Çeşitli Haberler… Malatya / Fethiye


Açıklama: Çeşitli Haberler… 16,09,2012
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 25 Şubat 2021, 21:30
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=829Baharın beldemize gelen göçmen kuşları, tekrar geldikleri yere uçmaya başladı. Yarin Elif Koryürek, iki gün sonra Aliekber abi, 22 Eylül de Zerynep Koryürek, 24 Eylülde Sultan Akkoyun ile Fatma Sevim uçacaklar.

Sıla nere, gurbet neresi? Bilinemez bir bilmece haline geldi.  Bir bakıma dünyalı, misafiriz hepimiz, burada.

Bütün göçmen kuşlarına hayırlı geliş gidişler dileriz.

Yukarıdaki çocuk(Celal’in torunu Gülce), ben sabahleyin işe giderken, sokakta yalnızdı. Ben resmini çekene kadar gözlerini kapatmaya başladı.  Çocuktur. Gör aklına neler geldi.

Ayı gün belediyenin devam etmekte olan parklarını çekmeye gittim. Ben hangi oyun grububunu çekmek istediydem, gitti çocuklar gibi oynadı. Salıncakta sallandı, kaydırakta kaydı. Spor aletlerini denedi. Ağırlık kaldırdı, sallandı vb.

Tabii bende doğal olarak aletleri çekerken kendisinide çekmiş oldum. Sonra: “Asdi abi, benim içinde olduğum resimleri koymayasın ha.” demesin mi? Çektiğimi her resmin içinde olduğunda bir tane dahi resmi koymadım.

Devan eden çalışmalar haftaya yeni bir aşamaya gelir. O zaman çekip koyacağım, parkları. 

Gülay abla hastaneden taburcu oldu. Evinde. Beş ekimde ise Almanya’ya gidecek. Sağlığı iyi görünüyordu. Yatması devan etsede, bastonla evin içerisinde dolaşabiliyormuş.

Gülay ablaya geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz. 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz hanım ise tanımış olacağınız gibi namı diğer Fikoş. Almanya Ober-Ramstad Derneğinin ünlü tiyatrocusu.  Tiyatro yapar, fal bakar, espiri yapar, yapar ha yapar. Tevatura göre, “Fikoş bu kadar söhreti kaldıramadı. Göz değdi.”

Antalyada bir düğünde kaza yaptı ve kolu bileğinden kırıldı. Bir kaç gün de yoğun bakımda kalan Fikriye abla şimdi taburcu oldu evinde. Doktorlar senin ilacın dostlarınla sohbet etmek demiş. Lütfen Fikriye ablayı Antalya’daki evinde arayın ve sağlığına kavuşmasına yardım edin(?!)