AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Çeşitli Haberler - 15 Kasım 2020Tarih 14 Kasım 2020, 10:16 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Çeşitli Haberler - 15 Kasım 2020
Yazıhan girişine yapılmakta olan üstgeçit karayolu göbek projesinin yüzde doksanı tamamlandı. Proje bitim tarihi 20/11/2020 idi. Yazıhan'ın girişindeki ev ve işyeri sahipleri evlerini değerinin düştüğünü söylüyorlar. Çörmeğeli Muharrem Altın, atölyesi için kamulaştırma bedeline itiraz içindava açtı Yol Yapım Şirketine. Üç dört gün Mahkemeden işi durdurma kararı çıkarmıştı, işler durdu. Şimdi ise yine çalışmalar bir kaç işçi ile köşelere ufak tefek kalıplar dökerek çalışıyor. Normal halde iş bu ay bitebilirdi. Bu yapının genel bir görüntüsünün bir video ve resimlerini resin albüne ekledim.

Havalar bu sene iyi geçti. Güneşli. İki gün geçen hafta yağmur yağdı. Tahıl tohumları ekildi. Mısır hasadı bitti. Pancar hasadı devam ediyor. İkinci ürün olan mısır, kavun karpuz tarlalarıda sürülüp ekiliyor.

Sobalar kurulmakta. Çocuklu ve yaşlıların olduğu evlerde 2-3 haftadır akşamlarıda olsa bir pırıltı(kısa süreli, çalı çırpı ile yakılan soba) yapılmakta.

Covit19 çok kötü sarstı dünyayı. Bu sene eski arkadaşlarımız ve dostlarımız ile pek görüşemedik. Görüşebildiklerimizle de aynı mekanda iken dahi birbirlerimize korkarak ve uzaktan bakıştık ve soğuk bir iletişim kurduk.  Bu hepimizin hikayesi tabi.

Komik hikayelerde olmuyor değil... Örneklerde kişilerin kimliğini belirsizleştirecek dill kullanacağım. Bir çalışanımız vardı. Ne çektik bunun elinden yıllardır, ne? Geçen hafta geldiki beraber çalıştığı arkadaşı corona olmuş karantinada idi. Bu işlerin kendisine kalmasından ve kronik rahatsız gerekçesinden oldukça rahatsızlık duydu. Arkadaşımız haklı olarak ve genelge gereği kronik rahatsızım diyerekten evde kalmak istiyordu. Ama bu mümkün değildi.Tek başına çekti test yaptırmaya Yazıhan Devlet Hastahanesine gitti.

Arkadaşlarda bunun gidişini görünce, şimdi bu sonucun "negatif mi, pozitf mi" çıkmasına sevinecek diye, bir birlenine sordular? Sonuç pozitif çıktı.  Bu ardaşımın kronik rahatsızlığıda olsa, ona "corona bir şey edemez diye düşünürdüm, hep." Şükür haklı çıktım, arkadaşım iyi.

Bu gibi durumların şakası olmaz, nede olsa arkadaşımız, şimdi arasam "geçmiş olsun mu desem,"  "hayırlı olsun mu desem" arasında epey bocaladım durdum... Çünkü o kronik rahatsızlık gerekçesiyle evde uzunca bir süre kalmak istiyordu. Bir yandanda durmun riski ciddi idi. Sonunda aradım ve münasip bir dille, sesimi kısıp, sözcükler boğazıma dizilir gibi yaparak "duyunca çok üzüldük, geçmiş olsun, şimdi nasılsın" dedim ve acil şifalar diledim arkadaşıma.


(Bu dili kullanırken 2013 yılında Almanya'da, Abbas Koryürek'in evinde olduğumuz bir anıyı hatırladım. Abbas ile rahmetli Gülüstan (SEVİM) bacının şakaları vardır. Onlar birbirlerine bir şey dediğinde hep beraber gülerdik. Rahmetli Hasan emmi, Gülüstan bacının kardesi vefat etmişti, biz Almanya'da iken. Abbas'a "sende ara Gülüstan bacıya taziye ver dedik. Abbas yok, ben onunla konuşamam gülerim," dedi. Buna rağmen biz ısrar ettik. O da mecbur kaldı aradı.  Telefonada rahmetli Gülüstan bacı çıktı. Telefonun sesi dışarıya açık. Abbasın ilk sözü: "Güsten bacııı..." oldu . Onunda "ne gurban," demeye eli varmadan Abbas burada, Gülüstan bacı orada, arkasından bizde Abbasın yanında, rahmetli Sultan abla ve evde ne kadar insan var ise gülmeye başladık, gülme krizine tutulduk, gözümüzden yaşlar geldi. Gülmeden konuşamadık. Rahmetlide kızıp, "ayıptır, bu ne biçim taziye verme" demedi. Makanı cennet olsun, hoş görülü bir insandı. )

 

Bir başka arkadaşım, corona bana bir şey etmez ben propolis, a,b,c ve alafabedeki bütün harlerin vitamileri ile mineralleri kullanıyorum diye sayıp döktü. Oysaki iki ay önce bir şey olmuş, corana onu 2-3 hafta eve hapis etmiş.

