Yeni yapılan evler… / 21.08.2011


Açıklama: Yeni yapılan evler… / 21.08.2011
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 20 Eylül 2020, 20:46
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=356


Yeni yapılan evler… / 21.08.2011

Geçen Pazar günü, yeni yapılmakta olan inşaatları ve henüz bitmiş evlerin videolarını çekmek için çıktım; fakat bu süreçte çarşıda pazarda gördüklerimi de çektim ve 24 dakikalık bir video oluştu.

Mustafa KAÇAR'ın Evi

Çekemediğim iki ev inşaatı: Hüseyin gülerin kızı için yaptırdığı Fethiye’ye Hoş Geldiniz tabelasının yüz metre sağındaki evi ile Kazım dedenin Tencideki evi. Onları ise bir başka sefer çekeceğim.

Çektiğimiz evlerden bu kış içine girilebilir hale geleni: Mustafa KAÇAR’ın Bayram Tepesindeki evi. Mustafa Kaçar ile Aliseydi KARAKAŞ’ın bizzat ağızlarından işittiğime göre, bu evin bir katında Aliseydi abi oturacak. Evin yapım çalışmaları ile de Aliseydi abi bizzat ilgileniyor. Ben video çekerken henüz yapılmamıştı. Ş,imdi boyama işi bitmiş ve duvarında bir ay yıldız görülüyor. Fethiye’deki bu ilk ayıldızlı dekor muhtemeldir ki Aliseydi ağabeynin fikridir.

 

Serkiz ağabeynin evi dış boyası hariç bitti ve içerisinde ikamet ediyorlar. Arif GÜLER, Nayme İLHAN, İhsan İLHAN ile  Hüseyin GÜLER’in evinin karkas ve duvarları bitmiş. İnce işleri duruyor.  Hasan AKŞAHİN’in evinin ise henüz üzeri açık. Ve yanındaki Hasan İLHAN ile Ali AKDOĞAN’ın evinin ise temeli henüz atılmış Garip ARKADAŞ’ın Hüseyin ÖKSÜZ’ün evinin yanına yaptığı Abuseyf GÜN’ün evinin su basmanı yapılmış.

Henüz ev yapımı planlama aşamasında olan ise Ali YILMAZ. Şimdilik, ev projesi, zemin etüdü… ruhsat vb. işlemleri ile uğraşıyor.

Ev yapmaya çalışan bu komşularımıza tanrı hayırlı oturmalar nasip etsin.

Not: Videoyu, Akbabaların seslendirdiği dört müzik eşliğinde sundum… Akbabaların seslendirdiği müzik albümünü tamamı bende var. Müslüm ile Hamza AKBABA, 2008 yılıydı sanırım, bana verdiler.  Diğer sanatçılarımızın sa bir iki tane MP3 var. Akbabaların gözümüzde özel bir yeri ve kıymeti olsa da, diğer sanatçılarımıza sitemizde eşit yer vereceğimiz kuşkusuzdur.

——-

Merhabalar Necati abi…

Mesajınız teşekkür eder, görüşmek dileğiyle sevgilerimi sunarım.

as.

Necati KILIC
1 onaylanan
…/…
kelog@hotmail.de
23.08.2011 / 12:52 pm tarihinde gönderilmiş

Cok güzel hazirlanmis,tesekkürler emeginize saglik kardesin Aliseydi.Bu sene köyü ziyaret edemedim ama görüntüler sayesinde,hasretimi giderdim.Sevgiler dolusu Selamlarimla.

–

Avades Altun (Facebook)

aliseydi merhaba su andsa yine bizi fethiyeye goturdun sana ne kadar tesekur etsek azdir vallahi senin bu emegini nasil odesiriz bilmiyorum ama biliyorumki sen bu isi isteyerek yapiyorsun tum fethiyeliler adina sana tesekkur ederim birdaha yusuf altun

 

Aliseydi’nin Profili · Aliseydi’nin Duvarı

Aliseydi Sevim

Malatya / Fethiye’den Genel Görünümler – 21.08.2011

www.youtube.com

Malatya / Fethiye’den Genel Görünümler – 21.08.2011
21 saat önce · Beğen · · Paylaş