AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Gizem İLHAN İle Ünal İNCE'nin Nişanı - Temmuz 2022Tarih 25 Temmuz 2022, 16:14 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Gizem İLHAN İle Ünal İNCE'nin Nişanı - Temmuz 2022

      

RESİM ALBÜNÜ GÖRMEK İÇİN BU SATIRI TIKLAYINIZ 


 VİDEOLAR SAYFANIN ALT KISMINDA

Gizem İLHAN İle Ünal İNCE 23 Temmuz 2022 tarihi cumartesi günü saat:19:00'da Malatya'da yapılan bir düğünle sözlendi ve nişanlandırlar.

Bir gün önce söz kesilmiş, ertesi gün ise Malatya'da kız evi önünde davullu zurnalı, halaylı, eglenceli bir düğün yapıldı. Pastalar, tatlılar çerezler dağıtıldı. Sonra ise oğlan babası Müseyip (Hüseyin) bir bahçede erkekler içki ikram etti. Ben erken ayrıldığımdan, içkili ortamın resmini çekemedim.

Çiftlere ömür boyu mutluluklar dilerim.  

Kız ailesi Haçova. Damadın annesi Sultan, babası Hüseyin (Müseyip İNCE)


Haberimiz dahi yok! Allah şahit... Şaşkınlıkla öğrendim ki bizi sıraya dizmişler...

Ünal'ın nişanına giderken ben ve Kemal Sevim önünde oturuyoruz münübüsün. Kemal'a “arkana bir dön bak; ana, baba, amca dayı, teyze diyeceğimiz kimseler var mı” dedim? Oda “yok” dedi. İşte o an tak dedi kafama. Malatya ya geldik büyük olarak bir Haney var. Onun bir alt kuşağı Hasan dede, Asker, Ali, Hacı abi. Haney'i sayma, hemen diğerlerinin yanı başında ikinci sıraya koymuşlar bizi.

Haberimiz dahi yok! Allah şahit. Şaşkınlıkla öğrendim ki bizi sıraya dizmişler...  Gördüklerime inanamadım; fakat öyle işte. Ne yapacaksın. Pazarlığı yada yüksek mahkemesi de yok bu işin. Öyle olsaydı, “dosyamıza bir kez daha göz atın” diye itiraz ederdik. O da yok! Zaten “Mahkemeyi Kübra”nın başı vermiş bu kararı; böyle böyle, şöyle şöyle olacak diye. Ne gelir elden. Yolun çoğunu katetmişiz. Oysaki daha yapacak çok işimiz vardı. Ne çabuk tüketmişiz, tükenmez sandığımız zamanı, ömrü… Bu bana Shakespeare’nin: “Hayat, hazırlıksız sahneye çıkılan tek perdelik oyundur” vecizesini hatırlattı. Tamda rolümüzü öğrenmeye başladığımızda “tek perdelik oyunu, perdeleri kapanmaya başlıyor.” Çok trajik.

Üc zaman sonra Ünal diyecek ki, “benim nişanımda Aliseydi emmi, Kemal dayı da,” vardı...  Yani bizimle ilgili kurulan cümleyi geçmiş zaman eki olan “dı” ile kuracak. Bu cümleyi ne günah işledik ki hak ettik Tanrım; bilemiyorum yani. Sıra, sıra gerçekleşen kuşak değişimi; yalnızca bir takım isimlerin, insanların gelip geçmesi, yer değiştirmesi değil, onlarla beraber bir kültürün, inancın, örf adetlerin zihniyet dünyasının da değişimi, şekli olarak ölümüdür.

Bunu nasıl fark ediyorum biliyor musunuz? Gençlerle olan sohbetlerimiden. Yani, yaşları genç fakat düşünceleri insanlık için yeni bir çığır açacak fikirlerin ham verileri olan değil, “ergenlik” düşünceleri ve tavırları gösterenleri kastediyorum… Bunların kiminlerinin yaşı 15, kimlerinin 35, kimilerinin 55 yada yetmiş beş, olması fark etmiyor. Bunlar “ergenlik dönemi” düşünceleri ve tavırlarındaki insanların sayısının çoğalması ile görünür oluyor.

“Bende ergenlik döneminde” dört tane dergi, üç tane kitap okumakla kendimi “herşeyi bilen” adam zannetmiş, “devrimci” olmuştum. Aradan geçen kır yıllık ilave öğrenimime rağmen ne kadar bilgisiz, cahil, ve gaf içerisinde olduğumu fak etmekteyim. Yani “hadsizlik” etmiş olduğumu fark ettiğimden daha bir ihtiyatlı konuşuyor ve adım atıyorum.

