Duyuru / Fethiye’nin Dünyaya Açılan Penceresi


Açıklama: Duyuru / Fethiye’nin Dünyaya Açılan Penceresi 31,012012
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 06 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 20 Eylül 2020, 20:54
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=534Dün Maccik Mehmet rahatsızlandı acilen hastahaneye götürüldü. Hüseyin Kutlu, rahatsızlandı acilen hastahaneye götürüldü. Hüseyin2in şeker sinirlerini etkilemiş, koşarak mahalledeki evlerin kapılarını çalıp ağlamaklı bir sesle “helallik” aldı. “Ben gecede rüyamda gördüm, bana şimdide bir şeyler oluyor, öleceğim,” diyor. Ruhsal dengesi bozulmuştu.

***

Yoğun kar yağışları sürmekte ve hala da yağacağa benzemekte.

***

Sitemize abone olun. Yeni bir haber eklediğimizde otomatik olarak mail olarak size gelsin. 10 kadar kişiye denem maksatlı FeddBurner Fethiyenin Dünyaya Açılan Penceresi başlıklı, abonelik linki gönderdim. Bu mailleri açıp doğrulama linkine tıklayıp kapatınız. Bundan sonra bu kişilere haberlerimiz otomatik olarak gelecektir.

Dileyen “Sitemize Abonelik Linki’ni” tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilir.

 ***

Arkadaşımız Doğan Olgun’un yanında bahsedince, Ali AKSÜT’ün hazırladığı (Yayınlanmış) kitabın son halinin kendisinde olduğunu ve bana yollayabileceğini söylemişti. Bu kitap’ın son halini bana yolladı.

Ben bunu “Beldemiz “ linkine taslak olara ekledim. “Beldemiz” sayfamızı mausun sağ tıklamasına ve Ctr + C ‘ye kapattıktan sonra kolayca kopyalanmasın diye yayınlayacağım.

Doğan Olgun’a teşekkür ederim.

Bazen açılmayan resimler bilgisayarınızdaki Flash Player’in olmamasından yada olup ta ilgili sitedeki görüntüyü bloke modunda olmasından kaynaklanır. Bilgisayarınızdan kaynaklanmakta ise bloke modundan izin moduna  geçmelisiniz.

Bilgisayarınızda sorun yok; yinede resim yada video açılmıyorsa bana mail gönderin yada telefon ederseniz  (bizden kaynaklanıyorsa) gereğini yaparız.

 ***

Hüseyin benimde arkadaşımdır. Hikayeyi de anlatan babası. Hüseyin’den bahsedende esprili kişiliğini genellikle ön plana çıkarır.

Abuseyif amca(İlhan) on beş dakikalık kadar esprili konulardan bahsetti. Bizde bunu belgeledik.

***

 Yusuf Ağkılınç “bize sormadan sığaraya nasıl zam yaparsınız dedi mi,” Güllü bacı sorulduğunda “Valla oğlum, o homat adamı, gör nerededir” dedimi, demedi vb. konularda Yusuf amcanın açıklamalarını kendi ağzından yayınlayacağız.

Köyümüze İsmet paşa geldiğinde, “benden bir isteğiniz var mı diye sorduğunda; İsmet paşa ile konuşması için kimi çağırmışlar, İsmail efendi traktör alıpta herkes hayretle bakarken Celil Pektaş: “Derviş li Efendi şuna baka bak dediğinde; Derviş Ali Afendi ne dedi?” ve benim önemsediğim “Angara lastiği Hikayesi”ni Necmettin Öksüzün ağzından dinleyeceğiz.

***

Zülfikar ALTUNOK’a, neden “Akıllı bakkal” diyorlar, Kel Ali’nin Fazlıyı borçtan kurtarması, bir tepeyi Zülfikar ile bölüp nehrin önünü kapatması, her insanın kafasında kalamayacak kadar uzun alevi camiasının bir  miti, kısa hikayesini   ve geçmişe dair bir  çok kendi yöresel anısını, “iki sene önce aklım başıma geldi” cümlesi ile sözünü bitiren 96 yaşındaki Akıllı bakkalın kendi ağzından dinleyeceğiz.