Mns'ni çalınan çocuğun ve benim feryadım…


Açıklama: Mns'ni çalınan çocuğun ve benim feryadım… 12,03,2013
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 25 Eylül 2020, 00:46
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=1087


Mns'ni çalınan çocuğun ve benim feryadım…

Bazı sanatçı kliplerini You Tube deki hesabımızda yayınlamış olmamız, ilgili sanatçı ajanslarının (Engin Nuşani vb.isimlerin ajanslarının) Google’ye müracaatı sonucu, You Tube deki en çok videomuzun olduğu hesabımız Google tarafından fesih edildi. Yani kapatıldı.

Birden fazla You Tube hesabımız vardı. Olur ki birinin başına bir şey gelir diye bir kısmını diğer hesaplarımıza yüklemiştik. Fakat silinen hesabımız en eski ve en büyük olan hesabımızdı.  Bu hesapta bulunan yaklaşık 1000 videonun en az 700′ü köyle ilgili, düğün, cenaze vb. idi. Bu videoların %20 sinin ancak kopyası var. Diğerleri tamamen silindi. Videoları yedekleyemiyoruz, çünkü beş dakikalık video 1,5 GB lık yer kaplıyor.

Bundan sonra bana ait olan, benim çekimlerim olan video hesaplarımıza telif hakkı iddia edilecek başkalarının, çekimlerini koymayarak hesabı güvenceye alacağım. İlaveten aynı videoyu hem youtube, hem misal Myspace’ye yani farklı bir firmada bulunan hesaba yükleyeceğim. Böylelikle, videoların güvenliğini daha çok garantilemiş olacağız…

Sitemizi tamamını kopyalamak ve resimlerin kopyasını oluşturma konusundaki çalışmamız devam etmekte. Sitemizi öyle bir hale getireceğiz ki, her hangi bir sebeple sitemiz, silinir, ele geçirilirse, bir haftada kopyasından aynı siteyi bütün (resimler dahil) içeriği ile tekrar yayınlayacak duruma getiriyoruz.(Mesela şimdiki sitemiz, Ocak ayında eski firma tarafından silindi, yeni firmada kopyalarından tekrar kurduk.)

Bu günlerde iki üzüntüm var biri privat, biri ise bu hesabın silinmesi… Kendi kendime konuşur ve sessizce duruşum Gülender’in dikkatini çekmiş, “ne konuşuyorsun el kol, kafa hareketi ile kendi kendine” dedi?  ”Çok üzülüyorum,” dedim. Kendime gelmem için biraz daha zaman geçmesi lazım.

Yani olmayan ve olmayacak köşküm yanmış yada mersedesim çalınmış gibi, desem yeridir…