Nihat Açıkgöz…


Açıklama: Nihat Açıkgöz… 20.12.2011
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 22 Eylül 2020, 16:41
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=250


Nihat Açıkgöz… 20.12.2011

Arazi toplulaştırma işlemi kış yaz demeden hızla sürüyor. Bu sene ilk olarak, Malatya’da beldemize gelirken yolun sol yanındaki arazilerde yol yapıp çalışmaları başlamıştı. Buralar şimdi çakılandı ve stabilize yol haline getirildi. Şimdi ise aynı tarafta eksik kalan yerlerde olduğu gibi, ilaveten beldemize gelirken yolun sağ yanına düşen bölgelerde dozer çalışmaya başladı.

Yolun sağ tarafında kalan bölgede Nihat Açıkgöz’ün de elli dönümlüm arazisi var. Yol, belkide ilerde sulama kanalı Nihat’ın bu arazisinin başından geçiyor. Nihat gözleri ile görmek için 4×4 otomobili ile arazisinin başına gitti ve gurur ve sevinçle el kol harekâtı yaparak gelecek planları yapmaya başladı.

Nihat’ın karakteri de değişti, ekonomik durumu da. Deyim yerindeyse, makûs tarihi döndü ve “Allah yürü ya kulum…” dedi.  Sigarayı, alkolü bıraktı. “Sabah saat altı damı kalkıyorsun,” dedim?  Elinin havaya kaldırıp dört parmağını gösterirken gururla, “dört” dedi.

Bağ-kur’dan emekliliği yakın. Emekli oldu fakat yaşının dolmasını bekliyor.  Kahveyi kendisi oğlu Vahap ile çalıştırıyor. Bir düzine Hollanda ineği danası var. Ailece bu işle ilgileniyorlar. Resimde görüldüğü gibi bir çapa motor aldılar. Yanında durduğu NİSSAN otomobilin plakası 46 D 8788.  Ben buna “Karakartal” derim, “ben nereye o oraya,” diyor. Bu plakayı özellikle seçtim, ortadaki “D” harfi “canımdan çok sevdiğim eşim Döne’nin adının baş harfidir,”  diyor.

On yıla kalmaz Kötümüstolar gibi, tarım zengini olacağım diyor. Kemal ağa, değilse de Nihat ağa filan olurum, herkes kendi evinin ağası, diyor.

Tanrı arkadaşımız Erim’in yolunu açık mutluluğunu kadim etsin…

Not: Haberimiz biraz asparagas haber; fakat bunu da etkileyici olsun diye yaptık.