Bir yıl kadar önceydi… Benden 10-15 yaş küçük olan bir arkadaşım, yurt dışından beni arayarak köyde, çarşıda satılığa çıkarılmış iki katlı bir ev konusunda fikrimi sormuştu. Ben başlangıç olarak şu rakamı teklif et demiştim. O da benim verdiğim fiyatın %50, 60 ı oranında bu evin daha yukarı bir fiyat edebileceğini söyledi. Bir arkadaşımda tarla fiyatı konusunda sormuştu. O da olası verdiğim fiyatı yerinde bulmadı.

İkiside bana, “felsefe falan” konusunda iyi yazıyorsun; fakat ticaret konusunda zayıfsın anlamına gelen sözler söylediler. Sonra, bu hususta kendi fikrimi ve onlarınkinin gerçekçiliğini ölçtüm, tarttım, gözlemledim ki(ticarette) onlar haklı… Bireyselleşen dünya da, ekonomik bağımsızlıkta kişiye eşlik edince, insanların “özgüveni” egosu tavan yapmakta. Kişi kendini “allame-i cihan” sanmakta. Bunun yarattığı kibir ise “ şu konuda hata yaptım, benimki eksikti, sen haklısın, bu hatadan, eksikliktikten de bir şey öğrendim” diyebilme yeteneğimizi köreltti. Tevazuyu, olaylara çok boyutlu, derinlikli bakabilme yeteneğimizi kaybettik. Bu ergenler, şunu fark edemiyorlar zannımca, kimya fizik konusunda çok iyi olabilirsiniz; fakat bu sizi antropoloji, arkeoloji konusunda da iyi yapmaz. Alanınızın dışında ihtiyatlı olmalısınız. Kimya ve fizikteki özgüvenle arkeoloji alanında da atıp tutmaya çalışırsanız; sonra biri çıkar arkeolojik kazılar iş makinesi ile değil mesale:mala, fırça, süpürge, çapa, kürek, daha küçük malalar, dişçi aletleri… gibi alet ve edavatlar ile yapılır der, mahcup olursunuz.

Geçen bir gençle bir iki saat sohbet ettim.  Yemeğe karşıyı, lokmaya karşıyım; düğün dedim, düğüne karşıyım ha karşıyım dedi. Laf arasında karşı olma gerekçelerinin kırıntılarına baktım ki belli bir kesimin görüşü ile paralel. Fakat o, “bu söyledikleri orjinal ve yenilikci, peşinden gidilmesi gereken fikirler” gibi konuşuyordu. Bu gencin dış görüntüsüne baktım. Giydiği ayakkabıdan, pantolondan, tişörtten, başına başladığı çıtkıya kadar(yakıştırmıştı fakat yinede) bu ülkede gördüğüm milyonlarca kişiden farksızdı. Fakat bu gençte tarzının (tıpkı ileri sürdüğü düşünceleri gibi) kendine özgü olduğunu algıyor, sanıyor gibiydi. 

Bu ergenlerin karşıyım, karşıyım, itiraz ediyorum dedikleri kültürün taşıyıcı son halkalarından biride, bu düğündeki Haney. Haney ile ilgili bir anımı anlatayım.

Rahmetli Nurettin abi Turgut Özal Tıp Merkezinde hasta olarak yatıyor… Geçmiş olsun ziyaretine geç gittik. Gittiğimizde ise kafeteryada aileden kimseler yoktu. O da gittiğimizi bilmiyor; doğal olarak. Bizim gidipte göremediğimiz günlerin birinde seçim var. Okulda sandığa oy kullanmaya gidiliyor. Bende bir kaç resim çekeyim diye okuldayım.

Haney, akrabaları ile içeri girdiler. Onu görünce, “dün Nurettin abi için hastaneye geldik, siz yoktunuz, geçmiş olsun demeye çalışarak ben yanına yaklaşırken, bana herkesin içinde “savuş şurdan, a… eşşek b… dedi,” orada bir sessizlik oluştu. Bir yıl sonra ben tekrar konuyu açtım. Ey adam  geçti gitti diyen bir hareket yaptı, gülümseyerek.

Geçen yıl Hacı abi bana Kızıldeli de bir yanlış anlamadan dolayı kızdı. Haney lokma pişen yerde. Söylemişler, geldi beni kucakladı, biz hısım akrabayız dedi, ben onun elini o benim yüzümü öptü. Hacı abiye bir çocuğa kızar gibi kızdı. Dün Üna’lın nişanında resim çekmek için kendisinin yanına gittiğimde, Hacı abi ile konuştuğumuzu görmüş “sevinerek, işte böyle olun!” dedi.

