Çeşitli Haberler: Mart 2008


Açıklama: Çeşitli Haberler: Mart 2008
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 02 Temmuz 2020, 09:58
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=205


Çeşitli Haberler: Mart 2008

Mart 2008 

 

 

 

 

     Youtube hâla kapalı. Bundan dolayı videoları başka video paylaşım video sitelerine koymaktayım. En az üç büyük uluslararası reytingi yüksek olan siteye koyacağım. Biri kapandığında diğerinden izlensin diye. Bir gün. Bütün bu videoları yalnızca bizim siteye de yükleyeceğim. Kaynağı bizim site olan bir sayfada olacak videolar; tabii ilaveten hem de belirttiğim uluslararası video paylaşım sitelerinde olacak…

    Benim bilgisayarın HDDsi 20gb. idi. Her windovs çöktüğünde nice data’ları kaybettim. Son olarak iki hafta önce evdeki bilgisayar çöktü, Hard Diskim okunamadı. Şimdi ise tedbir olarak bir kısmı sabit olan ve bir kısmını da sanal olan birden fazla ortama bilgileri aktarıyorum ki, biri gittiğinde diğerine ulaşabileyim.

     Sanal ortama koyduğum videoların linklerini “Haberler Ana Sayfasına” koyacağım. İlave ettiğim bütün videoları o linklerden izleyebileceksiniz. Yıllara göre videolar yapmayı denedim. Sayfaya fazla veri yüklendiğinde , sayfanın açılışının yavaşladığını gördüm. Bunda dolayı, mevcut sayfalar korunacak olmasına rağmen, asıl video takibi, yukarıda bahsettiğim linklerde olacak. Bunlara ilaveten kimi zamanda haber yazılarının içinde olacak.

     Son günlerde yayınladığım videolar dikkat çekmiştir. Sitemizin “Fethiye’nin Sesi” olmak gibi bir misyonu var. Bu bağlamda, her türlü haber, resim ve videoların sanal ortama aktarılması bu kapsamındadır.

     Ben isterim ki, her türlü inanç ve düşünce kendisini rahatça ifade etsin, edebilsin…  Kimse kimliğini, düşünce ve inançlarını gizlemeden, apaçık ifade etsin. Temel hak ve hürriyetlere saygı çerçevesinde “x” çıksın her hangi bir konuda, lehte olan her türlü düşünce ve duygusunu ifade etsin; sonra “y” çıksın aleyhte olan her türlü düşünce ve duygularını ifade etsin.

      Fakat; bu noktadan oldukça uzağız. Konuşan çoğunluk, ya lehte olan bir fanatizmle işi dalkavukluğa vardırıyor yada aleyhte bir aşırılıkla her şeyin üzerine kara perde örtmeye çalışıyor. Akı ile karalığı, gerçek griliğinde konuşanımız az ve bunu yapmaya çalışanlar ise pek itibar görmüyor. Böylelerine, “ya su adam öyle şeyler söylüyor ki ne övdüğü belli ve sövdüğü” deniyor.

      Şartların gereği olarak her türlü görüşün sitemizde görülebilmesi “tehirlemeli” gecikmeli olarak yansıyacaktır.

***

     Kayısı domurları patlamak üzere,  Arguvan Yol ayrımı ile Malatya arasında bulunan kayısı bahçeleri çiçekler ile bezenmeye baladı. Her zaman kaysı ağaçları bizim buradan bir hafta kadar önce çiçeklerini açar.

     Kayısı bahçeleri bakır ile ilaçlanmaya başlandı. Bahçelerin etrafları tutuluyor ve içleri sürülüyor. Hava sıcaklığı yüksek olmasına rağmen bu gün hava bulutlu.

       Öğlen evden gelirken kahvehanenin önünde videoda gördüğünüz kalabalığı gördüm. Düğün değil bayram değil partililer ne arıyor diye düşündüm. Aldığım cevap: MHP İl Teşkilatı, Girmana Belediyesi kapanacak olduğundan, bahsi geçen teşkilat hal hatır sormaya Girmanaya giderken bize de nezaket icabı beş dakika uğramışlar. Bende bu vesile ile orada bulunanlar ile çarşıdan bir kesit sunmak için çektiğim videoyu aşağıya koydum.


16 Mart 2008