Geçmiş olsun: Arif AKBABA


Açıklama: Geçmiş olsun: Arif AKBABA 19,20,2011
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 02 Temmuz 2020, 08:37
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=505


Geçmiş olsun: Arif AKBABA

Geçen hafta Almanya’da Arif AKBABA bir trafik kazası geçirmiş ve kazayı şükür ufak sıyrıklar ile atlatmış.İtfaiyenin çektiği fotoğraflara bakılırsa Allah korumuş ve bundan sonraki hayatı Arif’in ikinci hayatı sayılır. Arif ile ailesine geçmiş olsun der, bunun hayatlarındaki son kötü gün olmasını dileriz.
***

Geçen gün sitemize eklediğimiz araştırmacı yazar Ali AKSÜT’ün yazısı üzerine aldığımız olumlu tepkiler bana bir not eklemeyi gerektirdi.
Ali AKSÜT’ün çalışmasından sonra, Fethiye ve Fethiyelilerin tarihçesi ile ilgili olarak, Aliseydi abi’nin(Karakaş)ın, iki yıldır bir çalışması olduğunu ve bu hususta Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu ile yazışmalarda bulunduğu, bu kurumlardan geri bildirimler aldığını ve çalışmalarının devam ettiğinin eklemek isterim. Aliseydi abinin kırka yakın kaynağa müracaatla yaptığı araştırmalar iki yüz sayfaya kadar ulaşmış. Tamamlanınca basılacak olan kitap yada kitapçık  için, bende bir öneride bulunmuştum. Bu çalışma hazır olduğunda, bununla ilgi bütün verileri kapsayan “özgün bir site yapacağım” ve bu sitedeki bilgiler her zaman güncellenebilecek. Aliseydi abiye, bu çalışmasında başarılar dileriz.