Haney gibiler bu dünyadan göçerken, bir bakıma bu kültürü de alıp götürecekler. Çünkü ergenler, ona karşıyım, buna karşıyım deyip duruyorlar.  Karşıyım demek, demokratik bir hak. Fakat, karşı olduğunu söylediğiniz düşünce ve inanç sisteminin muhteviyatına vakıf mısınız? diye sorabilmek te bizim hakkımız. E. Fromm, “vazgeçişimizin sebebi, bizim seçimimizdir”der. Seçim yapabilmek, seçeneklerin genişliğine ve derinliğine bilgisine sahip olmak ve bunları ise hakkıyla yorumlamayı gerektirir. Bu ise ilgili alanlara onbinlerce saat mesai harcamayı gerektirir.

Yukarıdaki “Haney” ile ilgili olan konuyu yorumlamak geniş bir sosyoloji, sosyal psikoloji, antropoloji, tarih ve kültürel incelemeyi ve yorumlamayı gerektirir. Birikimsiz itiraz, bana insanın çocukluk ve ergenlik dönemini hatırlatır yalnızca.

Yazımızı Erdoğan Çınar’ın “Dergahın Sırrı” kitabından bir kaç satırlık alıntı ile noktalayalım. “Bu ülkenin belleği tarumar edilmiş. Kültür yağmacıları, çocukların bile inanmayacağı meczup kılıklı yalanlarını çekirge sürüsü misali mâzimizin üzerine salmışlar. Yüzyıllardır gerçeklerimizi ve geçmişimizi talan ediyorlar. Hırsızlığın böylesi görülmüş, yalanın böylesi duyulmuş değil. Hafızamızı çalıyorlar. Toplumsal belleğimiz sıfırlanıyor.”

“…Hiçbir şeyin farkında olmadığımız bir yerdeyiz. Bulanık bir masaldan çıkmış gibiyiz. Hangi kayadan koptuk, hangi daldan düştük bilemiyoruz. Geçmişimize ‘gavur muamelesi' yapmaktan neredeyse gurur duyuyoruz. O büyük mazi yedi kat yabancı bize.”

A.S.

25 Temmuz 2022


  |  Bu haber 19694 defa okunmuştur.

Düğün ve Nişalar  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Birgül ASLAN ile Ali ÇAKMAK'ın Düğünü - Malatya

Birgül ASLAN ile Ali ÇAKMAK'ın Düğünü - Malatya Birgül ASLAN ile Ali ÇAKMAK'ın Düğünü - Malatya

Mehmet Ali GÜNEŞ'in Sünnet Düğünü - Malatya Fethiye

Mehmet Ali GÜNEŞ'in Sünnet Düğünü - Malatya Fethiye Mehmet Ali GÜNEŞ'in Sünnet Düğünü - Malatya Fethiye

İzel CANLI (SEVİM) ile Onur CANLI'nın Düğünü - Malatya / Hekimhan

İzel  CANLI (SEVİM) ile Onur CANLI'nın Düğünü - Malatya / Hekimhan İzel CANLI (SEVİM) ile Onur CANLI'nın Düğünü - Malatya / Hekimhan

Songül ile Ali ÇİFTÇİLER'in Söz Düğünü- Malatya Altın Yunus Düğün Salonu

Songül ile Ali ÇİFTÇİLER'in Söz Düğünü- Malatya Altın Yunus Düğün Salonu Songül ile Ali ÇİFTÇİLER'in Söz Düğünü- Malatya Altın Yunus Düğün Salonu

Sogül ÖZACAN İle Ali ÇİFTÇİLER'in Söz Töreni - 01 Haziran 2024

Sogül ÖZACAN İle Ali ÇİFTÇİLER'in Söz Töreni - 01 Haziran 2024 Sogül ÖZACAN İle Ali ÇİFTÇİLER'in Söz Töreni - 01 Haziran 2024

Meltem AÇIKGÖZ İle İbrahim SOLAK Nikahlandılar - Malatya Fethiye

Meltem AÇIKGÖZ İle İbrahim SOLAK Nikahlandılar - Malatya Fethiye Meltem AÇIKGÖZ İle İbrahim SOLAK Nikahlandılar - Malatya Fethiye

Rahime ile Ozan AĞKOÇ Evlenendiler

Rahime ile Ozan AĞKOÇ Evlenendiler Rahime ile Ozan AĞKOÇ Evlenendiler

Birgül ASLAN ile Ali ÇAKMAK Nişanlandılar

Birgül ASLAN ile Ali ÇAKMAK Nişanlandılar Birgül ASLAN ile Ali ÇAKMAK Nişanlandılar

Aylin ile Erdal GÜLER'in Düğünü - MALATYA

Aylin ile Erdal GÜLER'in Düğünü - MALATYA Aylin ile Erdal GÜLER'in Düğünü - MALATYA

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7570

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7612

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7060

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17452

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.