Aynı gerekçelerle öğünen oda arkadaşımın oğlu corona olmuş-35 yaş civarı. Birşey olmaz inşallah, olmayacak. İyi imiş. Yani propolis ve diğer gıda takviyeleri onu korumamış. Oda arkadaşımdan dolayı, corona ile mesafemiz iki metreye kadar düştü. İkinci testimizi bu gün(12/11/2020), yaptırdık. Sonuç negatif çıktı. Şimdi hatırınıza corona bu kadar yakınınıza geldi hala çalışıyor musunuz, diye bir soru gelmiştir? Buna da geçmişten bir anı  ile cevap vereyim.

(Oktay Aydoğan Fethiye Belediyesinde çalışırken bir sabah geldiki, boynu beli tutulmuş eğilip kalkamıyor, başını döndüremiyor. Hem üşütmüş, hemde sanırım bel ve boyun fıtığı var dı Oktay da. Oktay çalışacak gibi olmadığından izin alıp, doktora gitti. Doktor, gerekli olan ilaçları yazıp tavsiyelerini bildirmiş. Çalışacak gibi gözükmüyorsun, sana 4-5 günlük rapor yazayım, işyerine ver evinde dinlen ve ilaçlarını kullan, demiş. Oktay raporu istememiş. Doktor şaşarak sormuş, "neden" diye? Oktay "bizim orada raporu kabul etmezler," demiş. Doktor bunun üzerine hiddetlenerek: "Ne demek kabul etmezler, doktorun yazdığı raporu Cumhurbaşkanı dahi bozamaz" demiş. Doktor hiddetlenince  Oktayın dili biraz daha takılmış."Cumhurbaşkanı bozamaz ama; bi. bii. Bizim başkan bozar" demiş - nitekim bozuldu.)

Oktay konusundan bahsederken iki profserön bu gibi durumlar ile karşılaşınca sıksık söyledikleri, kurdukları cümle hatırıma geldi. Bu hocalar: "Bunları İngilizceye çeviremezsin. Onların dillerinde bu mantğı çevireceğin cümle yok. Okuyunca bu dili, mantığı anlayamazlar onlar," derlerdi.

Bir başka arkadaşımız hakıykaten dürüst, ihlaslı dini bütün bir Müslümandı. Her cümlesini "Rabbim ne derse o olur, ben O'na güvenir ve O'na sığınırım," ile bitirirdi. O Rabbine sığındı fakat, Rabbim bu arkadaşımı coronadan korumadı... O'nu hikmetinden elbette sual sorulmaz!.. Bütün coronalı arkadaşlarıma geçmiş olsun der acil şifalar dilerim.

Bir başka arkadaşımız, bana resmini koyduğum alıçları gösterdi. Ben bunları yiyorum, yemeklerden sonra üç öğün ve yatmadan önce iki tane, dedi. Bu "alıç" iddiasının takipçisi olacağım. Coronanın panzehirinin böylece büyük laboratuvarlarda yapılan çalışmalarda değil, bizim dağlarda olduğunu görceğiz(?!)

Psikoloğlar bu tür inançlarla yapılan deneyimlere, "plasebo etkisi" derler. Yani ne gıda takviyeleri, nede inanç coronaya parşı "plasebo etkisi" oluşturabildi.

Şimdi bazı tedbirlilik düzeyi yüksek arkadadalarım çift maske takıyor. Rahmetli Vahap ÇEVİKER için taziye vermeye Aksoğ abla gile gittiğimde Sarı abi maskesizdi, bende; fakat Aksoğ abla hem Sarı abinin, hem benim ve hem de kendisinin yerine biri fıstık yeşili, üzerine biri kar beyazı, onunda üzerine deniz mavisi olmak üzere üç kat maskesini takmış, ben ordan ayrılana kadarda hiç çıkarmadı. Güzelde yakıştırmış, kurula kurula otorup, konuşuyordu. Ben hala merak ediyorum, Aksoğ abla üç kat maske ile nasıl nefes alıyordu diye? Demek ki alınabiliyormuş. İnşallah Aksoğ ablaya gözümüz değmez.

