Muhtarlar Gününü Kutlaması... Malatya Fethiye


Açıklama: Muhtarlar Gününü Kutlaması... Malatya Fethiye
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2016
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2021, 19:26
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=2248Muhtarlar Gününü Kutlaması Yazıhan Parkında düzenlenen bir törenle kutlandı. Törene Yazıhan Kaymakamı, Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı ve daire amirleri, müdürleri ile Yazıhan'ın 33 Mahallesinin muhtarı katıldı.


Tören Atatürk büstüne Muhtarlar ve Yazıhan İlçesi Muhtarlar Dernek Başkanı Fahri GÜLER'in çelenk koyması ve ardından Atatürk ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.


Yazıhan İlçesi Muhtarlar Dernek Başkanı Fahri GÜLER'in konuşmasının ardından, misafirler için ayrılan bölüme geçildi. 


Devamında parkta hazırlanan yerde, misafirlere pasta, tatlı ve kola ikram edildi. Bu esnada İlçemiz Kaymakamı Sayın Bedirhan İMAMOĞLU muhtarlarımızla sohbet etti. Bu sohbetin ardından tören sonlandı.


 Bütün muhtarlarımızın Muhtarlar Günü kutlu olsun.


Not: Aşağıdaki metin, Yazıhan İlçesi Muhtarlar Dernek Başkanı Fahri GÜLER'in konuşma metnidir.Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Kurum Amirlerim, Sivil Toplum Kuruluşlarının Değerli Başkan ve Temsilcileri ile Kıymetli Muhtar arkadaşlarım.

19 Ekim Muhtarlar Günü olmasını ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim. Bu anlamlı günde burada bulunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor en kalbi duygularımla hepinizi yürekten selamlıyorum.


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlarımıza verdiği önem ortadadır. “Neredeyse 200 yıla yakın bir geçmişi olan muhtarlık makamına hak ettiği değeri vermiştir. Bu dönemde Muhtarlarımızın ekonomik durumu düzeltilmiş, muhtarlar günü ilan edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak muhtarlarımızı ağırlayarak, onların görüşlerini ve isteklerini dinleyip demokrasimizin bu en eski ve köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri göstermektedir.


Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.


Değerli Meslektaşlarım, insanlar arasında birlik ve beraberliğin köprüsü olacağız. Mahallemizde yaşan tüm insanların en yüksek değerde, en iyi kalitede en huzurlu ortamda yaşamlarını sürmeleri noktasında elimizden geleni yapacağız. Beraber çalışarak başarılı hizmetlere imza atacağımızdan kesinlikle eminim.


Tüm Muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü Kutlar. Saygılarımı sunarım.