Nur Ali BALCIOĞLU'nun Nurali Baba'daki Kurbanı…


Açıklama: Nur Ali BALCIOĞLU'nun Nurali Baba'daki Kurbanı… 03,08,2013
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 13 Temmuz 2020, 10:58
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=818Nur Ali Balcıoğlu’nun vatani görevini Şırnak’ta yapıp , sağ salim dönmesi üzerine anne ve babasının adadığı iki kurbanı, Nurali Baba Turbesinde kesti ve lokma ettiler. Tanrı kurbanları kabul ve makbul eylesin.

Gül Fidanı Külhanda  Bitse de Yine Gül Fidanıdır...

Resimlerde de görüleceği gibi Nurali Baba Türbesi tam bir “harabeye” dönmekte. Gerçi: Gül Fidanı Külhanda Bitse de Yine Gül Fidanıdır…  Bu bir yatırın Kutsiyetinden bir şey eksiltmez… Yalnızca bizim zihniyetimizi yansıtır.   Çeşme dört bir yandan kırık dökük. Çeşme ile wc’lerin musluğu kırık. Türbeyi çevreleyen duvarların sıvaları dökülmekte, ve duvarlar çatlamış. Mutfak bölümüne hırsızlar girmiş bazı para edecek bakır kapları ve diğer yerle bir iki sergiyi yağmalamışlar. Bu durum, lokmaya gelenlerin gündeminde konuşulurken bir büyüğümüz(?!), “Nurali baba kendini korur,” gibisinden espri yaparak kendini sorumluluktan sıyırdı…

Rahmetli Sakıp Sabancı ile  Doğu Perincek’in katılımcı olduğu bir açık oturumda Sakıp ağa, Perincek’in bir sözüne karşılık ayağa kalkar ve yöresel dilini kullanarak: “Gaga Gafa, işte bizi mahveden bu Man Gafa,” der. Bizim de bu gafaya cevabımız kibar olmamakla birlikte  bu; fakat o gafayı elmas mille dahi delip farklı bir zihniyetten bir katre  enjekte edebilmek  mümkün değil.