10 Kasım 2016 - Malatya / Yazıhan


Açıklama: 10 Kasım 2016 - Malatya / Yazıhan Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur POLAT Yazıhan Belediyesini ziyaret etti.
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2016
Geçerli Tarih: 22 Eylül 2020, 18:09
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=2265
Atatürk Haftası, 10 Kasım 1938 günü saat 09:05'te yaşamını yitiren Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına düzenlenen Törene, İlçemiz Kaymakamı Sayın Bedirhan İMAMOĞLU, Yazıhan Belediye Başkanı Sayın Nevzat ÖZTÜRK, Yazıhan Emniyet Müdürü, Karakol Komutanı ve daire amirleri ve halk katıldı.


Günün anlam ve önemi ile ilgi olan toplantı konuşma ve sunumlar ise saat:10'00'da Yazıhan SODES toplantı salonunda tapıldı.10 KASIM'IN ANLAM VE ÖNEMİ


Atatürk Haftası, 10 Kasım 1938 günü saat 09:05'te yaşamını yitiren Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına düzenlenen; onun yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk'ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk'le ilgili filmlerin gösterildiği haftadır. 10-16 Kasım tarihleri arasına karşılık gelir.


10 Kasım günü Anıtkabir ziyaret edilmekte, başkent Ankara'da resmi tören yapılmaktadır. Türkiye'nin genelinde de yas tutulmaktadır. Her yıl 10 Kasım günü, saat 09:05'te trafikteki arabalar durur ve 4 dakika korna çalarak anma etkinliklerine destek verirler. Ayrıca, tüm bayraklar 10 Kasım günü yarıya indirilir.

Not: Yukarıdaki resim bir adet.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur POLAT Yazıhan Belediyesini ziyaret etti. 


Ziyaret esnasında belediyemizin icraatları ile ilgili bilgi aldı. Beleidyemizin projesini yaptığı ve benim önceden ghaber yaptığım 23 dönümlük alandaki çevre düzenlemesi yapılan sahayı gezdi. Bu proje ilgili Başkan bilgilendirildi. Ve Belediye Başkanınımız Sayın Nevzat ÖZTÜRK, Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur POLAT'tan bekledikleri katkıları dile getirdi. Sayın Başkan ise, taleplerimizin önemli kısımlarını not aldırdı. Bu katkı önemli rakamlar oluşturacak büyüklükte.


Bundan sonra Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur POLAT, üzerlerine düşeni yapacaklarını ve gelecek yıl ise buranın açılışında bulunma dileklerini bildirerek İlçemizden ayrıldı.


Not: Bir sonraki haberimiz, bana göre Fethiye, Fethiyeliler ve bütün Yazıhan halkı için önenli bir haber olacak. Konu toprak Kanununa dair çalışma.