Asker Uğurlaması ve Geçmiş olsun… Şubat 2008


Açıklama: 1988/1 tertiplerden son askerimiz olan Vahap Akkoyun’unu da bu gün sevk ettik. Vahap’ı uğurlayışımız biraz hüzünlü oldu. Yukarıda ismi geçen askerlerin bir kısmının resmi ile Vahap’ın uğurlanış resimleri yan taraftadır.
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 08 Temmuz 2020, 02:06
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=189


Asker Uğurlaması ve Geçmiş olsun…

23 Şubat 2008
  1. Vahap AKKOYUN (BİLECİK)
  2. Vahap AÇIKGÖZ (ANKARA)
  3. Ali GÜN   (BİLECİK)
  4. Tayfun GÜLER(BURDUR)
  5. Kenan GÜVERCİN  (HATAY)
  6. Bayram ER (SİVAS)
  7. Hasan Hüseyin ŞAHİN (HATAY)
  8. Mustafa GÜLER(Manisa)
  9. Ahmet İLHAN(Ankara/Etimesgut)( Ahmet oğlu Hikmet İLHAN’ın oğlu)

 

     1988/1 tertiplerden son askerimiz olan Vahap Akkoyun’unu da bu gün sevk ettik.  Vahap’ı uğurlayışımız biraz hüzünlü oldu. Yukarıda ismi geçen askerlerin bir kısmının resmi ile Vahap’ın uğurlanış resimleri yan taraftadır.

     Vahap için bir dizelik ağıt’ta söylediler…

     Gırık kiremitler,

     Damlar ağıyı

     Öksüz kalanlara

     Kimler bağıyı

     Mahab sünüs almış

     Esger oluyu

     Uyan baba uyan

     Oğlun yolcu eyle

      İnşallah teskerelerini alıp geldiklerinde de bir haber yaparız.

 Necmettin ağabeynin eşi Fatma ÖKSÜZ’ün ayağı, kayma sonucu kırıldı. Tedavi gördü, baston ile de olsa yürüyebiliyor. Fatma ablaya geçmiş olsun der acil şifalar dileriz. Bu gün Necmettin abi ile Fatma ablayı da Viyana’ya uğurladık. Sabahleyin çektiğim resmi, sen oraya varmadan bu resim oraya varacak diye söz vermiştim Necmettin abiye. Gecikmesi bu gün Malatya’da olmamdı. Özsüzlerin uğurlanışı ile çektiğim resim yan taraftadır.

      Necmettin ağabeynin resminin olduğu karede niye Siyam var diye düşünenler olabilir! Bavulları çekse idim, neden Siyam’ın orada olduğu anlaşılabilirdi… Siyam’ın münübüsü ile  hava alanına giderseniz,  ağırlığınız kadar, hatta ailenizin ağırlığı kadar da ağırlığınız olsa, Siyam bedelsiz olarak uçağa yükletiyor.

      Kelime Sevim’de böbreklerinden rahatsız, tedavi görüyor. Kelime bacıya bunu yazacağım dedim. Vala yazma haa… Müslüm duyarsa atlar gelir diyor. Müslüm abi atlanıp gelinecek bir durum yok.  Yan taraftaki resimde görüldüğü gibi normal hayatını  sürdürüyor Kelime bacı. Kelime bacının bu sözü üzerine, “Allah her bacıya böyle bir kardeş nasip ede” diye geçirdim içimden. Gerçektende, Kelime bacının üç kardeşi de, hâlâ geçmişin can ciğerlik bağı ile bağlılar birbirlerine.

        Resimde göreceğiniz o yaşlı adamın kim olduğunu merak edeceksiniz. Bu adamın adı Fazlı imiş. Fazlı mı dediğimde, Fazlı değil, “Haçovalı Fazlı NACAR diye beni düzeltti. Anlattıklarına  bakılırsa, Hacova’da 82 dul kadın varmış. Kendiside dulmuş. Fakat, torun tosun sahibiyim bana evlenmek yakışmaz diyor.(Bu hikayeyi, bugün Malatya’da bir çay ocağında dinledim.)