AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Tarih 20 Nisan 2022, 13:43 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

DUYURU: Taziye ve Bayram YemekleriGeçen ay kaybettiğimiz mer. Yeter ASLAN'ın vefatinden sonraki kırkıncı gün ve İlk Bayramı Olması dolayısıyla Geleneğimiz gereği ailesi 24 Nisan 2022 tarihi pazar günü saat:12:30'da Fethiye Cem Evinde Bir yemek verecek.

Mer. Allah'tan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve metanet dilerim.Geçen ay kaybettiğimiz mer. Sıtkıya KUTLU'nun vefatinden sonraki İlk Bayramı Olması dolayısıyla Geleneğimiz gereği ailesi 23 Nisan 2022 tarihi cumartesi günü saat:12:30'da Fethiye Cem Evinde Bir yemek verecek.

Mer. Allah'tan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve metanet dilerim.

                              

Geçen ay kaybettiğimiz mer. Ali KOÇ'ın vefatinden sonraki İlk Bayramı Olması dolayısıyla Geleneğimiz gereği ailesi 30 Nisan 2022 tarihi Cumartesi günü saat:12:30'da Fethiye Cem Evinde Bir yemek verecek.

Mer. Allah'tan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve metanet dilerim.


DÜĞÜN, ÖLÜM, BAYRAM YADA KUTLAMALARDA VERİLEN TOPLU YEMEKLER

Ekonomik olarak varlığımızın artması ve sanal medyanın dünyayı avcumuzun içerindeki akıllı telefonlar aracılığı ile buluşturması, insanların kendilerini kadir bilmez, Kadri Mutlak ve Kadri Alem(herşeyi bilen ve herşeye gücü yeten, vehimli), kibirli bir varlık haline getirdi.

Bundan dolayı, eşe, dosta, geleneğe göreneğe, tarihe... olan ve olması gereken saygı ve sadakatimizi kaybediyor, hadsizleşiyoruz. Bir noroloji Profersörü bir anısını anlatıyor... "Bir gün muayene olan bir hatamı kapıya kadar geçirirken, salonda muayene bekleyen diğer bir hastanın kouşmalarını duydum," diyor. Bu hasta diğerine: "Yahu şu profesörler varya beş dakika zaman ayırıyorlar, unvanı düşük olan DR'lardan daha fazla ücret alıyor," demiş. Hoca: "Ben altı yaşımda okumaya başladım, akşam sabah hala okuyor, araştırma yapıyor, kongrelere gidiyor, amaliyatlar yapıyorum; yetmiş iki yaşımdayım altmış altı senedir hala bir öğrenci gibi okuyorum. Emeğe saygı yok," diyor.

Aristoteles diyeceğim; tarihin gelmiş geçmiş en büyük dehalarından biri olan (vaktinin bütün yazılı metinlerini okumuş ve bütün bilimleri tasnif etmiş, ana problemlerini saptamış)bu bilgeyi, ufak bir sağ kroşe ile ekarde ederim diyecek sayısız hüsnü kuruntulu zatı muhterem hatırıma geliyor.

Yinede 2400 yıl önce yaşamış bu dehadan bahseceğim. Aristo, Anayasaları incelerken, adeti olduğu üzerine konusu kapsamındaki bütün anayasaları, siyasal yönetimleri okur ve bunlardan esinlerek yeni önerilerde bulunur.

Konumuz açışından bizi ilgilendiren kısmı "Toplu Yemekler." Eski Yunan Şehir Devleri anayasalarını incelerken, bir çoğunda anaysa konusudur: "Dini, ölüm, zafer kutlamaları ile ilgili toplu yemekler. Hatta bu işler için günümüzdeki karşılığı bir bakanlık olan kurum önerilir. Bu toplu ve dini tören ve yemeklerin masraflarının kişilerden mi, kamu kaynağından mı karşılanması hususu tartışılır. Bu kadar önemsenir toplu yemekler.

Törensellik; mitinğler, cenaze törenleri, taziye yemekleri, düğünler, düğün yemekleri, zafer ve kutlama yemekleri, dini törenler, lokmalar, yaş günü, doğum günü vb. kutlamalarının yalnız yapılmaması ve bunlara diğer insanların iştirakinin sağlanması hangi sosyal pisikoljik ihtiyacı karşılıyor? Bunları kaldırdığımızda yerine bir şey ikame edilmemesi durumunda bunun insani sonuçları ne olur? Yerine daha çağdaş denilecek bu denli kabul görecek önerileriniz var mı? 

Bu sorulara layıki ile cevap verebilmek her hüsnü kuruntulunun harcı değil. İtiraz ediyorum ben, deyip yıkmaya ortadan kaldırmaya çalışmak basit zekaların işidir... Bana yıkmak değil, yapmak daha değerli ve ihtişamlı gelir. 

Çetin ALTAN olur olmaz yerde ve konularda "buda benim fikrim"  diye konuşan bazı ham ervahlara; "senin bir fikrin olamaz, bilgin ne ki fikrin ne ola," türünden cevaplar verir. Koca bir sıra dağları yerle bir etmekten bahsediyorsun; bu dağları buradan alıp nereye koyacaksın, yerlerine bu dağlardan ihtişamlı ne yapacaksın? Söyle de bilelim?

Birileri bu tür yemekleri kaldıralık yerine, hayır yapalım fikrini atom altı parcacıkların mücidi gibi açıklar.  Bunu ben şuna benzetiyorum; insan beslenmesinden sebze ve meyvayı kaldıralım, protein oranı yüksek olan gıdalarla insanların beslenmesini sağlayalım. Yada tersi.

