10 Muharrem 2014 - Kızıldeli - Malatya Fethiye


Açıklama: 10 Muharrem 2014 - Kızıldeli - Malatya Fethiye
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 04 Kasım 2014
Geçerli Tarih: 13 Temmuz 2020, 11:45
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=1598


Hz. Hüseyin’in ile Ehlibeyt'in şehit edilişinin 1375. Seneyi Devriyesi… Bundan dolayı, Alevilerin yassı matem ayıdır: Muharrem ayı.


Her yıl olduğu gibi bu senede köylülerimiz Kızıldeli de toplandı ve Yezide lanetle, Hz.Hüseyin ve Ehlibeyt'ine rahmetle andılar.


2009 da yazdığımız bir yazıyı okumak için tıklayınız...


DUYURU


Eylül ayında kaybettiğimiz rahmetli Elif PEKTAŞIN vefatinden sonraki kırkıncı gün olması dolaysıyla  09 Kasım Pazar günü saat:12,00'da Cem Evinde rahmetlinin anısına ailesi bir yemek verecek.

Merhumeye Tanrıdan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.


***


13 Kasım Perşembe günü öğlen, saat 12 civarında, Cem Evinde Aşüre ile lokma yapılacaktır. Aldığımız habere göre: Aşüre lokmasını Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat ÖZTÜRK verecek, kurbanlar ile yapılacak lokmayı ise Fethiye Mahalle Muhtarı Fahri GÜLER organize edecek.


***

Resim albümünün sonundaki beyaz kutu, mikrofon ve hoparlör cihazıdır. O cihaz, köyün imamınındır. Böyle bir cihaz Kızıldeli Cem Evine de gereklidir.

Aç kap düğmesi olan basit düzenekli bir cihazdır ve burası için bu cihaz yeterlidir. Fiyatı 5- 600(altıyüz)tl'dir. Bir hayır etmek isteyenlere duyurulur.