Yassı Matem Ayı – Malatya Fethiye / 2012


Açıklama: Yassı Matem Ayı – Malatya Fethiye / 2012 24,11,2012
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 07 Temmuz 2020, 22:07
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=875 Yassı Matem Ayı -Fethiye Malatya’da her yıl olduğu gibi bu yılda, İmam Hüseyin’in Şehit düşmesi vesilesi ile Kızıldeli Cem Evi’inde toplanıldı. Murtaza  Dede’nin getirmiş olduğu Kumru kitabından, O döneme ait menkıbeler okundu, ağıtlar okundu, ve bu süreçte duygulanan canlar İmam Hüseyin aşkına göz yaşı döktü.

Yezite ve günümüzün Yezitlerine lanet okundu. Lanet Yezite!.. Kumru kitabından ve kendi notlarından okuyan Teslim hoca idi. Murtaza dede ise bir kaç deyiş seslendirdi. Sonunda ise Zeynep İlhan kendi ifadesi ile bir “ilahi” okudu. Zeynep Ablayı dinledikten sonra, aklıma  icat edilseydi bir kaç kopyasını çeker çoğaltırdık düşüncesi geldi. Zeynep ablayı kutlarım, bu yeteneğinden dolayı.

Videolar yüklenmekte, tamamlandıkça Faceook’ta paylaşılacaktır.

Mot: Dün “Fethiyenin Facebooktan Dünyaya Açılan Penceresi” bir haber yazdı, sonra sildi. Silmeden biz o yazının kopyasını, ekran yakalama yöntemi ile aldık. Yazının yarsı haber gibiydi, yarısı bizi kasteden ibarelerden müteşekkildi. Vakti geldiğinde, “o” yazıyı yanıtlayacağız.