Bahar manzaraları... - 2015-04-05


Açıklama: Bahar manzaraları... - 2015-04-05
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2015
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2021, 18:15
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=1711


Yeni makinemiz geldi. Bu günkü resimleri yeni makine ile çektim. Bir de kısa video çekip ekledim, deneme maksatlı. Makinemize  Savaş BICAKCIOĞLU bir adet 32 gb Ultra DK kart hediye etti.  Battal Çiftçiler ise dün 20 ERUO bağış yaptı. Artan para eski makine tamir edilebilirse o maksatla kullanılacak. Arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu bağışlar ilgili sayfaya eklenecek.


Geçen ay kaybettiğimiz rahmetli Ali Haydar ÇİFTÇİLER'in kırkı olması vesilesi ile bu gün Ali ÇAĞLAR(ESRARCI) evinde merhumun anısına komşular bir yemek verdi.

Merhuma tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.


Dün gece hava sıcaklıklarının +1, +2 C ye düştüğünü gösteriyor, metoloji verileri. Bazıları don gördük, kaysılar yandı diyor. Mesela Hamza ÇAĞLAR kapının önündeki birikintisi, "ekşili ekmek" kalınlığında buz tutmuştu, sabahleyin kalktığımda diyor. Bende don görmedim. Ama Hamza abi öyle demişse öyledir.


Bu günkü albümde mutfak resimleri niye var derseniz; o resimler ilgili kişi tarafından, "Evim Şahane Proğramı"na gönderilmek için çekildi.


Bu günkü sarının yeşile karıştığım, sıcak ve insanı coşturan manzarasından videolarda çektim. İlerde ekleyeceğim. Çiçek resimlerinin tarla dışında olanları bizim evin önünde yetiştirdiğimi çiçekler. Gene gelen şoğan, sarımsak dik diyor. Bu günde Tencili Nurcan, bağıra bağıra, "soğan ek soğan yersin, bunları nedecen," dedi. Bektaş(AYDOĞDU), kaynanana söyle bir daha böyle demesin, Aliseydi kızıyor, de.