Çeşitli Haberler - Malatya Fethiye - 24,06,2013


Açıklama: Çeşitli Haberler - Malatya Fethiye - 24,06,2013
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2013
Geçerli Tarih: 25 Eylül 2020, 00:04
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=1219


Cumartesi günü, geçen yıl kaybettiğimiz  Nusuya ALTUNOK’un vefatinin yıl dönümü olması dolayısıyla, rahmetlinin anısına ailesi evinde kadınları bir yemek verdi rahmetliyi hayır dualarla andı.

Cumartesi günü rahmetli Talip MERCANOĞLU’nun anısına Satı Aslan (Selver bacının kızı ) koru komşu kadınlara bir yemek verdi ve merhumu hayır dualarla andı.Pazar günü, geçen yıl kaybettiğimiz rahmetli  Nuriye İLHAN’ın ölümünün yıl dönümü olması dolayısıyla, ailesi evinde merhume için komşu kadınlara bir yemek verdi, rahmetli hayır dualarla anıldı. Duayı ise, rahmetlinin 5-6 yaşındaki torunu, yemek sonrası kendiliğinden sesini yükselterek:”rahmetli Nuriye İlhan’ın ruhana El Fatiha” demesi üzerine başlattı.


Yarin ise Aşağı Tenci'de, rahmetli Medine KORYÜREK’in anısına kızı bir yemek verecek ve rahmetliyi hayır dualarla anacak..


İki gecikmiş özür:

1. İhsan abinin(GÜVERCİN)

, bir yazısını önce yayımladım, sonrada kaldırmak zorunda kaldım. İhsan abiden özür dilerim!..

2. Aliseydi abi’den(KARAKAŞ) ve Hasan KAYA’dan, Çimento Fabrikası ile ilgili olan yazılarını yanlamadığım için özür dilerim.Artık yaz kendinin iyice belli etti. Her gün sıcaklıklar artmakta ve hava durgunlaşmakta. Tahıl hasadı bitti. Sıra kayısı hasadında. Kayısılar ise azda olsa silkelenmeye başlandı. Bir hafta on güne kadar iyice yaygınlaşır.