Mer. Zeynep OLGUN'un Mezarı ve Çeşitli Haber ile Resimler…


Açıklama: Mer. Zeynep OLGUN'un Mezarı ve Çeşitli Haber ile Resimler… 30,07,2012
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2021, 19:30
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=766Geçen yıl kaybettiğimiz rahmetli Zeynep OLĞUN’un mezarını yaptıran oğlu Vayloğ  OLGUN, annesinin anısına evinde komsularına bir yemek verdi ve rahmetliyi hayır dualarla andılar.

Merhuma Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. (Bu haberle ilgili resimleri bizim çocuklar çekmişti; fakat mezarlığa gidip mezarın resimleri çekilmemişti. ben dün gittim ve mezarı çekip bu albüme ilave ettim. Bu sebepten dolayı bu haber geçikti. Olgun ailesinden özür dileriz.)

Yukarıdaki haber için mezarlığı giderken yol güzergahında sitemize eklemediğimiz bazı evlerin resimlerini ve dolaysıyla önümüze çıkan diğer görüntüleri de çektik.

Bir arkadaşım(Naki GÜN) demişti ki, “hanım bilgisayarın başına geçerken bacımın, anamın resmine bakayım,” diyor; bende sitedeki bütün haberlere ve resimlere bakıyor olsam da, Hatice’nin bu sözü beni duygulandırıyor; çünkü benim bu resimlerde bakacağım ne anam, ne babam var,” demişti.

Sitemizde ki onca resimde evi de görülmeyen, anası ve babasının da resimleri olmayan bir abimiz (Hüseyin ER) taa, Köln’den Fotoğraf makinesi kampanyamıza, kimse doğrudan kendisinden para istemediği halde katkı yaptı. Bize anlamlı bir mesaj vermiş oldu böylelikle…  Şimdi artık Hüseyin abinin evinde bir kardeşi var.  Tabii köyde ablaları da. Hayata birazda “benim kimim kimsem sensin(eşe- dost), senim kimin kimsen de biziz,” diye bakmak gerek. “Kimin,” kimi kimsesinin, “kimi” olacağı bazen önceden bilinemiyor;  fakat herkesin yeni bir “kimi kimsesi” çıkıyor.  Hüseyin abide fotoğraf makinesi kampanyamıza bu anlayıştan dolayı katkı sağlamış olmalı. Hüseyin abiye teşekkür ederim.

Albümdeki resimlerin bazıları iki gün önce çekildi. İte o iki gün önce bizim “Gölbaşı, Dut Gölgesi”nde fala bakan bie hanım var. O hanım tıpkı Fikriye ablaya(ÖZACAR)a benziyor; fakat o değil tıpkısının aynısı bir benzeri. Fikriye abla bana: “Aaaa Aşkım(herkes böyle hitap eder) sakın benim fala baktığımı yayımlamayasın, “evimin direği- Hasan abiyi kastediyor” bak batıl inaçlarla hurafelerle uğraşma diyo, kızıyo,”dedi.

yani sonuç olarak falan bakan hanım Fikreye ÖZACAR değil, onun benzeri. Sesi de, arkadaşları da ona benzese yinede o değil. Hasan abiye söylemeyin.

Bu videoda sesler anlaşılmıyor… Kurbağa sesleri bir haftadır kesildi; fakat şimdide ağustos böceklerini sesi, kurbağaları bastırdı. Kurbağaların panzehirini tesadüfen fark ettik. Bir haftadır, çiftçiler islimden çıkan kasa ve bezleri yıkmaya başladı; kurbağalar yok oldu. Kasa ve bezlerdeki kükürt göle yayılınca kurbağalar kayboldu. Bundan sonraki yıllarda arada bir göle kükürt atmakla kurbağa meselesi çözülecek gibi gözükmekte.

Geçmişe dair olan resim albümlerini bulmak için, siştemizn ana sayfasında:http://www.aliseydi-sevim.com/beldemiz de aşağıdaki gibi bir bölüm de bulunan linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Resim Albümleri

 

Bu aydan itibaren resim albümleriniz yukarıdaki linkteki Google Resim Albümleri (1) e ekleyeceğim. Bu albüm Google’nin +1 ürünü ile bağlantılıdır.  Bu albümlerin içerisine video da eklenebiliyor. Albümlerin altında “Slayt Görüntüle” yi tıkladığınızda tam ekran görüntüde oluşuyor. Klavyede ki ok işaretleri ile ileri geri alınıyor. Google bir dünya devi. Güvenilir ve fonksiyonel bir kaynak.

Yukarıda karışık olarak “Çeşitli Resimler” başlığındaki albümden seçerek, orada bulunan ailelerin evleri adına ayrı ayrı albüm yaptım. Ayrıca izleme için: Google Resim Albümleri (1) Zamanla, her ev için ayrı bir resim albümü oluşturacağım.