye Mer. Mehmet ÖZACAR'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye

Seçim; Köy, Şehir ve Medeniyet

Seçim; Köy, Şehir ve Medeniyet Seçim; Köy, Şehir ve Medeniyet 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri

Başsağlığı: Mehmet ÖZACAR'ı Kaybettik

Başsağlığı: Mehmet ÖZACAR'ı Kaybettik Başsağlığı: Mehmet ÖZACAR'ı Kaybettik

Başsağlığı: Hasan KENDİRCİ'yi Kaybettik

Başsağlığı: Hasan KENDİRCİ'yi Kaybettik Başsağlığı: Hasan KENDİRCİ'yi Kaybettik

Mer. Hasan PEKTAŞ'ın Senei Devriyesi - Malatya Fethiye

Mer. Hasan PEKTAŞ'ın Senei Devriyesi - Malatya Fethiye Mer. Hasan PEKTAŞ'ın Senei Devriyesi - Malatya Fethiye

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2022

2005 &  2022
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7418

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7480

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:6880

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17264

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.