Bir araştırmaya göre, ülkemiz insanının %10'u corona bana bir şey etmez; %20-25 arası ise corona bana bulaşmaz diye düşünürmüş. Tabii buna düşünce ve düşünce dediğini dile getiren kafaya da kafa denirse. Aşı ha çıktı ha çıkacak deniyor. İnsanlığa büyük fayadalar sağlamakta olan aşıların kimi 7-8, kimi10-15- kimileride 15-20 yıllık araştırma ve denemeler sonucunda bulunup piyasaya sürülmüştür. Teknoloji gelişti deniyor; fakat insan hala aynı insan. Aşı uzun olmayan bir sürede piyasaya sürülecek gibi gözükmekte; fakat terazinin bir kefesinde milyarlarca dozluk ticaret ve diğer kefesinde insanların kısa süreli rahatlığı ve uzun süreli sağlık sorunu riski var.

Bu hafta Cumhurbaşlığı Covitle Mücadele için Kamu çalışanlarına dair ek tedbirleri içeren bir genelge yayınladı. Bu genelgeye göre, kronik rahasızlığı olanlar evde kalacak ve bunlar idari izinli sayılacak. Küçük çocuğu olan anneler evden çalışacak ve yasal olarak bu çalışmalar işe devam etme olarak kabul görecek. Diğer çalışanlar ise mümkünse evde çalışacak ve değilse birer haftalık dönüşümle esnek çalışacak. Yani, benzer işi yapanlar nöbetleşerek, bir hafta ben bir hafta diğeri şeklinde. Bakalım bu kararınuygulaması ne olacak?

Bir üstat:"bilim, insanlığın ortak mirasıdır," diyor. İnsan aklı binbir çeşit hatalar yapabilmekte; fakat yine aklı sayesinde kendi yarattığı problemleri çözebilmektedir. Bilimi ise insan aklı yapar. İnsan aklının ise uzun vadede insanlığın yararına olan buluşlara, çözümlere imza atacağını ümit ediyoruz.


  |  Bu haber 16148 defa okunmuştur.

Lokmalar  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Hasan PEKTAŞ'ın Kızıldeli de Yaptığı Adak Lokması - Malatya Fethiye

Hasan PEKTAŞ'ın Kızıldeli de Yaptığı Adak Lokması - Malatya Fethiye Hasan PEKTAŞ'ın Kızıldeli de Yaptığı Adak Lokması - Malatya Fethiye

DUYURU: Mer. Zeynep EROL'un Senei Devriyesi ve Yemeği- Malatya / Fethiye

DUYURU: Mer. Zeynep EROL'un Senei Devriyesi ve Yemeği- Malatya / Fethiye DUYURU: Mer. Zeynep EROL'un Senei Devriyesi ve Yemeği- Malatya / Fethiye

Fethiye'de Abdal Musa Lokması Yapıldı

Fethiye'de Abdal Musa Lokması Yapıldı Fethiye'de Abdal Musa Lokması Yapıldı

Fethiye'de Abdal Musa Lokması Yapıldı

Fethiye'de Abdal Musa Lokması Yapıldı Fethiye'de Abdal Musa Lokması Yapıldı

Hakan AKDOĞAN'ın Kızıldelide Yaptığı Lokma - Maaltya Fethye

Hakan AKDOĞAN'ın Kızıldelide Yaptığı Lokma - Maaltya Fethye Hakan AKDOĞAN'ın Kızıldelide Yaptığı Lokma - Maaltya Fethye

İlhami ÖZDEN'in Kızıldelide Yaptığı Lokma - Malatya Fethiye

İlhami ÖZDEN'in Kızıldelide Yaptığı Lokma - Malatya Fethiye İlhami ÖZDEN'in Kızıldelide Yaptığı Lokma - Malatya Fethiye

DUYURU: Hakan AKDOĞAN Kızıldeli de Lokma Yapacak

DUYURU: Hakan AKDOĞAN Kızıldeli de Lokma Yapacak DUYURU: Hakan AKDOĞAN Kızıldeli de Lokma Yapacak

Hasan PEKTAŞ'ın Kızıldeli Yaptığı Adak Lolması - 06 Ağustos 2023

Hasan PEKTAŞ'ın Kızıldeli Yaptığı Adak Lolması - 06 Ağustos 2023 Hasan PEKTAŞ'ın Kızıldeli Yaptığı Adak Lolması - 06 Ağustos 2023

Siyam PEKTAŞ'ın Kızıldelide Yaptığı Muharrem Ayı Lokması ve Aşuresi

Siyam PEKTAŞ'ın Kızıldelide Yaptığı Muharrem Ayı Lokması ve Aşuresi Siyam PEKTAŞ'ın Kızıldelide Yaptığı Muharrem Ayı Lokması ve Aşuresi

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7600

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7642

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7094

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17490

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.