Bu gibi fikri doktoru ile irtibatı sürdüren bir anne ve baba adayına bir sorun? Doktoru bebek ve çocuk beslenmesine dair tür  bir beslenme menüsü öneriyor, görürsünüz. İnsan hem etobur, hemde otobur bir canlıdır. Ne yalnızca et, ne yalnızca ot. İkside gerelidir sağlık için.

İnsan toplumsal bir varlıktır... Her dönemde varsıl ve yoksul insalar olmuştur ve olacaktır. Varsılın yoksullarla dayanışma konusu bu gün başlamamıştır. "Komşusu açken tok gezen bizden değildir," ibaresinin tarihi 1400 yıl öncesine aittir. İncil'den bir alıntı yaparsak, 2000 yıl öncesine gideriz, Zebur -Tevrat'tan alıntı yaparsak bu konuya dair, 4000 kadar öncesine gideriz. daha da ötesi var tabii.

Bahsi geçen dinler bu dayanışmayı, yalnızca caiz değil, farz, ahkam, emir olarakta metinlerine koymuşlardır. Aynı zamanda bu büyük dinler, toplumsallığı, cemaat(grup-topluluk) ve cemiyet(toplum) olmayı pekiştirecek, canlı tutacak ve sürdürecek ortak failiyetleride emretmekte.  Yani peygamberler ile filozofların buluştuğu ortak noktalardır, bu toplumsal etkinlik.

Çok konuşuyorum ama; yemek yerine hayır yapalım diyenler, ne bu iki sayfayı okuma zahmetine katlanır ne de iki dakika üzerinde düşünür; "toptan çöp bu yazılar," der. Fakat iki milyon dakika verecekliri nutukları vardır bunların.  Onlar dinlemez, okumaz, araştırmaz, pek düşünmezler. Ana yazılımlarının oluşturduğu 1-2 gibaytlık bilgiyi, terebaytlardan büyük görür.  Maddesel büyüklüklerinin kendilerine verdiği kibir, (gönül)gözlerini perdelemiştir. 

Sonuç. Yardımlaşma, hayır kurumu insanlık gerekli ve zaruridir. Bu tartişma götürmez. Cemiyet ve cemaatlerin mevcudiyetinin devamı, bu yapının pekişmesi ve geliştirilmesi için ise toplanmak, bir araya gelmekte zorunludur. Taziye yemeleride bu bağların kuvvetlenmesi, sürüdürülebilmesi için gereken zorunluluklardan biridir.   Birini diğerinin yerine ikame etmeye gerek yok.

Şöyle bir deyim var halk arasında: "Ölüye herkes gider." "Düğüne gidilmese dahi ölüye illede gidilmeli." Bu zaman kadar evine gelmemiş biri gelir, gözünün içene hüzünle bakarak elini sıkar ve temennide bulunur.  Bir canını kaybetmiş, gönlün yaralı iken bu zamana dek aynı mekanda hiç bulunmadığın kişi karşında ve eli elinle temas ederken: "Acını paylaşıyorum, fakat hayat devam ediyor, o gitti ama biz varız, yalnız değilsin, der orada olması ile."Bu fonksiyonu karşılayacak bir mekanızma biliyor musunuz? Birilerine üç paralık hayır bunu karşılar mı?
Çok mu gevezelik ettik?..

  |  Bu haber 14720 defa okunmuştur.

Başsağlığı  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Mer. Hasan ARKADAŞ'ın Kırkı - Malatya Fethiye

Mer. Hasan ARKADAŞ'ın Kırkı - Malatya Fethiye Mer. Hasan ARKADAŞ'ın Kırkı - Malatya Fethiye

Duyuru: Ali TAŞDEMİR'in Üçü - Kuşdoğan MALATYA

Duyuru: Ali TAŞDEMİR'in Üçü - Kuşdoğan MALATYA Duyuru: Ali TAŞDEMİR'in Üçü - Kuşdoğan MALATYA

Mer. Hasan SOFU'nun Cenaze Töreni - Malatya Fethiye

Mer. Hasan SOFU'nun Cenaze Töreni - Malatya Fethiye Mer. Hasan SOFU'nun Cenaze Töreni - Malatya Fethiye

DUYURU: Ali YÜCEL'in Senei Devriyesi

DUYURU: Ali YÜCEL'in Senei Devriyesi DUYURU: Ali YÜCEL'in Senei Devriyesi

Mer. Zeynep EROL'un Cenaze Töreni - Malatya Fethiye

Mer. Zeynep EROL'un Cenaze Töreni - Malatya Fethiye Mer. Zeynep EROL'un Cenaze Töreni - Malatya Fethiye

Başsağlığı: Hasan SOFU'yu Kaybettik

Başsağlığı: Hasan SOFU'yu Kaybettik Başsağlığı: Hasan SOFU'yu Kaybettik

Mer. Okan AKŞAHİN'in Defin Süreci, Yemeği ve Üçü

Mer. Okan AKŞAHİN'in Defin Süreci, Yemeği ve Üçü Mer. Okan AKŞAHİN'in Defin Süreci, Yemeği ve Üçü

Başsağlığı: Zeynep EROL'u Kaybettik

Başsağlığı: Zeynep EROL'u Kaybettik Başsağlığı: Zeynep EROL'u Kaybettik

Başsağlığı: Okan AKŞAHİN'i Kaybettik

Başsağlığı: Okan AKŞAHİN'i Kaybettik Başsağlığı: Okan AKŞAHİN'i Kaybettik

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2022

2005 &  2022
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:6744

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:6778

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:6168

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:16502

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.